آشپزخانه اپن یا جزیره؟ مسئله این است که مطابق با سلیقه و فضای داخلی خانه خود یکی از این دو نوع را انتخاب کنید. از آنجا که آشپزخانه قلب خانه شما به حساب می آید، باید سعی کنید دکوراسیون آن را براساس پیشرفت های تکنولوژیی های مدرن طراحی کنید.

آشپزخان های شیک و مدرن طراحی شده

آشنایی با آشپزخانه جزیره و مزایای آن

آشپزخانه اپن یا جزیره؟ مهم این است که  آشپزخانه اپن و جزیره را به خوبی بشناسید و با مزایا و قابلیت های آن ها آشنا شوید. بهتر است بدانید یکی از ویژگی های بارز آشپزخانه جزیره نسبت به طراحی های دیگر نحوه چیدمان کابینت های آن است. در این مدل طراحی کابینت ها در مرکز آشپزخانه به صورت ردیفی قرار گرفته اند. نام دیگر این مدل آشپزخانه کانتر است که بخش اصلی هر آشپزخانه ای محسوب می شود. در واقع کانتر یک پیشخوان مستقل بوده که قادر است بار بسیاری از فعالیت های آشپزخانه را به دوش بکشد. به نوعی می توان گفت کانتر همان کابینت وسط آشپزخانه می باشد که کاربردهای بسیار زیادی دارد.

آشپزخانه مدرن مدل جزیره

در طراحی آشپزخانه جزیره ای سینک ظرفشویی و اجاق گاز در قسمت کانتر نصب می شود، از این رو می توان آشپزی و عمل پخت و پز را بر روی آن انجام داد. همچنین از این میز کانتر می توان به عنوان میز ناهار خوری استفاده کرد. به نوعی می توان گفت این نوع کابینت به عنوان قلب تپنده خانه شما عمل می کند. در واقع این مدل کابینت دارای کاربردهای چند منظوره ای می باشد و با انتخاب آن می توان از فضای مورد نظر نهایت استفاده را داشت. این قسمت چند کاره از آشپزخانه ظاهر بسیار زیبایی را به آشپزخانه می بخشد. با انتخاب این نوع کانترها می توان کمبود فضا را به طور قابل توجهی جبران کرد.

آشپزخانه با مدل های شیک و متفاوت جزیره

آشنایی هر چه بیشتر با آشپزخانه اپن

آشپزخانه اپن یا جزیره؟ باید با آشپزخانه اپن و کاربردهای آن نیز آشنا شوید تا بتوانید به مقایسه این دو مدل بپردازید. بهتر است بدانید امروزه در هر خانه ای می توان به طور گسترده ای شاهد استفاده از آشپزخانه اپن بود. در واقع آشپزخانه اپن از سال 1370 وارد کشور ایران شده است و به طور قابل توجهی جای آشپزخانه های بسته را گرفته است. بد نیست بدانید که اپن به نوعی میز اطلاق می شود که از هر دو طرف یا یک طرف به دیواره های کناری، ستون و کابینت کناری پیچ یا متصل می شود.

اشپزخانه مدل اپن

در طراحی آشپزخانه های اپن کناره ها و طاقی که بالای سر اپن آشپزخانه قرار دارند با دقت و توجه خاصی قفسه بندی و گچبری می شوند. در واقع استفاده از این گچبری ها و میز اپن تا حدودی باعث کور شدن دید فضای بیرون به داخل آشپزخانه خواهد شد، از اینرو تا حدودی آشپزخانه شما از چشم مهمانان دور می ماند. لازم به ذکر است که آشپزخانه اپن معمولا تنها از سمت پذیرایی نما سازی می شوند، زیرا اتاق نشیمن با این نوع آشپزخانه در یک راستا قرار دارد. بهتر است المان هایی که در هر قسمت از این دو فضا مورد استفاده قرار می گیرند با یکدیگر هارمونی و تعادل خاصی داشته باشند.

آشپزخانه شیک اپن

آشپزخانه اپن یا جزیره؟

آشپزخانه اپن یا جزیره؟ نوع جزیره ای برای کسانی که به دنبال طراحی های متفاوت، شیک و مدرن هستند گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود. بهتر است بدانید استفاده از آشپزخانه جزیره مزایا و قابلیت های بسیاری را به دنبال دارد. یکی از مزیت های آشپزخانه جزیره این است که از آن می توان به عنوان انبار وسایل استفاده کرد. در واقع این نوع اپن جزیره معمولا به شکل یک کمد برای انبار کردن وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. آشپزخانه اپن یا جزیره؟ مسئله این است که مدل جزیره ای برای کسانی که دچار کمبود فضا و جا هستند گزینه بسیار مناسبی به شمار می آید. همچنین در طراحی این نوع کانتر می توان از قسمت بالایی آن برای زیباتر دیده شدن آشپزخانه به عنوان مکانی جهت گذاشتن وسایل تزیینی استفاده کرد.

آشپزخانه مدرن جزیره ای

از دیگر کاربردها و مزایای آشپزخانه جزیره استفاده از آن جهت شست و شو و آماده سازی مواد غذایی است. بر روی پیشخوان این جزیره‌ ها فضایی در نظر گرفته شده است که می توان از آن برای مهمانی های سلف سرویس و آماده کردن مواد غذایی استفاده کرد. امروزه از یک جزیره آشپزخانه می توان به عنوان میز غذا خوری و دور هم جمع شدن اعضای خانواده استفاده کنید. برای این کار در موقع طراحی جزیره آشپزخانه لازم است فضای کافی جهت قرارگیری زانوها در زیر آن در نظر گرفته شود، از اینرو بهتر است لبه‌ های پیشخوان در سمت صندلی ها به میزان ۶۰ سانتی متر از قسمت کانتر بیرون زده باشند.

بهتر است بدانید آشپزخانه جزیره دارای انواع مختلفی است که هر کدام از کاربردها و زیبایی های خاصی بهره می برند. آشپزخانه جزیره چرخدار یکی از این انواع مختلف است که برای آشپزخانه های کوچک یک گزینه بسیار مناسب به شمار می آید. این نوع جزیره را می توان در هر قسمتی از آشپزخانه خود قرار داد. آشپزخانه جزیره ای مستطیلی از دیگر انواع کانترها می باشد که می توان آن را در هر قسمتی از آشپزخانه قرار داد لازم به ذکر است است که این نوع جزیره بسیار ساده و کار آمد است. همچنین کانتر U شکل نیز یکی دیگر از انواع آشپزخانه های جزیره است که به طور قابل توجهی بهره وری آشپزخانه را افزایش می دهد. به نوعی می توان گفت این نوع جزیره رویای هر آشپزخانه ای محسوب می شود.

آشپزخانه جزیره یو شکل

در بین مدل های مختلف می توان به مدل جزیره ال شکل اشاره کرد که علاوه بر پر کردن فضای آشپزخانه قادر است فضای آشپزخانه را کاربردی تر کند. در واقع این نوع جزیره به اندازه کافی بزرگ است و شما به راحتی می توانید وسایل مختلف خود را در آن جای دهید. آشپزخانه اپن یا جزیره؟ مسئله این است که در حالت کلی با توجه به فضای آشپزخانه و براساس نیاز و سلیقه خود می توانید یکی از این مدل ها را برای آشپزخانه انتخاب کنید. در حالت کلی با توجه به مزایای آشپزخانه جزیره می توان گفت این نوع آشپزخانه امروزه از استقبال بی نظیر مشتریان برخوردار است.

اشپزخانه جزیره ال شکل