خانه » آشپزخانه شبه جزیره چیست؟

آشپزخانه شبه جزیره چیست؟

آشپزخانه شبه جزیره بهترین گزینه برای طراحی آشپزخانه های کوچک و با متراژ پایین است. این نوع طراحی امروزه به دلیل زیبایی خاص توانسته است با استقبال بی نظیری از سوی طرفداران در حوزه دکوراسیون داخلی مواجه شود.

آشپزخانه شبه جزیره کوچک

آشپزخانه شبه جزیره کوچک

آشنایی هر چه بیشتر با آشپزخانه شبه جزیره

بهتر است بدانید آشپزخانه شبه جزیره در کشورمان و در بین افراد با عنوان آشپزخانه اوپن شناخته شده است. لازم به ذکر است که مدل های شبه جزیره و اوپن با اینکه از نظر کارایی دارای شباهت بسیاری هستند، یکسری تفاوت های ظاهری نیز دارند. طرح شبه جزیره را به راحتی می توان در فضاهای کوچک مورد استفاده قرار داد. در واقع این نوع کابینت ها بهترین گزینه برای آشپزخانه هایی با متراژ پایین به شمار می آیند.

آشنایی هر چه بیشتر با آشپزخانه شبه جزیره

آشنایی هر چه بیشتر با آشپزخانه شبه جزیره

به نوعی می توان گفت که این نوع کابینت نقش بسیار مهمی در فضا سازی و کارایی عمومی آشپزخانه دارد. کانتر و پیشخوان بزرگی که در واقع همان قسمت اوپن محسوب می شود در این مدل از طراحی آشپزخانه وجود دارد، از این رو دارای بهره وری بسیار بالاتری نسبت به دیگر مدل ها است.

کانتر و پیشخوان بزرگ در آشپزخانه جزیره

کانتر و پیشخوان بزرگ در آشپزخانه جزیره

در این مدل بدون ایجاد دیوار به راحتی می توان فضای کافی جهت نصب کابینت های بیشتر فراهم کرد. این نوع جزیره آشپزخانه ‌از یک طرف به یکی از دیوارهای آشپزخانه یا کابینت متصل می شود. با رعایت کردن یکسری نکات همچون انتخاب اصولی مدل جزیره، رنگ، اندازه و متریال به ‌کار رفته در آن فضا سازی خوبی در آشپزخانه صورت می گیرد. همچنین رعایت این اصول و نکات به طور قابل توجهی باعث افزایش کارایی آشپزخانه می شود.برای آشنایی بیشتر با اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه می توانید از صفحه اصول طراحی دکوراسیون آشپزخانه دیدن کنید. 

 

افزایش کارایی آشپزخانه با کانتر و میز پیشخوان

افزایش کارایی آشپزخانه با کانتر و میز پیشخوان

نگاهی بر مزایا و قابلیت های آشپزخانه شبه جزیره

آشپزخانه شبه جزیره از مزایای بسیار زیادی برخوردار است. استفاده از این مدل فضای کار و ذخیره سازی را در آشپزخانه به طور قابل توجهی افزایش می دهد. از آنجا که جزیره آشپزخانه نقش یک کانون اصلی را در خانه ایفا می کند، از این رو با انتخاب این مدل به راحتی می توان محلی مناسب را برای دورهمی‌ های خانوادگی خود ایجاد کرد. در واقع با انتخاب این طرح آشپزخانه به قطب اصلی آشپزی و سرگرمی تبدیل می شود. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این مدل آشپزخانه فضای کافی برای نصب کابینت های بیشتر بدون ایجاد دیوار است.

مزایا و قابلیت های آشپزخانه شبه جزیره

مزایا و قابلیت های آشپزخانه شبه جزیره

از دیگر مزیت های مهم آن می توان به امکان تطابق آن با سبک های مختلف دکوراسیون اشاره کرد. در واقع این طرح به نوعی موجب می شود تا افرادی که از سبک‌ های متفاوتی همچون کلاسیک و مدرن برای آشپزخانه و منزل خود استفاده می کنند در طراحی جزیره آشپزخانه دچار محدودیت نشوند. افزایش طول آشپزخانه از دیگر مزیت های این طرح به شمار می آید. به گونه ای که این طرح را می توان برای هر طولی تنظیم کرد.

مزایا و قابلیت های آشپزخانه شبه جزیره

مزایا و قابلیت های آشپزخانه شبه جزیره

بهتر است بدانید عرض مناسب برای آشپزخانه شبه جزیره با دو سطح موازی معادل 7 تا 12 فوت است. در ضمن با استفاده از این طرح می توان آشپزخانه را به چندین قسمت تقسیم کرد. این طرح برای فضای مستطیل شکل بسیار مناسب است. همچنین برای پلان های باز گزینه ای ایده آل محسوب می شود. این مدل بین اتاق ها به عنوان یک تقسیم کننده عمل می کند. انتخاب این طرح تردد را به آشپزخانه آسان می کند و به شما این امکان را می دهد که به راحتی اتاق مجاور را ببینید.

افزایش جذابیت های بصری آشپزخانه نیز از دیگر مزیت های قابل توجه این طرح است، زیرا برای ساخت این مدل از طرح ها و متریال عالی استفاده می شود. همچنین با انتخاب این طرح به راحتی می توان فضای زیادی را برای نگهداری تجهیزات، ظرف و  ظروف و وسایل ایجاد کرد. در واقع یکی از کارکردهای مهم این نوع جزیره آشپزخانه جلوگیری از بهم ریختگی و کثیفی آشپزخانه است. نصب سینک ظرفشویی و اجاق‌ گاز نیز از دیگر مزیت های آشپزخانه شبه جزیره است.

افزایش جذابیت های بصری آشپزخانه

افزایش جذابیت های بصری آشپزخانه

نگاهی بر تفاوت موجود بین آشپزخانه شبه جزیره و جزیره

بهتر است بدانید آشپزخانه شبه جزیره و جزیره بر خلاف تصور برخی افراد یکسان نیستند و دارای یکسری تفاوت ها هستند. یکی از این تفاوت ها به نحوه قرار گیری آن ها مربوط می شود. این نوع آشپزخانه ها اغلب در گوشه ها نصب و طراحی می شوند، اما جزیره یک فضای کاملا مستقل است و در نزدیک مرکز آشپزخانه قرار دارد. همچنین این مدل آشپزخانه از یک طرف با یک دیوار و یا یک کانتر کاملا بسته شده است. این در حالی است که جزیره در هر چهار طرف خود باز است و دارای یک فضای حرکتی می باشد.

تفاوت موجود بین آشپزخانه شبه جزیره و جزیره

تفاوت موجود بین آشپزخانه شبه جزیره و جزیره

این آشپزخانه ها به دلیل بسته بودن از یک طرف به عنوان یک ترکیب کلی از آشپزخانه شناخته می شوند، اما کابینت های جزیره از تنوع بالایی در رنگ، فرم و متریال برخوردار هستند و در آشپزخانه به صورت مستقل کار می کنند. مدل شبه جزیره نسبت به مدل جزیره قدیمی تر است. لازم به ذکر است که آشپزخانه جزیره یکی از پر طرفدارترین عناصر طراحی جدید در آشپزخانه های مدرن به شمار می آید. از دیگر تفاوت های موجود بین این دو مدل می توان به تفاوت در هزینه اجرایی آن ها اشاره کرد، به گونه ای که برای اجرای آشپزخانه های جزیره ای باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

برای طراحی جزیره آشپزخانه لازم است به دو نکته مهم توجه داشته باشید. یک نکته جهت این نوع طراحی این است که از جزیره به عنوان یک قطعه متضاد استفاده شود. به این معنی که برای جزیره آشپزخانه رنگ و طرح متفاوتی را انتخاب کنید. همچنین از دیگر نکات مهم دیگر در طراحی آشپزخانه جزیره ای این است که جزیره با سبک و ساختار بقیه آشپزخانه مطابقت داشته باشد. انتخاب طرح برای آشپزخانه های شبه جزیره محدود است و اغلب جهت ایجاد ظاهری یکپارچه طراحی می‌ شود.

آشپزخانه شبه جزیره هزینه کمتری دارد

آشپزخانه شبه جزیره هزینه کمتری دارد

مهم ترین معیار جهت انتخاب این دو مدل آشپزخانه انتخاب آن ها بر اساس فضای موجود است. برای مثال شبه جزیره بهترین گزینه برای کسانی است که آشپزخانه آن ها در رده آشپزخانه های کوچک قرار دارد و فضای کمی را در اختیار دارند. همچنین مدل جزیره را باید به گونه ای طراحی کرد که در اطراف آن فضای زیادی برای تردد وجود داشته باشد. در واقع مدل جزیره برای آشپزخانه هایی با متراژ پایین مناسب نیست.پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با انواع مدلهای مختلف میز جزیره ایی مدل از مقاله میز جزیره مدرن 40 مدل خیره کننده و بی نظیر دیدن کنید.

آشپزخانه شبه جزیره سفید

آشپزخانه شبه جزیره سفید

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات

عنوان

Go to Top