کاغذ دیواری یکی از بهترین و با صرفه ترین ابزار برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب می باشد. کاغذ دیواری را هم می توان برای اتاق بزرگسال و هم برای اتاق خواب کودک استفاده کرد. بسته به اندازه اتاق و سلیقه افراد برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب اتاق خواب می توان مدل های متفاوتی از جمله کاغذ دیواری های سه بعدی، برجسته، کلاسیک و … را انتخاب کرد. ما در اینجا بیشتر از 30 مدل شیک و منحصر به فرد برای شما عزیزان آماده کرده ایم که توجه شما را به دیدن آنها جلب می کنیم.

کاغذ های تزییین دیوار اتاق خواب کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری اتاق خواب را چگونه انتخاب کنیم؟ اهمیت و تاثیر بالای کاغذ دیواری در طراحی داخلی محیط موضوعی نیست که نیاز به توضیح داشته باشد. بنابراین انتخاب کاغذ دیواری مناسبی که با تک تک المان های یک اتاق هماهنگی داشته باشد، امری است که نیاز به توجه کافی دارد. در این انتخاب عوامل و فاکتور های گوناگونی عامل دخیل هستند.

کاغذ دیواری مدل شیک و زیبای تزییین اتاق خواب

کاغذ دیواری های سه بعدی

این روز ها کاغذ دیواری های سه بعدی بیش از هر زمان دیگری مورد توجه هستند. این نوع کاغذ دیواری ها، ظاهری خیال انگیز و رویایی به اتاق می بخشند. شما با توجه به این که می خواهید فضای کلی اتاق خواب چه نوع حال و هوایی داشته باشد، گزینه های زیادی برای انتخاب از بین کاغذ دیواری های سه بعدی دارید. از تصویر جنگل و آسمان گرفته، تا تصاویر گل و درخت. برای نمونه می توانید با انتخاب کاغذ دیواری با طرح شکوفه و رنگ ملایمی مثل صورتی دکوری دخترانه برای فرزندتان دست و پا کنید. یا با انتخاب طرحی از یک جنگل، حال و هوایی تازه و با طراوت به اتاق بیافزایید.

شکوفه هاب ریز برای کاغذ تزیینی اتاق خواب کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ تزیینی سه بعدی برای اتاق خواب کاغذ دیواری های سه بعدی

در بین کاغذ دیواری های سه بعدی، طرح های انتزاعی نیز طرفداران زیادی دارند. این طرح ها به دلیل حجم دار بودن با ایجاد خطای دید باعث بزرگ تر دیده شدن اتاق می شوند. بنابراین اگر اتاق خواب کوچکی دارید، طرح های سه بعدی را در اولویت خود قرار دهید

کاغذ تزیینی سه بعدی برای اتاق خواب کاغذ دیواری های سه بعدی شیک و زیبا

کاغذ دیواری سه بعدی برای اتاق خواب بزرگسال کاغذ دیواری های سه بعدی

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

اگر به فکر تهیه کاغذ دیواری اتاق خواب برای کودکتان هستید، کاغذ دیواری های سه بعدی بدون شک جذاب ترین ایده برای کودکان به شمار می روند. کاغذ دیواری هایی با طرح شخصیت های مورد علاقه کودکان بسیار متنوع هستند و هر سلیقه ای را پوشش می دهند.

کاغذ دیواری اتاق خواب دخترانه کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

تزیین اتاق خواب کودک با کاغذ دیواری کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

به جز طرح های انیمیشنی، طرح های دیگری هم برای اتاق کودک وجود دارند. طرح های کارتونی متنوع با رنگ های شاد و متناسب با سلیقه کودک می توانند انتخاب مناسبی باشند. کاغذ دیواری های شب تاب نیز گزینه جذابی هستند که به طور قطع فرزندتان را به وجد خواهند آورد.

کاغذ تزیینی دیواری سه بعدی برای اتاق خواب کودک کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغد تزیینی برای اتاق خواب کودک کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

البته کاغذ دیواری بر خلاف اسم آن فقط مخصوص دیوار نیست. برای مثال سقف اتاق کودک نیز می تواند با پوشش یکسانی پوشانده شود. البته قبل از این کار باید از نم نگرفتن سقف اتاق اطمینان حاصل کنید وگرنه کاغذ دیواری پس از مدت کوتاهی ور می آید.

تزیینات اتاق کودک کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغذ تزیینی اتاق خواب کودک کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

طراحی فوق العاده زیبا برای اتاق خواب کودک و مناسب استانداردهایی برای بازی و آموزش کودکان دارای رنگ های شاد و تصاویر کودکانه متنوع.

کاغذ زیبای اتاق خواب برای کودک کاغذ دیواری اتاق خواب کودک

کاغذ دیواری اتاق خواب کودک آسمان شب با استفاده از کاغذ تزیینی در اتاق خواب

شیک ترین تزیینات برای اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

برای اتاق خواب بزرگسالان هم گزینه ها کم نیست! گزینه کاغذ دیواری سه بعدی هم چنان هم گزینه بسیار جذابی به شمار می رود. اما اگر طرفدار طرح های تکرار شونده و یک دست هستید، می توانید به دنبال مدل های کلاسیک بروید. زوج ها معمولا در اتاق خواب خود به سراغ رنگ های کرم، قهوه و طوسی می روند.

کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال استفاده از طرحهای متنوع برای تزیین اتاق خواب

طرح زیبای کاغذ برای دیوار اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

اگر چه این نمونه از کاغذ دیواری ها سال هاست که مورد استفاده قرار میگیرند و در دسته بندی دکوراسیون مدرن جای ندارند، اما همچنان با دخالت دادن رگه هایی از رنگ های طلایی و نقره ای در آن ها، می توان ترکیبی شیک و جذاب در اتاق ایجاد کرد.

رگه های طلایی استفاده شده برای تزیین اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

استفاده از رنگ های تیره برای تزیین اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

به یاد داشته باشید که در دکوراسیون کلاسیک اتاق خواب، نور پردازی صحیح بسیار موثر خواهد بود. استفاده از چراغ های دیواری یا آباژور جزوی جدانشدنی از چنین دکوراسیونی به شمار می رود.

نورپردازی زیبای اتاق خواب بر روی کاغذ کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

استفاده از رنگهای گرم برای دکور اتاق خواب همراه با نور پردازی زیبا کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

هر بخشی از دکوراسیون داخلی خانه را که قرار است تعویض کنید، یکی از مهم ترین انتخاب ها، انتخاب رنگ است. اگر یک کاغذ دیواری سه بعدی خاص چشمتان را گرفته که فقط در یک رنگ موجود می باشد، باز هم هماهنگ کردن آن با سایر بخش های اتاق را از یاد نبرید. برای این کار همواره روش های ارزان قیمت هم وجود دارد و لازم نیست کل اسباب و اثاثیه را تغییر دهید.البته استفاده از کاغد دیواری های طرح دار هم گزینه بدی نیست ولی هماهنگ کردن آن با دکوراسیون نیاز به دقت بیشتری دارد. اگر درمورد استفاده از کاغذ دیواری طرح دار مطمئن نیستید پیشنهاد می کنم مقاله بهترین جای استفاده ار کاغذ دیواری طرح دار کجاست؟ را مشاهده کنید.

مدل زیبای گل برای کاغذ تزیینی دیوار انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب رنگ زیبا برای کاغذ تزیینی اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

برای انتخاب کاغذ دیواری، توجه کنید که دکوراسیون اتاق خواب غالبا از چه رنگ هایی تشکیل شده است. انتخاب رنگ کاغذ دیواری بسیار با اهمیت است. زیرا قرار است به صورت یک عضو غالب، تمام اجزای اتاق را در برگیرد. انتخاب رنگ های خنثی و روشنی هم چون سفید و کرم همواره به عنوان کم ریسک ترین و پر طرفدار ترین رنگ ها برای کاغذ دیواری محسوب می شده اند. زیرا با هر نوع دکوراسیونی هم خوانی دارند.

استفاده از رنگ روشن برای دکور اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

انتخاب رنگ کاغذ دیواری اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

اما اگر ظاهر کلاسیک و قدیمی دیوار های سفید شما را خسته می کند، طیف ملایم از رنگ های دیگر جایگزین خوبی برای رنگ سفید به شمار می رود.

جدیدترین مدل های کلاسیک کاغذ تزیینی دیوار کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

طرح زیبای تزیین اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

تاکید بر این نکته که رنگ ملایم برای کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب شود، پشتوانه روان شناسی دارد. زیرا رنگهای ملایم باعث خواب راحت و آرام تر می شوند و فضای آرامش بخش محیط استراحت را راحت تر تامین می کنند. 

طرح زیبای تزیین اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

دکور زیبای اجری برای اتاق خواب کاغذ دیواری اتاق خواب بزرگسال

البته این مقوله بسیار مفصل است و قصد ورود به آن را نداریم. اما طبیعتا رنگ غالب به کار برده شده در اتاق خواب بهتر است مخل آرامش نباشد. گاها رنگ های تند و زنده علیرغم حس خوبی که در طول روز به افراد منتقل می کنند، در هنگام خواب اختلال ایجاد می کنند.

تزییین زیبای پشت تخت خواب مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب رنگ تند برای تزیین اتاق خواب مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر به دنبال ایده ای شیک برای کاغذ دیواری اتاق خواب می گردید، کاغذ دیواری طرح برجسته را از یاد نبرید. این نوع از کاغذ دیواری، با توجه به جنس متریالی که در آن ها به کار رفته از انواع دیگر کاغذ دیواری کمی گران تر هستند. اما بافت های متنوع و ظاهر خاص آن ها، بیننده را شیفته خود می کند.

مدل های شلوغ برای تزیین اتاق خواب مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

مدل شلوغ برای طرح تزیینی اتاق مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

طرح های برجسته کاغذ تزیینی دیوار مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

اگر پوشاندن تمام دیوار های اتاق با کاغذ دیواری برایتان هزینه بالایی دارد و می خواهید کم تر هزینه کنید، کاغذ دیواری را تنها برای بخش های خاصی از دیوار در نظر بگیرید. در اتاق خواب، دیوار بالای تخت، یا یکی از دیوار ها که بیرون آمدگی دارد یا چند بخشی است، می تواند برای نصب کاغذ دیواری مناسب باشد.

طرح های زیبا برای تزیین اتاق خواب مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

تزیین قسمتی از اتاق با کاغذ طرح دار بنفش مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

نصب کاغذ دیواری به صورت غیر یکدست، روز به روز مرسوم تر می شود. این کار دکوراسیون اتاق را از یکنواختی خارج کرده و ظاهری منحصر به فرد به آن می بخشد. همان طور که پیش تر ذکر شد، کاغذ دیواری های طرح برجسته و یا طرحهای سه بعدی برای استفاده های این چنینی بسیار مناسب هستند.

دو مدل کاغذ دیواری کار شده بر روی دیوار مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری بصورت یک در میان کارشده است مدل های شیک و منحصر به فرد کاغذ دیواری اتاق خواب