اپن آشپرخانه در زیبایی منزل بسیار اثر گذار است. اگر می خواهید آشپزخانه خودتان را باز طراحی کنید. پیشنهاد می کنیم پیش از انتخاب، کمی در مورد مدلهای مختلف، و انواع پوشش برای اپن اطلاعات به دست آورید. هرچند اپن برای آشپزخانه در فرهنگ معماری ما وجود نداشته اما با تغییراتی می توان آن را بومی سازی کرد. در اینجا ما قصد داریم شما را با چند طرح بسیار زیبا و استفاده از انواع مدل سنگ اپن (سنگ های گرانیت، سنگ های مرمر)، سنگ های مصنوعی نوعی دیگر از انواع پوشش ها، اپن با کناف ، استفاده از چوب، اپن گچی، زرین اپوکسی و کاربرد آن در دکوراسیون آشپزخانه آشنا کنیم. 

انواع اپن آشپزخانه

انواع اپن آشپزخانه

انواع اپن آشپزخانه

آشپزخانه های امروزی به سبک مدرن طراحی می شوند و با سبک قدیمی که آشپزخانه ها کاملا بسته و محصور بودند تفاوت زیادی دارد. آشپزخانه اپن را می توان به 3 دسته تقسیم بندی کرد.

 • اپن کاملا باز 
 • اپن نیمه باز 
 • اپن با قابلیت بسته شدن 

انواع مختلف اپن آشپزخانه

انواع مختلف اپن های آشپزخانه

مدلهای مختلف اپن آشپزخانه

مدلهای مختلف اپن برای آشپزخانه

اپن کاملا باز در آشپزخانه

آشپزخانه کاملا باز همانطور که از اسمش هم پیداست کاملا باز است و از چند طرف امکان رفت و آمد را فراهم کرده است. مزیت اصلی این مدل آشپزخانه این است که مرزی بین سالن نشیمن و آشپزخانه برای آن وجود ندارد و فضای منزل را بزرگتر و زیباتر جلوه می دهد. همچنین دسترسی به آشپزخانه سریعتر و راحت تر است. اما عیب مدل اپن کاملا باز این است که بوی غذا به کل منزل سرایت می کند و همچنین افراد داخل آشپزخانه در حین آشپزی و پخت و پز کاملا از بیرون مشخص هستند و به نوعی شاید افراد را معذب کند.

اپن آشپزخانه کاملا باز

اپن آشپزخانه کاملا باز

اپن اپن آشپزخانه از نوع کاملا بازاز نوع کاملا باز

اپن آشپزخانه از نوع کاملا باز

اپن نیمه باز

اپن نیمه باز اینگونه است که 2 طرف یا 3 طرف از آشپزخانه با دیوار و کابینت ها بسته شده و فقط یک طرف یا دو طرف از آشپزخانه به سمت نشیمن منزل دید دارد. در این مدل اپن حریم شخصی افراد بیشتر حفظ می شود و دید کمتری از بیرون به آشپزخانه دارد.

اپن از نوع نیمه باز

اپن از نوع نیمه باز

اپن از نوع نیمه باز و به رنگ سفید

اپن از نوع نیمه باز و به رنگ سفید

اپن دو منظوره

اپن با قابلیت بسته شدن نوع جدیدی از اپن ها محسوب می شود که بصورت متحرک می باشد و به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارد. این مدل اپن را می توان در صورت نیاز با پرده ، پاراوان و یا درب های کشویی کامل بست که دیگر دید به داخل آشپزخانه نباشد. همچنین در صورت نیاز می توان پرده کرکره و یا درب کشویی را کنار زد و دوباره اپن را به حالت نیمه باز برگرداند.

اپن با قابلیت بسته شدن

اپن با قابلیت بسته شدن

اپن با قابلیت بسته شدن با پرده

اپن با قابلیت بسته شدن با پرده

یک نوع اپن با قابلیت بسته شدن

یک نوع اپن با قابلیت بسته شدن

انواع پوشش برای اپن آشپزخانه

از آنجا که دکوراسیون آشپزخانه در دکور داخلی ساختمان فوق العاده تاثیر گذار است توجه به همه بخشها و جزییات آن لازم و ضروری است.متریال های به کار رفته در اپن نیز می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون داشته باشد. سنگ یکی از پوشش های بسیار پر طرفدار در طراحی و دکوراسیون است. از آنجا که در کشور ما منابع عظیمی از سنگ وجود دارد. این متریال در اپن کاربرد زیادی دارد.

انواع مدل سنگ اپن آشپزخانه

سنگهای گرانیت

 • گرانیت دانه اناری: اگر به رنگ های تیره در دکوراسیون علاقه دارید. این گرانیت می تواند یک انتخاب بسیار جذاب برایتان باشد.
 • گرانیت مشکی نطنز: این پوشش از گرانیت دانه اناری تیره تر است. اما دارای سادگی بیشتری بوده و حالت یکدست تری دارد.
 •  گرانیت نهبندان طوسی: برخی از افراد با اینکه پوشش سنگی را می پسندند. اما مایل به استفاده از رنگ های روشن هستند. این سنگ گرانیت با رنگی طوسی دکوری روشن برای شما به وجود می آورد.
 • گرانیت خرمدره بژ: همانطوری که از نام پوشش این سنگ مشخص است. رنگ آن بژ است. انتخاب این رنگ برای افرادی است که در طراحی جسور هستند.
 • گرانیت بروجرد: این پوشش برای اپن آشپزخانه روشن است. سنگی با ماندگاری و کیفیت بالا که برای آشپزخانه، ظاهری دیدنی به وجود می آورد.
 • گرانیت تکاب: این پوشش معمولا در دو رنگ سفید و طوسی در بازار موجود است. اگر به رنگ های روشن علاقه دارید. گزینه بسیار خوبی برایتان خواهد بود.
 • گرانیت قرمز یزد: این پوشش با رنگی شبیه به خاک رس بوده و نمایی گرم به وجود می آورد. استفاده از نمای آجری در دیوارها می تواند مکمل اپن آشپزخانه شما شود.

سنگ های مرمر

 • مرمر سبز: این رنگ برای اپن می تواند آشپزخانه شما را بسیار زنده کند. با چینش چند گلدان در اطراف اپن، می توانید آن را تکمیل کنید.
 •  مرمر صورتی: بسیاری از خانم ها به این رنگ سنگ مرمر علاقه دارند. ترکیب این سنگ با دکور سفید، بسیار دیدنی است.
 • مرمر پرتقالی: اگر دوست دارید از غذا خوردن لذت ببرید. از این سنگ برای پوشش اپن استفاده کنید. پرتغالی (نارنجی) از جهت روانشناسی رنگها منجر به افزایش اشتها و لذت از غذا خوردن می شود.
 • مرمر سفید: این پوشش برای افرادی است که به دکورهای کلاسیک علاقه مند هستند. پوششی لوکس و زیبا برای آشپزخانه به وجود می آورد.
 • مرمر عسلی: این رنگ سنگ مرمر مخصوص افرادی است که می خواهند دکور خاص برای خانه طراحی کنند.
 • مرمر آبی: این سنگ های مرمر دارای طیف رنگی گسترده ای هستند. از آبی بسیار روشن تا سرمه ای را با این سنگ ها تجربه خواهید کرد.
 • مرمر رنگی: اگر دوست دارید سنگ بودن نمای اپن بیشتر به چشم بیاید. این انتخاب مناسب شما است.

سنگ های مصنوعی نوعی دیگر از انواع پوشش ها

ورقه کورین جزء سنگ های مصنوعی بوده که از خرده سنگ تشکیل شده اند. این سنگ مصنوعی به دلیل ویژگی های خاصی که دارد در اپن برای آشپزخانه کاربرد زیادی دارد.

ویژگی ورقه کورین

 • ضد خش، ضدلک و ضد آب است .
 • بدون هیچ درزی قابلیت اجرا دارد.
 • به علت جنس این ورقه ها، دست شما در طراحی کروها باز است.
اپن با ورقه های کورین فوق العاده زیبا برای دکوراسیون مدرن

اپن با ورقه های کورین فوق العاده زیبا برای دکوراسیون مدرن

اپن آشپزخانه کناف

ممکن است در ابتدا تصور کنید این پوشش برای دیوارها و سقف کاربرد دارد. اما این موضوع همیشگی نیست. برای اپن در آشپزخانه هم می توانید از کناف استفاده کرده همچنین این امکان را دارید که در ارک آشپزخانه نیز از کناف استفاده کرده و دکوراسیون شیک و بی نظیری را با استفاده ار کناف خلق کنید.

آشپزخانه با کناف سه بعدی و کابینت های رنگ چوب

آشپزخانه با کناف سه بعدی و کابینت های رنگ چوب

استفاده از چوب

بسیاری افراد دوست دارند محیط زندگیشان به طبیعت نزدیک باشد. این پوشش. با توجه به امکان آسان ست کردن وسایل با آن یکی از پرطرفدارترین ها است.

میز جزیره آشپزخانه با چوب و به رنگ چوب برای دکوراسیون سبک مدرن استفاده از نورپردازی در کابینت آشپزخانه

میز جزیره آشپزخانه با چوب و به رنگ چوب برای دکوراسیون سبک مدرن استفاده از نورپردازی در کابینت آشپزخانه

اپن آشپزخانه گچی

ارک آشپزخانه، زیبایی و جلوه ایی بی نظیری به اپن آشپزخانه می دهد. همچنین می تواتند در طراحی دکوراسیون داخلی تاثیری فوق العاده داشته باشد. استفاده از گچ و گچبری های زیبا در طراحی داخلی از قدیم الایام وجود داشته. اگر دوستدارسبک کلاسیک هستید استفاده از این متریال برای خلق دکوراسیون کلاسیک فوق العاده بی نظیر است. استفاده از پتینه کاری و گچبری هایی جدید ظاهر آشپزخانه شما را فوق العاده لوکس می کند.

اپن آشپزخانه با سنگ برای دکوراسیون کلاسیک

اپن آشپزخانه با سنگ برای دکوراسیون کلاسیک سلطنتی

رزین اپوکسی و کاربرد آن در دکور آشپزخانه

رزین اپوکسی از جدیدترین نوع پوششها در دکوراسیون است. و با توجه به امکان ترکیب با مواد و جنس های مختلف. دست شما در طراحی کاملا باز خواهد بود. برای اطلاع بیشتر درباره رزین اپوکسی و مشاهده انواع کاربرد آن در دکوراسیون می توانید از مقاله آن دیدن کنید.

دیگران مشاهده کردند: آشپزخانه اپن بهتر است یا جزیره ؟مسئله این است

دکوراسیون داخلی آشپزخانه همراه با اپن جزیره ای سبک مدرن

دکوراسیون داخلی آشپزخانه همراه با اپن جزیره ای سبک مدرن

طراحی اپن جزیره ای با ترکیب رنگ سفید و نوک مدادی با طراحی سه بعدی و تعبیه یک لوستر در بالای اپن، کف سرامیک سفید و ترکیب رنگ سفید و قهوه ای برای اپن های آشپزخانه، فضایی شیک و مدرن را ایجاد کرده است.

میز صبحانه خوری برای آشپزخانه مدرن و اپن جزیره ای

میز صبحانه خوری برای آشپزخانه مدرن و اپن جزیره ای

اپن آشپزخانه جزیره ای با پارکت قهوه ای و یک لوستر مستطیل شکل بالای اپن کار گذاشته شده که رنگ اپن و کابینت ها با هم یکی میباشد این نوع طراحی دکوراسیون بسیار شیک است.

میز کانتر برای دکوراسیونی به سبک مدرن

میز کانتر برای دکوراسیونی به سبک مدرن

اپن جزیره ای که رنگ آن با کابینت ها هم رنگ و سفید میباشد و همچنین سنگ کابینت هم که رنگ سفید میباشد و اما تلفیق کابینت سفید و بخشی از آن قهوه ای که رنگ های روشن را خنثی کرده و فضا را گرم نشان داده به دلیل همین ترکیب رنگ فضای آشپزخانه بسیار لاکچری نشان داده میشود.

کابینت و تاثیر آن در دکور داخلی برای دکوراسیون نئوکلاسیک

کابینت و تاثیر آن در دکور داخلی برای دکوراسیون نئوکلاسیک