3/5 امتیاز از (1 رای )

کمد دیواری پذیرایی شاید به اندازه کمد دیواری اتاق خواب مرسوم نباشد. اما وجود آن به همان اندازه واجب است و کاربرد دارد. مهم ترین مزیت استفاده از کمد دیواری پذیرایی این است که در آپارتمان های غالبا کوچک امروزی، به دلیل جای کم برای نگهداری وسایل می توان از کمد دیواری پذیرایی استفاده کرد. انواع مختلف کمد دیواری وجود دارد که در این نوشته بطور مختصر توضیح داده ایم. همچنین نحوه چیدمان داخل کمد دیواری هم یکی از مطالبی است که در این مقاله برای شما آورده شده است.

3/5 امتیاز از (1 رای )

کمد دیواری پذیرایی

در آپارتمان های غالبا کوچک امروزی، خانم های منزل اکثرا از جای کم برای نگهداری وسایل گله دارند. به طور کلی وسایل نظم دهنده مثل کمد ها این امکان را فراهم کرده اند .که تا حد ممکن از در معرض دید بودن وسایلی که جنبه تزئینی ندارند جلوگیری کنیم. کمد دیواری یک امتیاز اضافه نیز دارند و آن هم اینکه خودشان عملا فضایی از اتاق را اشغال نمی کنند. زیرا درون فضای دیوار واقع می شوند.البته انواعی هم هستند که از دیوار جلوتر می آیند اما باز هم چون به صورت یکپارچه کل دیوار را می پوشانند، به نظر نمی رسد که فضای اتاق شلوغ یا کوچک شده.

برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف کمد دیواری می توانید مقاله 30 طرح کمد دیواری شیک و لوکس را مشاهده کنید.

کمد مدرن پذیرایی

کمد دیواری مدرن پذیرایی

مزیت دیگر این است که در بوفه ها و کمد هایی که در اتاق پذیرایی قرار داده می شوند، که اغلب هم از نوع شیشه ای هستند، وسایل داخل به وضوح از بیرون مشخص اند. بنابراین وسایلی که ظاهر چندان هماهنگی با محیط ندارند را نمی توان در آن ها قرار داد. اما کمد دیواری می تواند محرم اسرار باشد! در برخی طراحی های کمد دیواری اتاق پذیرایی شما اصلا متوجه وجود این کمد در اتاق نخواهید بود. از طرفی اگر بخواهید می توانید انواع طرح ها و رنگ ها را روی درب آن پیاده کنید و دکوراسیون داخلی را به وسیله آن بهبود بخشید.

کمد دیواری پذیرایی

کمد دیواری برای پذیرایی

امتیازات کمد دیواری

اما کمدهای دیواری یک امتیاز اضافه نیز دارند و آن هم اینکه خودشان عملا فضایی از اتاق را اشغال نمی کنند. زیرا درون فضای دیوار واقع می شوند. البته انواعی هم هستند که از دیوار جلوتر می آیند اما باز هم چون به صورت یکپارچه کل دیوار را می پوشانند، به نظر نمی رسد که فضای اتاق شلوغ یا کوچک شده. مزیت دیگر این است که در بوفه ها و کمد هایی که در اتاق پذیرایی قرار داده می شوند، که اغلب هم از نوع شیشه ای هستند، وسایل داخل به وضوح از بیرون مشخص اند. بنابراین وسایلی که ظاهر چندان هماهنگی با محیط ندارند را نمی توان در آن ها قرار داد.

امتیازات کمد دیواری برای سالن پذیرایی

امتیازات کمد دیواری برای سالن پذیرایی

اما کمد دیواری می تواند محرم اسرار باشد! در برخی طراحی های کمد دیواری اتاق پذیرایی شما اصلا متوجه وجود این کمد در اتاق نخواهید بود. از طرفی اگر بخواهید می توانید انواع طرح ها و رنگ ها را روی درب آن پیاده کنید و دکوراسیون داخلی را به وسیله آن بهبود بخشید.

مزیت های استفاده از کمد دیواری پذیرایی

کمد دیواری می تواند در یک یا چندین دیوار از اتاق، از کف تا سقف پیاده سازی شود. می توان تصور کرد که چه میزان صرفه جویی در فضا ایجاد خواهد شد. نکته مهم دیگر نیز، امنیتی است که برای خانواده های دارای کودک به وجود می آورد. در این خانواده ها والدین یک نگرانی دائمی در ارتباط با افتادن اشیا و ظروف دارند. در نتیجه مجبورند با ورود بچه به زندگی شان، از خیلی از دکوراسیون منزل دست بشویند. اما در صورت وجود کمد دیواری این مشکل تا حد زیادی حل می شود. تنها کافی است که درب های کمد با قفل مخصوص محافظت شوند.

مزیت های استفاده از کمد دیواری پذیرایی

مزیت های استفاده از کمد دیواری پذیرایی

کمد پذیرایی همراه با میز تی وی

کمد دیواری پذیرایی همراه با میز تی وی

در ادامه قصد داریم با انوع کمد دیواری پذیرایی آشنا شویم.

 کمد دیواری برای پذیرایی با درب آینه دار

نصب آینه روی درب کمد دیواری بسیار مرسوم است. به هر حال آینه وسیله ای است که در هر نقطه از خانه کاربرد دارد .هر چه سایز آینه بزرگ تر باشد، کاربرد آن بیشتر است. پس منطقی تر است که به جای آن که با میخ و مهره به جان دیوار های خانه بیفتیم تا آینه را نصب کنیم، درب بیرونی کمد دیواری را از نوع آینه دار انتخاب کنیم.

کمد مخفی برای سالن پذیرایی

کمد ریلی پذیرایی

کمد برای پذیرایی همراه با اینه

کمد دیواری برای پذیرایی اینه دار

کمد دیواری اینه دار برای پذیرایی

کمد دیواری اینه دار برای پذیرایی

استفاده از این نوع کمد دیواری پذیرایی، علاوه بر کاربرد، نقش به سزایی در افزایش نور محیط خواهد داشت. اما نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که استفاده زیاد از این نوع آینه ها روی درب کمد دیواری در خانه هایی که دکوراسیون شلوغی دارند، چندان مناسب نیست. زیرا باید در نظر گرفت که در این حالت تعداد اسباب و اثاثیه اتاق تقریبا دو برابر به نظر می رسد. اما برای خانه هایی با دکوراسیون مدرن و ساده، قطعا انتخابی بسیار شیک خواهد بود.

کمد دیواری اینه دار پذیرایی

کمد دیواری اینه دار پذیرایی

کمد دیواری با طرح چوب

وسایل چوبی یا طرح چوب از آن دسته وسایل هستند که هیچ وقت قدیمی نمی شوند. دکوراسیون چوبی انتخابی بسیار مناسب برای محیط منزل است. استفاده از چوب در دکوراسیون، محیط را سرشار از آرامش می کند و در عین حال بسیار زیبا است. چوب در برابر گرما و سرما عایق است و همین باعث می شود که استفاده از آن در نمای داخلی، تاثیر منفی روی دمای محیط نگذارد.

کمد پذیرایی مدل چوبی

کمد دیواری پذیرایی طرح چوب

کمد پذیرایی مدل چوب

کمد پذیرایی مدل چوب

کمد دیواری پذیرایی با طرح چوبی مقاومت مناسبی هم در برابر ضربه و نفوذ رطوبت به داخل کمد دارد. بنابراین اگر قصد دارید برخی از ظروف فلزی و برقی آشپزخانه را هم در آن جای دهید، می توانید با خیال راحت این کار را بکنید.

کمد دیواری و میز تی وی

کمد دیواری و میز تی وی

کمد طرح چوب با دکور می تی وی برای سالن پذیرایی

کمد دیواری طرح چوبی

کمد دیواری با طرح مدرن

استفاده از متریال های ارزان قیمت اما مقاوم، با روکش هایی که تقریبا هر رنگ و طرحی را می پذیرند، در این نوع کمد دیواری دیده می شود. درب هایی که در این نوع کمد دیواری ها تعبیه می شود، اغلب از نوع ریلی است. بنابراین بهتر است تاکیدتان بر استفاده از چهارچوب بسیار مقاوم و باکیفیت باشد تا به مرور زمان شاهد خرابی اجزاء نباشید.

کمد پذیرایی و نشیمن

کمد دیواری پذیرایی و نشیمن

کمد دیواری پذیرایی و شیک

کمد دیواری شیک برای پذیرایی

کمد دیواری برای پذیرایی با طرح ترکیبی

راه های زیادی وجود دارند که بتوانیم به وسیله آن ها خلاقیت خود را در دکوراسیون منزل به نمایش بگذاریم. لزومی ندارد که خودمان را به یک نوع خاص محدود کنیم. کمد دیواری ما می تواند ترکیبی از موارد ذکر شده در بالا باشد. می توان بخشی از کمد دیواری را بدون در تعبیه نمود .تا بتوان از قفسه ها و طبقات آن به عنوان محلی برای قرار دادن وسایل تزئینی مثل گلدان و چراغ استفاده کرد.

کمد برای پذیرایی با میز تی وی در پذیرایی

کمد دیواری برای پذیرایی با میز تی وی در پذیرایی

کمد و میز تی وی سالن پذیرایی

کمد دیواری و میز تی وی سالن پذیرایی

می توان با نور پردازی های ارزان قیمت در این طبقات جلوه ای خیره کننده به محیط داد و حتی می توان از کمد دیواری هایی استفاده کرد که محلی برای نصب تلویزیون دارند. تا بدین ترتیب یک دیوار از اتاق پذیرایی به صورت یکپارچه، هم محلی برای جای دادن وسایل باشد و هم از تلویزیون محافظت کند.

چیدمان داخل کمد دیواری

برای چیدمان داخلی کمد، نکته اصلی این است که چه نوع وسیله ای را می خواهید در این کمد ها نگهداری کنید. برخی از خانه ها آشپزخانه کوچکی دارند.در این موارد کمد دیواری پذیرایی می تواند جایگاه مناسبی برای ظروف و وسایل اضافی آشپزخانه باشد. پس طبیعتا بهتر است چیدمان داخلی کمد دیواری به صورت چند طبقه و یا حتی کابینتی باشد.

کمد دیواری و میز تی وی برای پذیرایی

کمد دیواری پذیرایی و نشیمن

اگر کمدهای داخلی اتاق خواب ها به اندازه کافی جادار نباشند، می توان بخشی از کمد دیواری پذیرایی را به محلی برای آویزان کردن لباس اختصاص دارد. پس بهتر است کمد دیواری دارای بخش طولی و مرتفع باشد و حتی داخل آن رگال یا آویز تعبیه گردد. به علاوه در این موارد مناسب تر است که کمد دیواری حتما دارای دربی غیر شیشه ای باشد. زیرا آویز لباس ها همیشه پتانسیل این را دارد که ظاهری نامرتب پیدا کند.

جایگزاری وسایل داخل کمد دیواری پذیرایی

جای گزاری وسایل داخل کمد

فضای داخلی کمد دیواری

فضای داخلی کمد دیواری برای پذیرایی