خانه » 20 مدل چراغ خواب مدرن و زیبا برای اتاق خواب

20 مدل چراغ خواب مدرن و زیبا برای اتاق خواب

چراغ خواب یکی از وسایل رایج و بسیار پرکاربرد در اکثر اتاق های خواب است;که بر کیفیت خواب و آرامش شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد. این وسیله خانگی می تواند با تنظیم مناسب رنگ و شدت نور، خوابی آرامش بخش را به شما هدیه دهد. علاوه بر این مورد،انتخاب مناسب آن می تواند دکوراسیون اتاق شما را شیک تر و زیبا تر کند.

چراغ خواب

در ادامه این مطلب تنوع بی نظیری از چراغ خواب را مشاهده خواهید کرد.

در انتخاب چراغ خواب به چه نکاتی توجه کنیم؟

انتخاب این وسیله از خانه را باید با دقت و وسواس کافی انجام دهید، زیرا همانطور که در بالا نیز اشاره شد، این وسیله می تواند کیفیت خواب شما را تا حد زیادی تعیین کند. یکی از نکات مهم در انتخاب چراغ، اندازه مناسب آن است. اندازه بزرگ یا کوچک آن می تواند تناسب و زیبایی اتاق شما را تا حد زیادی به هم بزند. برای انتخاب اندازه مناسب کافی است عرض تخت خواب خود را اندازه گرفته و چراغی با کلاهک حدود یک سوم آن انتخاب کنید.
نکته دیگر که در انتخاب این چراغ مورد توجه قرار می گیرد، ارتفاع مناسب آن است. انتخاب آن با توجه به نحوه چیدمان و دکوراسیون اتاق می تواند متفاوت باشد. در حالت کلی و استاندارد، ارتفاع کلاهک چراغ باید بین 6 تا 10 سانتی متر بیش از ارتفاع تخت باشد.

چراغ خواب

شدت نور و رنگ چراغ

رنگ و میزان شدت نور هم مسئله دیگری است که هنگام خرید و انتخاب چراغ باید به آن توجه کنید. اول آن که حتما چراغی با رنگ آرامش بخش و ملایم انتخاب کنید. رنگ آبی می تواند انتخاب مناسبی برای این وسیله باشد. از طرف دیگر ممکن است شما شب هنگام از نور آن برای مطالعه استفاده کنید، شدت نور باید به اندازه ای باشد که چشمان شما را برای خواب آرام اذیت نکند.

مدل های مختلف چراغ خواب برای اتاقی زیبا و شیک

 در صورتی که برای خرید این وسیله خانگی به فروشگاه های آنلاین و یا حضوری سری بزنید، با انواع مختلف چراغ روبه رو خواهید شد. انتخاب هر چراغ باید با توجه به سلیقه خودتان و نوع دیزاین اتاق خواب انجام شود.
این چراغ ها در انواع مختلف رومیزی و ایستاده طراحی شده اند. هر کدام از این انواع، زیبایی مخصوص به خود را دارد. اگر انتخاب شما مدل رومیزی است، حتما تناسب اندازه میز و چراغ، رنگ و مدل آن ها را در نظر بگیرید.
این چراغ ها همچنین در انواع پارچه ای، چوبی، شیشه ای و غیره در بازار موجود می باشند. هر کدام از این انواع در صورت داشتن طراحی زیبا می توانند اتاق خواب شما را بسیار شیک و متفاوت کنند.

چراغ خواب

سبک ها و مدل های مختلف

چراغ های خواب فانتزی و جدید که در اشکال هندسی متقارن و نا متقارن طراحی شده اند، می توانند نظر سخت پسند ترین افراد را نیز به خود جلب کنند. چراغ خواب های استوانه ای، مربعی، مکعبی و غیره از چراغ های متداولی است که می توانید برای اتاق خود از آن ها استفاده کنید.
از دیگر انواع مختلف و طراحی های متفاوت چراغ های خواب، طراحی کلاسیک و یا فانتزی و مدرن آن است. با توجه به نوع چیدمان اتاق خود می توانید یکی از این انواع را انتخاب کنید و خوابی آرامش بخش و اتاقی زیبا به خود هدیه دهید.

چراغ خواب

آباژور

آباژور

آباژور

آباژور

آباژور

آباژور

آباژور

چراغ خواب

چراغ خواب

ثبت ديدگاه