دکوراسیون حمام، اجزای متنوع و قابل مانور بسیار زیادی دارد;که طراحی درست آن ها به هر چه لذت بخش تر شدن فضای حمام کمک می کند. وقتی صحبت از دکوراسیون خانه مطرح می شود، اغلب افراد به فکر اتاق خواب ها، هال و پذیرایی و آشپزخانه هستند. کمتر افرادی هستند که به دکوراسیون حمام و سرویس های بهداشتی خود اهمیت می دهند. در حالی که طراحی شکیل سرویس های بهداشتی، به خصوص حمام، تاثیر به سزایی در تجربه زندگی افراد در خانه دارد. اگر تا کنون به فکر طراحی دکوراسیون حمام نبوده اید، وقت آن است تا با رعایت نکاتی هر چند کوچک، حمام خود را نو نوار کنید.

دکوراسیون حمام

در این مقاله در رابطه دکوراسیون حمام نکات جذابی خواهیم آموخت لطفا ما را همراهی کنید

سرامیک، موثرترین بخش دکوراسیون حمام

هنگامی که وارد فضای حمام می شوید، غالب ترین بخشی که روی قوه بصری شما تاثیر می گذارد، سرامیک های حمام است. بنابراین انتخاب رنگ و طرح سرامیک ها، اولین و اصلی ترین فاکتور در دکوراسیون حمام به شمار می رود. در انتخاب رنگ و طرح سرامیک ها، علاوه بر سلیقه، بهتر است ویژگی های فضا، از جمله میزان نور حمام و سایز آن را نیز در نظر بگیرید.

دکوراسیون حمام

بزرگتر نشان دادن محیط حمام

اگر می خواهید حمامی پرنور و روشن داشته باشید، قطعا باید سراغ کاشی و سرامیک سفید یا رنگ روشن بروید. از سوی دیگر سرامیک های رنگ روشن فضای حمام را بزرگ تر نیز نشان می دهند. اگر حمام کوچکی دارید و تمایل دارید تا از سرامیک های طرح دار استفاده کنید، سرامیک هایی با طرح های خلوت انتخاب کنید. سرامیک هایی با طرح و نقش های پر و ریز، فضاهای کوچک را مشوش نشان می دهند. اگر سرامیک دارای خطوط است، در حمام های کوچک بهتر است این خطوط از نوع افقی باشند تا محیط را بزرگ تر نشان دهند.

طراحی دکوراسیون حمام به شیوه مدرن

برای طراحی دکوراسیون حمام، باید تک تک فاکتور های موجود در آن را در نظر بگیرید. نخستین مرحله این است که جای اجزای سرویس بهداشتی را به گونه ای انتخاب کنید که در عین زیبایی، استاندارد و بهداشت نیز در آن ها رعایت شود. برای نمونه، اگر حمام شما شامل توالت فرنگی نیز می باشد، برای رعایت بهداشت، لازم است تا فاصله توالت از روشویی کم و از شیر دوش زیاد باشد.از طرفی برای سهولت استفاده، می توان دوش حمام را به کمک شیشه از بخش توالت فرنگی تفکیک کرد. اغلب این کار را به کمک پرده های ضد آب انجام می دهند. اما استفاده از شیشه های نیمه مات ظاهر بسیار شکیل تری داشته و تمیز کردن آن نیز راحت است.

دکوراسیون حمام

وان در حمام

اگر حمام شما دارای وان می باشد، در کنار وان، حتی الامکان سکویی برای قرار دادن وسایل تعبیه نمایید. این سکو را می توانید با شمع، گلدان و چرغ های توکار تزئین کنید.
برای قرار دادن شوینده ها و وسایل بهداشتی در دکوراسیون حمام، گزینه های متعددی از جمله قرار دادن کمد، شلف، قفسه و سکو وجود دارد. طبیعتا اگر فضایتان کوچک است کمد و شلف گزینه مناسب تری هستند. اما فاکتور مهم تر در انتخاب این مورد، سلیقه شماست. از تعبیه جا لباسی و جا حوله ای غافل نشوید. بهتر است تا برای رعایت بهداشت و جلوگیری از خیس شدن، به جای قرار دادن حوله ها روی سکو یا میز، آویز مخصوصی برای آن ها در نظر بگیرید.

وان حمامی

وان حمامی

وان حمامی

وان حمامی

مدل حمامهای جدید

مدل حمامهای جدید

مدل حمامهای جدید

مدل حمامهای جدید

مدل حمامهای جدید

Your Content Goes Here