دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت ویژه ایی برخوردار است چرا که آشپزخانه را به نام مرکز خانه می شناسیم.آشپزخانه محلی است که کدبانوی خانه بیشتر وقت خود را در آن می گذراند و نیزبه دلیل نوع کاربری آن نیاز به طراحی مناسب و اصولی تر آن است.اجرای نا مناسب چه به لحاظ ساختار و چه به لحاظ دکوراسیون تاثیری منفی بر کل خانه و همچنین ساکنین خواهد داشت.در ادامه نکاتی جهت طراحی بهتر آشپزخانه و همچنین چند سبک طراحی آشپزخانه را با هم مرور می کنیم.

دکور آشپزخانه و میز کانتر

کمد آشپزخانه به رنگ تیره

طراحی بی نظیر دکور آشپز خانه

آشپزخانه دوست داشتی خانم ها

آشپزخانه،قلمرو فرماندهی خانم ها ست. این خانم ها هستند که باید در مورد دکوراسیون و چیدمان آن تصمیم گیری کنند. اگر از خانم ها سوال شود که چه آشپزخانه ایی را دوست دارید؟ اکثر خانم ها می گویند، آشپزخانه بزرگ.

این ایده از کجا نشات می گیرد؟

خانم ها دوست دارند آشپزخانه ایی مرتب داشته باشند تا برای کار کردن در آن مشکلی نداشته باشند.همچنین برای جا گذاری وسایل هم فضای کافی داشته باشند.اما آیا واقعا بزرگ بودن آشپزخانه مشکل اصلی خانم هاست؟

میز ناهار خوری

چطور می توان بدون داشتن آشپزخانه ایی بزرگ،آشپزخانه دلچسب و مورد پسند خانمها داشته باشید؟

در واقع خانم ها دوشت دارند در آشپزخانه بدون وجود عناصر مزاحم به فعالیت بپردازند.یکی از عناطر مزاحم در آشپزخانه وجود میز ناهار خوری است.که هر چند از فضای آشپزخانه بزرگی برخوردار باشید باز هم وجودش در آشپزخانه دست و پا گیر است و راه حل آن در نظر گرفتن فضای ناهار خوری جدا از فضایی آشپزخانه است .خیلی از مشکلات خانم ها به این طریق حل می شود و فضای آشپزخانه، برای کار کردن خانم ها راحت تر می شود.
اگر در طراحی ساختمان، فضایی برای ناهار خوری در نظر گرفته نشده; گوشه ایی دنج و بلا استفاده از ساختمان را با تغییرات جزیی و قرار دادن میز، به اتاق ناهار خوری تبدیل کنید.

راه حل پیشنهادی دیگر این است که طراحی کابینت ها را به صورت عملکری و کاربردی انجام شود. داشتن کابینت هایی که فضاهای لازم را برای جا گذاری لوازم داشته باشد . به آشپزخانه نظم داده و آشپزخانه را از به هم ریختگی و آشفتگی خارج می کند.

میز نهاهار خوری در کنار آشپزخانه

میز نهار خوری دایره ایی شکل

اما یکی از نکات مهم دیگر در چپدمان و دکوراسیون آشپزخانه سبک طراحی آشپزخانه است.سبک طراحی مدرن و کلاسیک دو سبک پر طرفدار در طراحی هستند.

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

دکوراسیون آشپزخانه مدرن ،امروزه جزء پرطرفدارترین سبک آشپزخانه است که ایرانی ها نیز به آن علاقه مند هستند. از ویژگی های مهم که این سبک آشپزخانه دارند رنگ بندی های زیبا و جذاب و حس خلوت بودن می باشد. سبک مدرن از کاربردی ترین سبک ها بوده که هم قابل اجرا در آشپزخانه های کوچک و هم بزرگ است. البته نکته ایی که همیشه باید مد نظر گرفته شود این است که انتخاب سبک دکوراسیون آشپزخانه بستگی زیادی به طراحی دکوراسیون داخلی دارد و باید با دکور شما هم خوانی داشته باشد.

کابینتهای آشپز خانه ترکیب زرشکی و سفید

کابینت

طراحی آشپزخانه با میز کانتر

آشپزخانه با کابینت رنگ روشن

دکوراسیون داخلی آشپزخانه کلاسیک

دکوراسیون داخلی آشپزخانه سبک کلاسیک نیز ویژگی های خاص خود را دارد. سبک کلاسیک در هر کجایی که استفاده شود از تزیینات، ظریف ها و زرق و برق فراوان آن قابل تشخیص است. در مورد کابینت های سبک کلاسیک، کابینت بیشتر چوبی بوده و تزیینات زیادی دارد. البته امروزه از کابینت های جنس ممبران هم استفاده زیادی می شود.دکوراسیون کلاسیک بهترین پیشنهاد برای آشپزخانه های بزرگ است. نورپردازی هم نقش زیادی در جذابیت این سبک ایفا می کند.

دکوراسیون آشپزخانه کلاسیک

سبک کلاسیک در دکور آشپزخانه

آشپزخانه کلاسیک با رنگ سفید

دکور کلاسیک در آشپزخانه

دکور با کمدهای رنگ تیره

دکور زیبا و بی نظیر آشپزخانه

آشپزخانه کوچک

امروزه بدلیل محدودیت در زمین و ساخت منازل،خانه ها کوچکتر شده و به همین نسبت،وسعت آشپزخانه ها هم کم شده; ولی نکته مهم این است که با استفاده از اصول و ترفندهایی، بهترین استفاده را از این فضا داشته باشیم.سبک مدرن برای آشپزخانه های کوچک مناسب تر است;چون اصولی که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن وجود دارد به بزرگنر نشان دادن فضای آشپزخانه کمک می کند.استفاده از رنگ های روشن ،طراحی های به دور از شلوغی و بلندتر در نظر گرفتن سقف آشپزخانه، نیز کمک کننده است.

 دکور آشپزخانه کوچک

آشپزخانه با نور پردازی کابینتها

طراحی دکور ناهار خوری

استفاده از بین کابینی در آشپزخانه