3/5 امتیاز از (1 رای )

کاغذ دیواری پذیرایی یکی از اجزای تزئینات دکوراسیون داخلی منزل می باشد.رنگ کاغذ دیواری پذیرایی بسته به نوع سلیقه افراد متفاوت است. انواع طرح های کاغذ دیواری پذیرایی شامل 2 دسته کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک است که در ایران طرفداران بسیاری دارد. سه زیر مجموعه دیگر هم از انواع کاغذ دیواری وجود دارد که شامل کاغذهای با طرح برجسته ، کاغذهای با طرح سه بعدی و کاغذهای با طرح دلخواه می باشند. تیم ما توضیحات بیشتری در ادامه مطلب برای شما عزیزان آماده کرده که توصیه میکنیم حتما آنها را مطالعه بفرمایید .

3/5 امتیاز از (1 رای )

کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذ دیواری پذیرایی شاید در نگاه اولی که وارد یک خانه می شوید چشمان شما را به سمت خود نکشد. اما به طور قطع تاثیر رنگ و طرح آن در تمام اجزای دیگر اتاق مشهود است. کاغذ دیواری پذیرایی باید با دقت و وسواس فراوان انتخاب شود. زیرا که غالب ترین عضو اتاق محسوب می شود. به این معنی که ویژگی های اصلی اتاق شما به وسیله آن تعریف می گردد.

اگر قصد دارید برای خانه خود کاغذ دیواری سفارش دهید پیشنهاد می کنم ابتدا مقاله 10نکته کلیدی در مورد کاغذ دیواری را مطاله کنید. این مقاله به شما کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشید.

کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی

کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی

اینکه محیط اتاق پذیرایی گرم به نظر برسد یا سرد؛ یا اتاق روشن به نظر برسد یا کم نور، به انتخاب کاغذ دیواری تان بستگی دارد. این رنگ و طرح دیوار ها هستند که تعیین می کنند چه ویژگی های شخصیتی از اتاق پذیرایی به فردی که در آن قدم می گذارد منتقل شود. برای مثال وقتی به برخی از اتاق ها وارد می شوید احساس آرامش پیدا می کنید. از طرفی دیگر در برخی اتاق ها ممکن است هیجان های بیش از معمول را تجربه کنید؛ یا احساسات خاصی در شما به وجود بیاید. تمام این ها مواردی هستند که بدون شک رنگ و طرح کاغذ دیواری پذیرایی در تعیین آن ها نقشی کلیدی و اساسی بازی می کند.

کاغذ تزیینی برای دیوار

کاغذ دیواری شیک برای پذیرایی و سالن نشیمن

کاغذ تزیینی مخصوص پذیرایی

کاغذ تزیینی مخصوص پذیرایی

رنگ کاغذ دیواری پذیرایی

این نکته را بار ها شنیده ایم که اگر منزل کوچک داریم بهتر است از کاغذ دیواری به رنگ روشن استفاده کنیم. البته که این حرف به لحاظ طراحی داخلی کاملا منطقی است. اما باز هم با گستره بزرگی از رنگ ها مواجه هستیم که می توانیم طیف کم رنگ آن ها را برای اتاق برگزینیم. پس برای انتخاب رنگ دیگر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

طرحهای کاغذ برای دیوار سالن پذیرایی

طرحهای کاغذ برای دیوار و سالن پذیرایی

کاغذهای دیواری با رنگهای روشن و طرحهای ساده

کاغذهای دیواری با رنگهای روشن و طرحهای ساده

البته که سلیقه شخصی مهم ترین عامل است. اما گذشته از آن، برای پاسخ به این سوال باید فاکتور دیگری را هم وارد کنیم و آن هم طرح کاغذ دیواری پذیرایی است. در گذشته بیشتر کاغذ دیواری ها یکدست و یا نهایتا با طرح هایی بسیار ساده بودند. اما امروزه در انتخاب کاغذ دیواری، انتخاب طرح حتی می تواند از انتخاب رنگ هم چالش برانگیزتر باشد. در حقیقت بهتر است که ابتدا طرح مورد نظر انتخاب گردد و با تناسب به طرح، رنگ آن انتخاب شود. البته این نکته هم وجود دارد که بسیاری از طرح ها در چندین رنگ موجود هستند و بنابراین گزینه های بیشتری برای خریداران فراهم است.

کاغذ های دیواری رنگ روشن

کاغذهای دیواری با رنگ های روشن

رنگهای پر طرفدار 

پرطرفدار ترین رنگ برای کاغذ دیواری پذیرایی، رنگ هایی روشن و خنثی مانند سفید، کرم، طوسی، خاکستری با رگه هایی از طلایی و نقره ای هستند. فرقی ندارد که ابعاد خانه تان بزرگ باشد یا کوچک، در هر صورت هر چه فضا بزرگ تر به نظر برسد، ساکنین احساس راحتی بیشتری خواهند داشت. از طرفی این رنگ ها به خوبی نور را در سطح خانه پخش می کنند و روشنایی دلپذیری برای اتاق پذیرایی به همراه خواهند داشت.

پوستر دیواری شیک برای پذیرایی

پوستر دیواری شیک پذیرایی و سالن پذیرایی

پوستر پذیرایی طرح گل

پوستر پذیرایی طرح گل و گیاه

اما فرق اساسی بین این رنگ ها در سردی و گرمی آن هاست. باید تصمیم بگیرید که تمایل دارید فضای اتاق گرم باشد یا خنک. رنگ ها تاثیر به سزایی در دمای اتاق ایفا می کنند. حتی اگر در عمل دو اتاق به یک دما باشند، وقتی فردی در محیطی با رنگ های سرد قرار می گیرد، به طور ذهنی احساس خنکی بیشتری می کند و برعکس آن هم در مورد رنگ های گرم صادق است. شاید بهتر باشد برای انتخاب سردی و گرمی رنگ اتاق خود، اقلیم منطقه را نیز در نظر بگیرید. اگر در شهری ساکن هستید که اغلب روز های سال هوای سردی دارد، می توانید با استفاده از کاغذ دیواری پذیرایی با رنگ های گرم، در تمام طول سال از حس گرمای لذت بخش اتاق خود لذت ببرید.

دیگران مشاهده کردند: 30 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب فوق العاده زیبا و لوکس

انواع طرح های کاغذ دیواری پذیرایی

اگر بخواهیم یک دسته بندی کلی برای کاغذ دیواری ها ارائه دهیم، می توانیم آن ها را در دو دسته مدرن و کلاسیک طبقه بندی کنیم.

کاغذ دیواری پذیرایی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن، تمرکز بر سادگی است. پر استفاده ترین رنگ در این نوع دکوراسیون رنگ طوسی و سفید می باشد. اما این به معنی بی روح شدن محیط نیست. زیرا رنگ های زنده می توانند در عناصر کوچک تر در گوشه و کنار نمایان شوند. در دکوراسیون مدرن، تقارن جایگاه ویژه ای ندارد. همین مورد است که اجازه نمی دهد سادگی کاغذ دیواری مدرن خانه شما را رخوت انگیز کند.

طرحهای شیک کاغذ دیواری مدرن

طرحهای شیک کاغذ دیواری مدرن

طرح کاغذ دیواری مدرن و زیبا

طرحهای مختلف کاغذ دیواری

کاغذ دیواری پذیرایی کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک تقریبا در نقطه مقابل مدرن قرار دارد. منحنی های شلوغ، به همراه طرح های ریز و درشت تکرار شونده در رنگ های گرم از ویژگی های اساسی این نوع کاغذ دیواری هستند. در ایران معمولا کاغذ تزئینی برای سالن پذیرایی از نوع کلاسیک طرفداران بیشتری نسبت به نوع مدرن دارد. دلیل آن هر چه هست، نمی توان برتری خاصی بین این دو کاغذ دیواری قائل شد. غالبا بحث سلیقه مطرح است. 

طرح کاغذ دیواری مدرن

طرحهای کاغذ دیواری مدرن برای سالن پذیرایی

کاغذ های دیواری به سبک مدرن و طراحی گرم

کاغذ های دیواری به سبک مدرن

البته از سوی دیگر باید به این نکته نیز اشاره شود که طرح های شلوغ، برای اتاق های خیلی کوچک مناسب نیستند. اگر تاکید بر استفاده از کاغذ دیواری با طرحی شلوغ و رنگی گرم در اتاق هایی با سایز کوچک دارید، بهتر است نهایتا روی یکی از دیوار های اتاق آن را پیاده سازی کنید.

طرح کاغذ دیواری برجسته

طرحهای شیک برجسته

طرح کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی

طرحهای متنوع کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی

کاغذ های کلاسیک دیواری با طرحهای شلوغ

کاغذ های کلاسیک دیواری با طرحهای شلوغ

سه زیر مجموعه دیگر از کاغذ دیواری ها نیز وجود دارد که بهتر است از آن ها غافل نشویم.

کاغذهای طرح برجسته

این کاغذ دیواری ها قیمتی گران تر دارند اما چنان جلوه جذاب و لذت بخشی به اتاق می دهند که قطعا پرداخت هزینه بیشتر برای آن ها کاملا مقرون به صرفه است. شما می توانید با استفاده از این نوع کاغذ دیواری به اتاق خود حجم دهید و به جای استفاده از نمای سنگ یا سرامیک داخلی همان کار را با کاغذ دیواری انجام دهید. این نوع کاغذ دیواری مزایایی از جمله عدم تغییر دمای شدید همچون سنگ و سرامیک و همچنین نرم بودن در برابر ضربه های احتمالی به دیوار را دارا می باشد.

طرحهای گرم برای کاغذ دیواری سالن پذیرایی

طرحهای گرم وکلاسیک کاغذ

طرحهای شیک و کلاسیک برای استفاده در سالن پذیرایی

طرحهای شیک و کلاسیک برای استفاده در سالن پذیرایی

طرحهای برجسته برای کاغذ دیواری

طرحهای برجسته برای کاغذهای دیواری

کاغذهای طرح سه بعدی

حالا که صحبت از حجم دادن به اتاق شد، نباید کاغذ دیواری سه بعدی را فراموش کنیم. طرح های بسیار گوناگون و جذابی از کاغذ دیواری سه بعدی در انواع رنگ ها موجود است که با هر نوع سلیقه ای متناسب هستند.

علاوه بر کاغذ دیواری پوستر های دیواری نیز با طرح های سه بعدی و فوق العاده زیبا وجود دارند که می توانند زینت بخش دکوراسیون شما باشند .برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره پوستر دیواری پیشنهاد می کنم مقاله آن را مطالعه کنید.

کاغذ های دیواری سه بعدی جذاب

کاغذ های دیواری سه بعدی جذاب

طرح های متنوع کاغذ برای پذیرایی

طرح های متنوع کاغذ برای پذیرایی

پوستر های دیواری سه بعدی جذاب

پوستر های دیواری سه بعدی جذاب

پوستر دیواری سه بعدی

پوستر سه بعدی دیواری

کاغذهای پذیرایی با تصویر دلخواه

در صورتی که از میان کاتالوگ مدل های کاغذ دیواری مدل دلخواهتان را نیافتید نگران نباشید! همیشه راه دیگری هم هست.

طراحی سه بعدی برای دیوار سالن پذیرایی

طراحی سه بعدی برای دیوار سالن پذیرایی

پوستر دیواری طرح گل

پوستر دیواری طرح گل و گیاه

می توانید طرح مورد علاقه خود را برای چاپ بر روی کاغذ دیواری پذیرایی منزلتان سفارش دهید. البته تصویر انتخابی باید از رزولوشن بسیار بالایی برخوردار باشد تا هنگام چاپ در ابعاد بزرگ بی کیفیت نشود.    

طراحی شیک و زیبای دیوار پذیرایی

طراحی شیک و زیبای دیوار پذیرایی

پوستر و کاغذ دیواری برای میز تی وی

پوستر و کاغذ دیواری برای میز تی وی