جدیدترین انواع پرده اتاق خواب با طرح های فوق العاده شیک و زیبا

لطفا امتیاز بدهید

برای انتخاب رنگ پرده اتاق خواب به مواردی از جمله دکوراسیون داخلی اتاق خواب و رنگ های غالب در اتاق خواب باید توجه کرد. مدل های متنوعی برای پرده اتاق خواب وجود دارد مانند پرده پلیسه ای و پرده ریلی که کاربردهای متفاوتی دارند. در ادامه قصد داریم جدیدترین انواع پرده مناسب برای اتاق خواب و نکاتی درباره هماهنگی آن با سایر بخش های دکوراسیون بررسی کنیم.

مدل های زیبای پرده اتاق خواب پرده اتاق خواب

لطفا امتیاز بدهید

پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب پیوند دهنده دکوراسیون بخش های مختلف اتاق خواب به شمار می رود. با رواج یافتن پنجره های دو جداره و شیشه های یک طرفه، (که به وسیله آن ها نمی توان از بیرون خانه، داخل را مشاهده کرد،) دکوراسیون مدرن به سمت استفاده نکردن از پرده پیش رفته است. اما باز هم اتاق خواب از این قاعده مستثنی است. هر چقدر هم که دیدن مناظر بیرون، از داخل خانه لذت بخش باشد، هر از چند گاهی، به خصوص در هنگام خواب، افراد نیاز دارند که در فضای مخصوص به خود آرامش خود را بازیابند. بنابراین وجود پرده آرامش خاطری به وجود می آورد که نمی توان آن را نادیده گرفت. مقاله جدیدترین و مجلل ترین مدل پرده سال 2020 ر ا هم می توانید مشاهده کنید و جدیدترین انواع پرده ها را ببینید.

پرده اتاق خواب دکور داخلی زیبای اتاق خواب

انتخاب رنگ پرده

در درجه اول باید در نظر بگیریم که اتاق خواب بیشتر از چه رنگی تشکیل شده. بعد از بررسی این مورد دو راه حل وجود دارد. یک این که به سراغ بررسی ترکیبی از رنگ های مختلف اما مکمل بگردیم و دیگری اینکه سعی کنیم کل اتاق را حول یک رنگ ثابت دکور کنیم. در مورد اول با توجه به این که با طیف وسیعی از رنگ ها رو به رو هستیم، برای انتخاب چندان به مشکل برنمی خوریم. اما برای مورد دوم باید سعی کنیم، تا می توانیم رنگ المان های اتاق را به یک سمت متمایل کنیم.

انتخاب رنگ پرده اتاق خواب انتخاب رنگ پرده

ترکیب رنگها اتاق خواب به همراه رو تختی و پرده انتخاب رنگ پرده

شاید این امر که بخواهیم تمام دکوراسیون اتاق را برای هماهنگی رنگ آن ها عوض کنیم، چندان منطقی یا اقتصادی به نظر نرسد. اما راه حل هایی وجود دارند که می توانند به زیبایی هر چه بیشتر اتاق کمک کنند. گام نخست این است که رنگ پرده حتی الامکان با رنگ روتختی یکسان باشد. همخوانی رنگ پرده با رنگ روتختی ها اهمیت بالایی دارد. پیشنها می کنم مقاله مدل رو تختی جدید و زیبا ۲۰ مدل فوق العاده شیک را مشاهده کنید. طرح های فوق العاده زیبایی را مشاهده خواهید کرد.

ترکیب رنگی زیبا اتاق خواب و پرده انتخاب رنگ پرده

رنگهای شبیه به هم برای پرده و رو تختی اتاق خواب انتخاب رنگ پرده

اگر بتوانید رنگ پرده یا بخشی از پرده را با رنگ روتختی ها یکسان در نظر بگیرید. بخش های مختلف دکوراسیون اتاق با یکدیگر پیوند داده می شوند و ترکیب چشم نوازی ایجاد می کنند. در گام بعدی استفاده از دکوراتیو ها و تابلوهای کوچک و بزرگ با طیف رنگی مورد نظر، می تواند ما را به ایده آلمان نزدیک و نزدیک تر کند.

انتخاب یکسان رنگ روتختی و پرده انتخاب رنگ پرده

انتخاب رنگ پرده ترکیب رنگی یکسان برای پرده و اتاق خواب

مدل پرده اتاق خواب

در انتخاب مدل پرده، در درجه اول باید سایر بخش های اتاق را در نظر بگیریم و ببینیم که اصلا دکوراسیون اتاق در کدام دسته از دکوراسیون های داخلی قرار می گیرد. اگر دکوراسیون کلی اتاق خواب از نوع کلاسیک می باشد، یک سناریوی کلی این است که پرده از یک بخش توری و یک بخش پلیسه دار تشکیل شود که با گل میخ به دو طرف پنجره جمع می شوند.

دکور کلاسیک اتاق خواب مدل پرده اتاق خواب

دکور پرده کلاسیک برای اتاق خواب مدل پرده اتاق خواب

اما راه حل های دیگری هم وجود دارند. اگر نمی خواهید هزینه بالایی روی دست خود بگذارید، اما از مدل های قدیمی هم خسته شده اید، طرح های جدید اما ساده زیادی هستند که می توانند جایگزین پرده قدیمی تان شوند. لزومی ندارد حتما پارچه مخملی یا گران قیمتی خریداری کنید. استفاده از پارچه هایی با طرح های ساده و یا حتی بدون طرح اما با رنگ مناسب راه حل مناسبی هستند. اگر می خواهید در مدل پرده سادگی را اولویت قرار دهید. روی هماهنگی ترکیب رنگی آن تمرکز کنید. این مورد حتی از مدل هم می تواند تاثیر ظاهری بیشتری داشته باشد.

دکور زیبای اتاق خواب همراه با استر تور مدل پرده اتاق خواب

مدل دکور اتاق خواب مدل پرده اتاق خواب

پرده پلیسه ای و ریلی

جمع کردن پرده در طرفین در صورتی که پرده از نوع پلیسه ای و ریلی می باشد، حتی بدون گل میخ هم می تواند ظاهری ساده و در عین حال زیبا داشته باشد. اما اگر ترجیح می دهید که حتما پرده را با یک قفل یا چیزی شبیه به آن در یک طرف جمع کنید، دستتان برای به کار انداختن خلاقیت باز تر خواهد بود. روش های متعددی برای جایگزین جمع کردن دو طرف پرده به سمت طرفین پنجره وجود دارد. یکی از این راه ها، این است که دو بخش پرده با هم دیگر مساوی نباشند و تنها بخش بزرگتر در یک طرف جمع شود و بخش کوچک تر آزاد باشد. حتی می توانیم پرده را بیشتر از دو تکه در نظر بگیریم و هر کدام از بخش ها را در وسط جمع کنیم.

مدل های پرده برای اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

دکور زیبای اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

استفاده از تکه های پلیسه دار کوتاه تر از بخش اصلی پرده و نصب آن ها روی پرده اصلی هم ایده زیبایی است که می توانید در نظر داشته باشید. جمع کننده ها و کمربند های پرده هم محل مناسبی برای بروز ایده های خاص و نو هستند و تاثیر به سزایی هم روی ظاهر پرده خواهند گذاشت.

مدل زیبا و شیک پرده برای اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

دکور زیبای اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

برای انتخاب سایز پرده، صرف نظر از اینکه پنجره اتاق به صورت قدی است یا کوتاه، استفاده از پرده های بلند توصیه می شود. پرده های بلند تر علاوه بر این که ظاهر شیک تری دارند، برای جلوگیری از نفوذ هوای سرد به داخل اتاق هم مناسب تر هستند. البته بهتر است در اندازه گیری ارتفاع پرده نهایت دقت به عمل بیاید تا پایین پرده روی زمین کشیده نشود. زیرا هم باعث کثیف شدن زود هنگام پرده می شود و هم ظاهر پلیسه های پرده را خراب می کند.

مدل های زیبای دکوراسیون اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

انتخاب رنگهای یکسان برای دکو اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

پرده اتاق خواب از چه جنسی باشد؟

پرده اتاق خواب چون مانند پرده آشپزخانه چندان در معرض آلودگی های گوناگون قرار ندارد، محدودیت خاصی از بابت انتخاب جنس پارچه بر آن وارد نمی شود. در انتخاب جنس پرده، در درجه اول سلیقه افراد اهمیت دارد و پس از آن اقلیم آب و هوایی منطقه. به هر حال پرده می تواند علاوه بر زیبایی کاربرد های دیگری مثل جلوگیری از ورود و نفوذ هوای سرد و گرم به محل را نیز داشته باشد.

زیباترین مدل های دکوراسیون اتاق خواب پرده اتاق خواب از چه جنسی باشد؟

دکوراسیون داخلی اتاق خواب پرده پلیسه ای و ریلی

البته دقت داشته باشید که جنس پرده در میزان نور ورودی به اتاق ها تاثیر به سزایی دارد. اگر دوست دارید محل خوابتان کاملا تاریک باشد، می توانید از پرده های مخملی و جنس ضخیم استفاده کنید. اما اگر طرفدار نورگیر بودن اتاق هستید، احتمالا جنس حریر یا توری و گیپور مناسب تر است. پرده هایی با ترکیب توری و پارچه عادی هم که یکی از پرطرفدار ترین ترکیب های پرده در خانه های ایرانی به شمار می رود می تواند با انتخاب رنگ و طرح مناسب گزینه ای شیک برای اتاق خواب به شمار رود.

هماهنگی دکور داخلی با پرده ها پرده پلیسه ای و ریلی

دکور زیبای اتاق خواب با پرده های به رنگ سفید و قرمز

پیشنهاد می کنم مقاله پرده پذیرایی و نکات مهم خرید و نصب آن را هم مشاهده کنید.

تصویر چند مدل پرده 

در ادامه تصاویر زیبایی از انواع پرده اتاق خواب برای شما عزیزان آماده کرده ایم که توجه شما را به دیدن این تصاویر جلب می کنیم.

پرده های زیبای هماهنگ با دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب تصویر چند مدل پرده 

یک اتاق خواب رویایی با پرده های هماهنگ شده همراه با رنگ رو تختی با رنگ های ملایم کرم طلایی مناسب افرادی که از رنگهای تند و جیغ فراری هستد. این رنگها زیبایی خاصی به اتاق خواب داده و باعث آرامش هر چه بیشتر افراد در مواقع استراحت خواهد شد.

انواع دکور داخلی اتاق خواب تصویر چند مدل پرده 

تصویر چند مدل پرده  دکور های زیبای زرد رنگ اتاق خواب

در این جا چند مدل پرده راه راه افقی به رنگ سفید و زرد و کرم _طوسی زیبا می بینید که از ورود نور به فضای اتاق خواب جلوگیری می کند. این مدل پرده ها بصورت یک تکه و دو تکه موجود می باشند. مدل اولین پرده به حالت پانچ شده روی چوب پرده سواره شده که باز و بسته شدن پرده به راحتی امکان پذیر خواهد شد.

رنگ پرده راه راه سفید وطلایی تصویر چند مدل پرده 

مدلهای راه راه زیبا برای پرده اتاق خواب تصویر چند مدل پرده 

مدل های زیبای پرده کوتاه برای پنجره های کوچک اتاق خواب که رو به فضای حیاط باز میشود جلوه دلنشینی را به اتاق خواب داده اند. حس سرسبزی و سر زندگی فضای حیاط از طریق پنجره به اتاق خواب منتقل شده و آرامش را برای ببینده بوجود خواهد آورد. همچنین هماهنگی مدل پرده با کوسن های تخت خواب جلوه زیبایی به اتاق خواب داده است.

زیبایی ویو پنجره از اتاق خواب تصویر چند مدل پرده 

پرده های زیبا در 4 رنگ و طرح مختلف تصویر چند مدل پرده 

پرده کرکر ه ای

پرده های کرکره ای شیک و زیبا برای اتاق خواب به همراه ویوی زیبای ساختمان در این عکس زیبا قابل مشاهده می باشد. پرده های حالت کرکره ای از بالا را می توانیم کمی باز بگذاریم و شاهد منظره زیبای بیرون از طریق پنجره باشیم و مواقع استراحت و نور زیاد هم می توانیم کلا کرکره پرده را کشیده و اتاق را تاریک کنیم.

ویوی زیبای پنجره اتاق خواب پرده کرکر ه ای

انواع پرده های حریر زیبا برای اتاق خواب به همراه ویوی زیبای شهر و دریا که با جمع شدن پرده ها همه این مناظر زیبا قابل مشاهده می باشد. پرده های حریر خاصیت کاربردی که دارند زیاد جلوی نور را نگرفته و باعث عبور نور از پنجره به سمت اتاق خواب خواهد شد. این مدل پرد ه ها برای افرادی که به نور زیاد حساس هستند چندان مناسب نمی باشد.

پرده زیبای حریر برای اتاق خواب پرده کرکر ه ای

پرده کرکر ه ای پرده حریر برای دکور داخلی

پرده زیبای اتاق خواب به رنگ کرمی قهوه ای پرده کرکر ه ای

پرده زیبای اتاق خواب به رنگ کرمی قهوه ای پرده کرکر ه ای

مدل پرده طرح دار شیک برای اتاق خواب در چند طرح زیبا را اینجا مشاهده می کنید اولین طرح که شامل پرده کرمی بنفش می باشد و با آباژور ها و رو تختی هم ست می باشد و دکور بی نظیری را برای اتاق خواب فراهم کرده است. در عکس دوم و سوم پرده اتاق خواب با کوسن روی تخت و کاغذ دیواری اتاق همخوانی جذابی دارد. 

پرده زیبای آبی برای اتاق خواب

پرده زیبای آبی برای اتاق خواب

پرده کرکر ه ای مدلهای زیبا برای اتاق خواب

پرده کرکر ه ای مدلهای زیبا برای اتاق خواب

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات