لطفا امتیاز بدهید

طرح های مدل پله پیچ بسیار متنوع هستند. پله پیچ به پله ای گفته می‌شود که کف پله های آن حول یک لوله می چرخد. پله پیچ ها به دلیل زیبایی منحصر به فردی که دارند مورد استقبال طراحان داخلی قرار گرفته اند.  استفاده از راه پله در دکوراسیون داخلی و بیرونی منزل و یا محیط کار علاوه بر اتصال طبقات مختلف، سبب تقسیم بندی فضا می شود. امروزه انواع مختلف راه پله ها طراحی  می‌شوند. مدل پله پیچ یکی از مدل های پر طرفدار راه پله در بین طراحان می باشد. شما می توانید با انتخاب طرح های مدل پله پیچ زیبایی دکوراسیون خود را افزایش دهید. پله پیچ یا همان پله گرد در دو نوع اشرافی و مدرن طراحی می شود. این نوع پله ها در انواع مختلف از قبیل باریک، بلند و در جنس و طرح های مختلف برای تمامی فضاها قابل استفاده هستند. در ادامه برخی از طرح های مدل پله پیچ را به شما معرفی خواهیم کرد.

پله های مار پیچ

لطفا امتیاز بدهید

معرفی طرح های مدل پله پیچ

پله پیچ فلزی

یکی از پرطرفدارترین طرح های پله پیچ در دکوراسیون منازل، پله پیچ فلزی است. شما می توانید پله پیچ فلزی را به صورت تمام فلز و یا در ترکیب با مصالح مختلف استفاده کنید. پله پیچ فلزی با توجه به سبک دکوراسیون داخلی در دو نوع حکاکی شده و ساده  تولید می شود. از پله پیچ فلزی برای دسترسی به فضاهای داخلی از قبیل اتاق خواب، سالن پذیرایی، بالکن، آشپزخانه و … استفاده می شود. پله پیچ فلزی فضای زیادی را اشغال نمی کند و از طرفی سبب دسترسی راحت شما به سایر نقاط می شود.

پله پیچ فلزی

پله پیچ بتنی

یکی دیگر از طرح های مدل پله پیچ در دکوراسیون خانه های مدرن پله پیچ بتنی است. بتن به اشکال مختلف  شکل پذیر می باشد. شما می توانید بتن را با سایر مصالح مختلف ترکیب کنید. استفاده از این نوع پله پیچ در دکوراسیون داخلی بسیار رایج می باشد.

پله پیچ چوبی

یکی از پرطرفدارترین طرح های مدل پله پیچ  در دکوراسیون به سبک کلاسیک پله پیچ چوبی است. استفاده از پله پیچ چوبی سبب ایجاد ظاهر نوستالژیک به محیط دکوراسیون داخلی شما می شود. رنگ گرم پله پیچ چوبی سبب شده است که بیشتر خانه های ایرانی از این نوع پله پیچ استفاده کنند. پله پیچ چوبی درختی یک ایده خلاق و به شکل تنه درخت است که اکثر طراحان از آن در دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند. در ساخت این  نوع پله پیچ  از چوب راش استفاده می شود.  طرح به کار رفته در این نوع راه پله شبیه درخت است که جلوه بسیار زیبایی به دکوراسیون داخلی شما می بخشد.

پله پیچ چوبی

پله پیچ چوبی با نرده های فولادی

یکی از زیباترین طرح های مدل پله پیچ که در فضاهای بزرگ کاربرد دارد، پله پیچ چوبی با نرده های فولادی است.

پیچ چوبی با نرده فلزی

پله پیچ طرح KL 

یکی از جدیدترین طرح های مدل پله پیچ طرح KL است. در صورتی که می خواهید یک طراحی منحصر به فرد را در فضای کوچک ایجاد کنید می توانید طرح KL را انتخاب کنید. در این مدل پله پیچ از یک ستون به شکل L در یک سمت پله پیچ استفاده می کنند. چوب بکار رفته در این مدل پله پیچ چوب راش و یا درخت گیلاس است.

پله پیش طرح خانه چادری

یکی از طرح های جالب پله پیچ مدرن طرح خانه چادری می باشد. منازلی که فضای سبز دارند می‌توانند یک دیوار به شکل چادر ایجاد کنند و رو به روی دیوار پله نصب کنند. استفاده از پله پیچ به طرح خانه چادری در منزل ویلایی کاربرد دارد. این نوع پله پیچ فضای بسیار کمی را اشغال خواهد کرد.

 پله پیچ طرح مینیمالیست

یک نوع دیگر طرح های پله پیچ طرح مینیمالیست است. این نوع پله پیچ به طرح مارپیچ در وسط سالن پذیرایی طراحی می شود. طرح به کار رفته در این نوع پله پیچ بسیار ساده اما زیبا است. در طراحی دکوراسیون مدرن از پله پیچ مینیمالیست استفاده می‌کنند.

پله مینیمالیست

پله پیچ گوشه

از دیگر طرح های مدل پله پیچ می توان به پله پیچ گوشه اشاره کرد. این نوع پله پیچ در یک گوشه از اتاق یا سالن نصب می شود. با تزیین این نوع پله پیچ می توانید فضای اتاق یا سالن خود را زیباتر کنید. برای مثال از آویز در اطراف پله استفاده کنید. همچنین شما می توانید از فضای زیر پله پیچ به عنوان محلی جهت قرار دادن وسایل اضافی دکور استفاده کنید.

پله پیچ گوشه

پله پیچ شناور

یکی از طرح های مدل پله پیچ، مدل شناور است. استفاده از پله پیچ شناور برای منازل دوبلکسی که یک قسمت آن آکواریوم یا حوض قرار دارد، بسیار ایده آل می باشد. رنگ این نوع پله پیچ سفید است. پله پیچ شناور به صورت مارپیچ طراحی می‌شود. مارپیچ بودن این نوع طرح پله پیچ سبب ایجاد زیبایی خاصی به محیط خواهد شد. انحنای موجود در این نوع پله پیچ حس خوبی به هنگام بالا و پایین رفتن از پله ها در شما ایجاد می کند. افرادی که فضای محدود دارند، می توانند از این نوع پله پیچ استفاده کنند.

پله پیچ شیک

 پله پیچ شیشه ای مدرن

این نوع پله پیچ، طرحی دوست داشتنی و جذاب در بین طراحان دکوراسیون داخلی به حساب می آید. پله های این پله پیچ چوبی و نرده های اطراف آن شیشه ای هستند. انحنا و پیچیدگی این طرح پله پیچ سبب زیبایی دوچندان محیط می شود.

پله شیشه ای

پله پیچ سنگی مدرن

یکی از طرح های مدل پیچ قابل استفاده در دکوراسیون مدرن پله پیچ سنگی است. در این نوع پله پیچ از سنگ مرمر و گرانیت استفاده می کنند، زیرا مقاومت این سنگ ها در برابر فرسودگی، عبور و مرور و سایش بسیار زیاد است. یکی از ویژگی‌های پله پیچ سنگی مدرن عدم جذب رطوبت، آلودگی و آب می باشد. طول عمر و دوام این نوع پله پیچ بسیار زیاد است. برای افزایش زیبایی این نوع پله پیچ می توان نرده آن را به صورت شیشه ای طراحی کرد.

پله پیچ سنگی

پله پیچ فولادی مدرن

فولاد به کار رفته در این نوع پله پیچ از نوع فولاد ضد زنگ است. شما می توانید با توجه به فضای دکوراسیون داخلی خود رنگ متناسب با فضا را انتخاب کنید. استفاده از نور و روشنایی سبب افزایش زیبایی فضای پله پیچ فولادی خواهد شد.