اتاق بازی کودک یکی از مکان هایی است که کودکان شما بیشتر زمان خود را در آن سپری می کند. این اتاق باید به اندازه کافی برای کودک شما جذاب و در عین حال آرامش بخش باشد. شما می توانید با استفاده از رنگ های شاد و وسایل و اسباب بازی های مورد علاقه فرزندتان، اتاق بازی کودک را جذاب و زیبا کنید. در صورتی که به دنبال چیدمان متفاوت اتاق فرزندتان هستید، خواندن این متن ایده هایی خلاقانه در اختیار شما خواهد گذاشت.

اتاق بازی کودک

ایده های خلاقانه برای طراحی اتاق بازی کودک

لزوم در نظر گرفتن فضایی به عنوان اتاق بازی کودک نه تنها برای سرگرمی کودک لازم است; بلکه برای رشد خلاقیت و هوش کودک نیز لازم است.
بنابراین اگر هنوز چنین فضایی را در خانه در نظر نگرفته اید، حتما یکی از اتاق ها یا فضاهای مرده و بلا استفاده خانه مثل فضای زیر راه پله یا فضای بالکن را به اتاق بازی کودک اختصاص دهید.

در ادامه ایده را ارائه می دهیم، استفاده از این راهکارها می تواند به شما کمک بسیاری کند.

طراحی اتاق بازی کودک مطابق با رویای کودک

شما می خواهید فضایی برای بازی و رشد فکری و خلاقیت کودکتان ایجاد کنید; پس بهتر است مطابق با رویاهای کودکان طراحی را انجام دهید.
مثلا اکر کودکتان به طبیعت علاقه دارد، فضایی الهام طرفته از طبیعت برایش ایجاد کنید; یا اگر علاقمند به فضا است محیطی الهام گرفته از فضا برایش بسازید.

اتاق بازی کودک با تم طبیعت

اتاق کودک الهام گرفته از فضا

استفاده از یک تم مشخص

یکی از مواردی که هنگام دیزاین و دکوراسیون اتاق بازی باید به آن توجه کنید، در نظر گرفتن یک تم و زمینه خاص برای اتاق است. در واقع شما باید بتوانید از رنگ های مشابه و مکمل برای پرده، فرش یا گلیم فرش، سرویس خواب و غیره استفاده کنید. این کار می تواند فضایی بسیار زیبا و شیک ایجاد کند.

طراحی اتاق برای بازی کودکان

استفاده از قفسه

ایده دیگر برای طراحی اتاق بازی استفاده از قفسه های بسیار برای نگه داری وسایل بازی است. با توجه به آن که فرزند شما چه تعداد وسایل بازی با چه ابعادی دارد، حتما از قفسه هایی با اندازه و تعداد کافی برای اتاق استفاده کنید. قفسه های رنگی می تواند علاوه بر مرتب نگه داشتن اتاق، فضای آن را زیباتر کند.

قفسه های اسباب بازی

قفسه بندی اتاق بازی برای اسباب بازی

طراحی متفاوت دیوارها

هنگام طراحی اتاق بازی کودک حتما به طرح مورد استفاده روی دیوارها توجه کنید. می توانید از انواع کاغذهای دیواری رنگی متناسب با تم رنگی مورد نظرتان استفاده کنید. تصاویر برجسته یا ساده از شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندتان می تواند جذابیت اتاق برای او را چند برابر کند.

طراحی متفاوت دیوار

از چراغ خواب های فانتزی استفاده کنید

یکی از موارد بسیار جذاب برای اتاق کودکتان، استفاده از چراغ خواب های فانتزی است. کودکان معمولا از خوابیدن تنها در اتاق خود و در تاریکی واهمه دارند. شما می توانید از چراغ های آویز و یا چراغ خواب هایی که تصاویری روی دیوار ایجاد می کنند، استفاده کنید. چراغ های این چنینی می توانند فضای اتاق را به اندازه کافی روشن نگه دارند و فضایی آرامش بخش ایجاد کنند.

از وایت برد یا تخته سیاه استفاده کنید

یکی از ایده های جالب در طراحی اتاق بازی کودک، استفاده از تخته وایت برد و یا تخته سایه است; این وسایل بیش از آن چه فکر کنید، برای کودکان شما جذاب خواهد بود; استفاده از این وسایل می تواند خلاقیت کودک شما را افزایش دهد و ساعت ها او را سرگرم بازی کند.

تخته وایت برد در اتاق بازی کودک

از وسایل آموزشی استفاده کنید

در طراحی اتاق بازی کودک علاوه بر زیبایی، به افزایش یادگیری فرزندتان نیز توجه کنید. برای کودکتان یک میز و صندلی مناسب تهیه و از وسایل آموزشی مانند کتاب، کره جغرافیایی، تصاویر و غیره استفاده کنید.
می توانید در اتاق کودکتان بازی های آموزشی و فکری انجام دهید; تا علاوه بر سرگرمی، به بروز بلوغ و استعداد فرزندتان کمک کرده باشید.

اتاق بازی کودک

فضای بازی کودکان با طراحی خلاقانه

طراحی دیوار خلاقانه و متفاوت

قفسه وسایل و اسباب بازی

فضای زیبا و خلاقانه اتاق کودک

نظم دهی به وسایل بچه ها

دیزاین فضای بازی کودکان