خانه » 7 نکته طلایی خرید مبل که باید بدانید

7 نکته طلایی خرید مبل که باید بدانید

خرید مبل مناسب یکی از مواردی است که در زمان خرید آن نمی توان صرفا به رنگ و طرح و دوخت زیبای آن توجه داشت. برای خرید مبل باید به نکات مختلفی مثل سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل،ابعاد و اندازه مبلمان مناسب با دکوراسیون و البته نکات مهم دیگری توجه داشت . اگر در این مقاله با ما همراه باشید 7 نکته مهم که قبل از خرید مبل لازم است بدانید را به شما می گوییم.

اگر این چند نکته را بدانید از خرید خود راضی خواهید بود. پس با ما همراه باشید.

مبل راحتی قهوه ایی و آبی

1)توجه به ابعاد و اندازه نشیمن قبل از خرید مبل

شما قبل از خرید مبل باید تصمیم بگیرید که فضای پذیرایی یا نشیمن شما قرار است چه کارایی برای شما داشته باشد؟

چه مقدار از فضایی پذیرایی را می خواهید توسط مبل پر کنید؟

آیا می خواهید مبل و صندلی زیادی در فضا قرار دهید؟

آیا تصمیم دارید در این فضا میز نهار خوری هم قرار دهید ؟

اگر جواب شما به این سوالات مثبت است مبلمان مناسب برای شما یک مبل راحتی و یا مبل ال شکل است.اما اگر می خواهید مبلمانتان به نقطه توجه و کانونی شما تبدیل شود، می توانید مبل هایی را انتخاب کنید که دورتا دور فضای پذیرایی شما چیده شود و فضای زیادی برای نشستن هم به شما می دهد.

خرید مبل مناسب بری پذیرایی

اما اگر فضای نشیمن شما کوچک است!!!

اگر فضای کوچکی دارید بهتر است مبل راحتی کوچکتری انتخاب کنید. مبلی را انتخاب کنید که در عین کاربردی بودن از طراحی شیک و زیبایی برخوردار باشد تا بتواند به دکوراسیون شما جلوه بدهد.

مبل برای فضای کوچک

2)مشخص کردن نحوه چیدمان مبلمان قبل از خرید مبل

نحوه چیدمان مبلمان بیشتر به سبک زندگی شما بر می گردد.خانواده شما از نشیمن چه استفاده ایی دارد؟

می خواهید جلو تلوزیون لم دهید؟

در این صورت بهتر است جهت مبل را با تلوزیون تنظیم کنید.

نحوه چیدمان مبلمان

اهل بازی کردن و دورهمی و گپ و گفت خانوادگی هستید؟

بهتر است مبلمان شما به صورت دایره یا نیم دایره و حول یک میز مرکزی چیدمان شود.

چیدمان مبلمان به صورت نیم دایره

خرید مبل مناسب برای دکوراسیون داخلی شما

اگر اهل لم دادن و استراحت کردن و مطالعه روی مبل هستید، مبلتان را با صندلی و کوسن احاطه کنید تا چندین محل نشستن برای شما ایجاد شود و به صورت جمعی هم بتوانید ازاین فضا لذت ببرید

نحوه چیدمان مبل

3)مناسب ترین شکل مبلمان برای دکور شما

پس از دانستن کاربرد هر یک از سبک چیدمان مبل باید بدانید چه مبلمانی مناسب محیط شماست.

مبلمان های ال برای فضاهای باز که نیاز به تفکیک دارند مناسب است. مثلا اگر می خواهید نشیمن را از فضای نهار خوری تفکیک کنید، این مدل مبلمان انتخاب مناسبی است.

مبل راحتی دارای فرم دایره یا نیم دایره هم برای فضاهای کوچک کارایی خوبی دارد; چون هم فضایی برای دورهمی و هم فضایی برای تماشای تلوزیون ایجاد می کند.

میلمان بارنگ قرمز

خریدن مبلمان مناسب براب منزل

و در صورتی که می خواهید از تعداد زیادی صندلی استفاده کنید یک تخت یا مبل های تختی گزینه خوبی است چون در عین حال که فضای خوبی بری نشستن چندین نفر ایجاد می کند جای زیادی هم اشغال نمی کند

4)پارچه رویه مبلمان

زمان خرید مبل معمولا چیزی که توجه شما را جلب می کند رویه مبلمان است ;اما باید بدانید هر جنس پارچه ایی چه کاربردی دارد و برای چه کسانی مناسب است .
زیبایی پارچه رویه مبل نباید تنها ملاک شما برای اتنخاب آن باشد; بلکه باید به کارایی و دوام آن هم دقت داشته باشید.
همه ما یک مبل مخمل سفید را دوست داریم و عاشق لم دادن بر روی آن هستیم; اما این انتخاب در صورتی که بچه کوچک و یا حیوان خانگی دارید یک انتخاب خطرناک است. چرا که آسیب پذیری زیادی دارد.و یا اگر هدف از خرید مبل استفاده از آن در فضای باز است باید از رویه مبلی انتخاب کنید که در مقابل آب ،لکه و آفتاب مقاوم باشد.

خرید مبل مناسب

چه جنس پارچه هایی مناسب برای مبل است؟

پارچه های کتان،پارچه های پشم و چرم مناسب ترین پارچه ها هستند.

پارچه کتان: کتان در مقابل خراشیدگی و سایش مقاوم است و در ضمن پارچه کتان نخ کش نمی شود و در مقالب تغییر رنگ نیز مقاوم است و تغییر رنگ آن خیلی کم است.

مبلمان با رویه پارچه ایی

پارچه پشم: پارچه های رو مبلی پشمی نیز دز مقابل خراشیدگی و ساییده شدن و نخ کش شدن مقاوم هستند.

رو مبلی چرم: رو مبلی های چرم به خصوص رنگ های تیره ،یک سبک همیشگی و همه پسند است و ویژگی آن این است که  که در اثر گذشت زمان علاوه بر این که زیبایی خود را از دست نمی دهند نرم تر و لطیف تر هم می شوند همچنین رومبلی های چرم برای تمیز کردن هم خیلی راحت هستند و به راحتی تمیز می شوند.

مبلمان با رویه چرم

5)انتخاب رنگ مبلمان قبل از خرید مبل

برای انتخاب رنگ مبلمان باید به سبک دکوراسیون داخلی منزل توجه کنید.اگر سبک دکوراسیون شما مدرن است; رنگ مناسب برای خرید مبل رنگ های روشن و پاستیلی است. اما اگر دکور داخلی شما کلاسیک است رنگ های تیره و رنگ های خنثی انتخاب بهتری برای رنگ مبلمان است.البته سلیقه نیز در انتخاب رنگ خیلی مهم است.

خرید مبل نکات مهم در زمان خرید

مبلمان با رنگ قرمز

خرید مبل با جنس مخمل

6)توجه به سبک مبلمان متناسب با دکوراسیون

به سبک مبلمان در زمان خرید مبل توجه داشته باشید و مبلمانی را انتخاب کنید که با سبک دکوراسیون شما هماهنگی داشته باشد. چندان زیبا نیست اگر سبک دکوراسیون شما کلاسیک است یک مبلمان مدرن خریداری کنید و یا برعکس .

سبک کلاسیک در مبلمان

انتخاب مبلمان مناسب

خرید مبل مدرن

سبک های مختلفی در مبلمان وجود دارد مثل سبک کلاسیک ،سبک مدرن ،مبلمان سلطنتی ،مبلمان راحتی،مبل ال و … که هر کدام زیبایی و جلوه خاصی به دکوراسیون شما می دهد و البته هر کدام مناسب با دکوراسیون خاصی ست.اگر دکوراسیون شما مدرن است یک مبلمان با خطوط صاف یعنی همان سبک مدرن مناسب شماست.برای دکوراسیونی که دارای ترکیب رنگ های متفاوت و طراحی های مختلف است مبلمانی که ترکیبی از چند سبک باشد می تواند مناسب باشد.

رنگ مبلمان مناسب با دکوراسیون

اما برای یک دکوراسیون سنتی بهتر است یک مبل راحتی کلاسیک با یک رنگ خنثی انتخاب شود.

سبک سنتی در دکوراسیون داخلی

7)چوب بکار رفته در مبلمان

مبلمان هایی که از چوب های گردو و راش یا گیلاس ساخته شده اند بسیار گران و البته شیک و بی نظیر هستند اما با توجه به گران بودن این چوب ها برای کاهش قیمت تمام شده مبلمان از چوب های جایگزین و همچنین از لمینت ها استفاده می شود. لمینت ها هم از صفحه های چوبی نازک و به هم چسبده چوب ساخته می شوند.

ثبت ديدگاه