خانه » کاغذ دیواری اتاق کودک ایده ای شادی بخش و جذاب

کاغذ دیواری اتاق کودک ایده ای شادی بخش و جذاب

کاغذ دیواری اتاق کودنک باید همانند دنیای آن ها رنگارنگ و زیبا باشد. برخلاف اسباب بازی های کودکان که سن برای آن مطرح است، برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک سن چندان مطرح نمی شود. والدین برای اینکه یک کاغذ دیواری مناسب برای اتاق کودک خود انتخاب کنند، معیارهایی همچون رنگ، ساختار و شیوه تمیز کردن آن ها را در نظر می گیرند. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که کاغذ دیواری اتاق فرزندان را بهتر است با تغییر سن آن ها تغییر دهید.

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح دخترانه

با ما همراه باشید با طرح های جذاب و سرشار از انرژی اتاق کودک.

چرا کاغذ دیواری اتاق کودک مهم است؟

شاید طرح کاغذ دیواری اتاق فرزندتان چندان برای شما اهمیتی نداشته باشد; اما به این نکته توجه کنید که کودکان بیشترین وقت خود را در اتاقشان می گذرانند; پس در انتخاب چیدمان و دیزاین اتاق آن ها دقت بیشتری داشته باشید.

در بالا اشاره کردیم که باید کاغذ دیواری اتاق فرزندتان را عوض کنید; اما این کار بهتر است که در چه زمانی انجام شود؟

در پاسخ به این سوال باید به شما بگوئیم که تغییر هر ساله کاغذ دیواری لازم نیست; معمولا از زمان تولد تا دوران بلوغ و نوجوانی بهتر است که 4 بار طرح کاغذ اتاق را عوض کنید.

بزرگسالان می توانند از اتاق های مختلفی مانند اتاق نشیمن یا اتاق خواب، برای انجام کارهای مختلف خود استفاده کنند، اما تمام دنیای کودکان در اتاق آن ها خلاصه می شود. در واقع اتاق کودکان یک جای چند منظوره برای آن ها به حساب می آید. کودکان از اتاقشان برای خواب، بازی کردن، مطالعه و حتی پذیرایی از دوستانشان استفاده می کنند.

طراحی اتاق دختر با تم صورتی

کاغذ اتاق خواب دخترانه

انتخاب مناسب کاغذ دیواری اتاق کودکان

می توانید اتاق کودک را به چند بخش تقسیم کنید تا فرزندتان راحتتر بتواند کارهای خود را در آن انجام دهد.گوشه ایی از اتاق را می توانید برای محل بازی کودک در نظر بگیرید و از کاغذ دیواری رنگ روشن برای آن استفاده کنید.برای کاغذ دیواری بالای تخت می توانید از طرح های مختلف و آرامش بخش استفاده کنید.کاغذ دیواری تک رنگ انتخاب مناسبی برای منطقه آرامش کودک یعنی مکان خواب او به شمار می رود، در حالی که رنگ روشن و طرح های شلوغ برای محل بازی کودک تناسب دارد.

کاغذ دیواری اتاق کودک با طرح های آرامش بخش

بسیاری از بزرگتر ها ترجیح می دهند کاغذ طرح دار برای اتاق کودک انتخاب کنند. مهمترین نکته ای که در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک اهمیت دارد این است که خیلی طرح های آن شلوغ نباشد. در سنین پایین کودکان بیشتر وقت خود را در سایر قسمت های خانه می گذرانند. بنابراین خیلی به دکوراسیون اتاق خود اهمیت نمی دهند، اما در سنین بالاتر بیشتر به استفاده از اتاق خود تمایل دارند. در این صورت شاید با انتخاب یک کاغذ دیواری جذاب بتوانید نظر کودکان نوپا را به اتاق خود جلب کنید.

کاغذ دیواری کودک

توجه داشته باشید!

اگر فضای اتاق کودک کوچک باشد; با استفاده از کاغذ دیواری با رنگهای سبک و الگوهای ظریف می توانید فضای اتاق را بزرگتر نشان دهید.
همچنین می توانید با توجه به اسباب بازی یا نقاشی های مورد علاقه کودک، کاغذ دیواری اتاقش را انتخاب کنید; اگر از یک کاغذ دیواری شلوغ استفاده می کنید، سایر وسایل از جمله کمد و تخت خواب باید ساده باشند.

طراحی اتاق خواب دخترانه

دیگران مشاهده کردند: جدیدترین مدل های اتاق کودک 2020

طراحی اتاق دخترانه با تم رنگ آبی

طراحی اتاق بچه پسر

دکوراسیون اتاق بچگانه

طراحی دیوار پشت تخت خواب

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک

کاغذ دیواری اتاق کودک طرح پسرانه

ثبت ديدگاه