5/5 امتیاز از (1 رای )

کاغذ دیواری دنیایی از طرح و رنگ و نقش است.هنگام خرید کاغذ دیواری، شما با تنوعی از طرح ، رنگ، ابعاد و جنس های مختلف مواجه هستید. لذا قبل از خرید حتما باید به نکاتی توجه کنید. دانستن این نکات به شما کمک می کند، در انتخاب خود اشتباه نکنید، عدم انتخاب درست کاغذ دیواری باعث می شود، خیلی زود از محیط خود، خسته و دلزده شوید.

5/5 امتیاز از (1 رای )

کاغذ دیواری

نکات مهم قبل از خرید کاغذ دیواری

  • داشتن طرح و ایده

قبل از رفتن به فروشگاه های عرضه کاغذ دیواری ایده و طرحی واضح و شفاف از آنچه می خواهید، داشته باشد.

  • توجه به رنگ دکوراسیون موجود

به رنگ وسایل موجود در دکوراسیون داخلی منزل خود توجه داشته باشید. در این صورت طیف رنگی متناسب با دکوراسیون خود را می دانید.دانستن این موضوع خیلی مهم است. چرا که عدم هماهنگی طرح و رنگ برای خانواده احساس آشفتگی و کسالت ایجاد می کند.

  • توقع شما از فضایی که می خواهید کاغذ کنید

حتما به این نکته توجه کنید که کاغذ دیواری را برای چه هدفی می خواهد. تا بتوانید با توجه با آن هدف، طرح و رنگ خود را انتخاب کنید. کوچکتر یا بزرکتر جلوه دادن فضا، ایجاد هیجان ،آرامش، سرزندگی و نشاط و…..

کاغذدیواری پشت میز تلویزیون

و در نهایت به این موارد هم توجه داشته باشید.

  • مقدار بودجه ای که می خواهید صرف این کار کنید، را مشخص کنید.
  • مقدار مساحت مورد نیاز را مشخص کنید و سپس اقدام به خرید رول ها کنید.

کاغذ دیواری با طرح های رویایی

مکان های مناسب برای نصب کاغذ دیواری کجاهاست؟

گوشه ها،تاقچه ها و مکان های کوچک برای شروع مناسبند.در فضا های دارای نقطه کانونی و یا مکان هایی که نیاز به نقطه کانونی دارند نیز مناسب هستند. مانند دیوار پشت تخت خواب یا تلویزیون. در حمام و آشپزخانه هم می توانید از کاغذ استفاده کنید، اما باید از انواع مقاوم در برابر رطوبت استفاده کنید.

علاوه بر کاغذ دیواری ، پوستر دیوار هم یکی از گزینه های بسیار جذابی برای طراحی دیوار است برای اطلاعات بیشتر مقاله پوستر دیواری را مشاهده کنید.

پوستر سه بعدی در ناهار خوری

انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

یکی از مهمترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای پذیرایی توجه به سبک دکوراسیون است و در دکوراسیون های مدرن بهتر است کاغذ انتخابی دارای طرح ساده و یا تک رنگ باشد. انتخاب کاغذ های ساده و تک رنگ علاوه بر اینکه حس سادگی در دکوراسیون مدرن را القا می کند به دلیل سادگی خسته کننده هم نیست.و ست کردن آن با دکوراسیون هم راحت تر است. یک نکته مهم دیگر این است که لزومی ندارد برای کل دیوار های پذیرایی خود از کاغذ استفاده کنید.می توانید یک نکته کانونی در دکوراسیون خود انتخاب کرده و در آن قسمت از کاغذ مناسب استفاده کنید. مثل پشت میز تلویزیون .

پیشنهاد می کنم برای مشاهده طرح های مختلف کاغذ دیواری پذیرایی از مقاله آن دیدن کنید.

دکوراسیون پشت میز تلویزیون

استفاده از کاغذ در پشت تلویزیون

استفاده از پوستر منظره در پذیرایی

استفاده از اشکال هندسی در پشت تلویزیون

کاغذ دیواری اتاق خواب

انتخاب دیوار پوش برای اتاق خواب دارای اهمیت ویژه ایی است، چرا که اتاق خواب مکانی است که افراد برای استراحت و آرامش از آن استفاده می کنند. پس اگر می خواهید برای اتاق خواب از کاغذ به عنوان دیوار پوش استفاده کنید،برمبنای ایجاد آرامش در فضا کاغذ خود را انتخاب کنید. برای مشادهده 30 مدل کاغذ دیواری اتاق خواب فوق العاده زیبا و لوکس می توانید ار صفحه آن دیدن کنید.

دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از کاغذ

دقت در انتخاب رنگ مناسب

انتخاب رنگ های تند و بیش از حد درخشان گزینه مناسبی برای فضای اتاق خواب نیست. بهتر است از رنگ های گرم و در عین حال روشن استفاده کنید. استفاده از رنگ هایی مثل قرمز،نارنجی و آجری موجب ایجاد فضایی گرم و صمیمی می شود. استفاده از رنگ های سرد مثل زرد و سبز هم می تواند گزینه مناسبی باشد. انتخاب آن بستگی به سلیقه و همچنین تناسب و هارمونی با دکوراسیون داخلی شما دارد. حتما رنگ کاغذ را متاسب با رنگ دکوراسیون خود انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک به این مسئله مهم توجه داشته باشید که اتاق خواب برای چه کسی است. انتخاب کاغذ، برای اتاق نوجوان پسر با اتاق خواب دخترانه بسیار متفاوت است و باید طرح و رنگ آن متناسب با سن و جنسیت فرزندان انتخاب شود.

طراحی اتاق کودک با پوستر دیواری

طرح پوستر برای اتاق کودک

کاغذ دیواری دارای انواع مختلفی است. کاغذ دیواری طرح دار دارای طرح های گل وبوته ، کاغذ دیواری با طرح هندسی و … که بسته به سلیفه خود می توانید انتخاب کنید.

کاغذ دیواری در اتاق خواب

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ در پذیرایی

طرح های زیبا و بی نظیر از دکواسیون داخلی ساختمان را در خانه معمار مشاهده کنید.

کاغذ دیواری پذیرایی

طرح نقاشی دیواری

این طرح مانند یک اثر هنری می باشد و یک طرح و سبک عالی برای شخصی سازی فضای شماست. با استفاده از این سبک شما می توانید یک اثر هنری که به آن علاقه دارید را انتخاب کنید و یا با استفاده از یک صحنه از منظره، طبیعت را به خانه خود بیاورید.

طرح نقاشی

طرح های شبیه سنگ و آجر

استفاده از طرح های شبیه سنگ و آجر و … می تواند جزئیات را به فضای شما اضافه کند و هر چقدر تصویرتان طبیعی تر باشد ، زیباتر به نظر می رسد.در صورتی که می خواهید در قسمتی از خانه تغییری را اعمال کنید، این نمونه مقرون به صرفه و عالی است .

نکات کلیدی انتخاب کاغذ

نکات کلیدی انتخاب کاغذ

نکات کلیدی انتخاب کاغذ

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری سه بعدی از که طرح ها و نقوش های برجسته آن قابل تشخیص است. به دلیل متفاوت بودن طرح های آن امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده و قابلیت استفاده در دکوراسیون داخلی منزل و حتی محل کار را دارد. نکته ایی که باید در این مورد به آن توجه کرد; این است که برای نصب آن مهار بیشتری لازم است.

طراحی پشت میز tv

قیمت کاغذ دیواری سه بعدی

آیا قیمت کاغذدیواری سه بعدی خیلی گرانتر از کاغذ دیواری معمولی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم قیمت این مدل کاغذ هم مانند کاغذدیواری های معمولی بستگی به جنس و برند انتخابی دارد. در بازار انواع مختلف کاغذ با رنچ قیمتی متفاوت وجود دارد. اما اگر به دنبال خاص بودن هستید با اندکی هزینه بیشتر و استفاده از کاغذهای سه بعدی، کوراسیونی فوق العاده خاص و بی نظیر خواهید داشت.

طراحی فضای پذیرایی

اما یه پیشنهاد هم برای اجاره نشین ها!!

کاغذ دیواری موقت 

اگر به خاطر اجاره نشین بودن فکر می کنید که نمی توانید از کاغذ استفاده کنید. ما به شما کاغذ دیواری های برچسبی (قابل برداشت) را پیشنهاد می کنیم. این کاغذ دیواری های پرطرفدار برای اتاق کوچک بسیار جذاب هستند. شما بدون هیچ آسیبی می توانید تغییرات خود را اعمال کنید.

طرح نقاشی

پوستر

حتما توجه داشنه باشید!

کاغذدیواری را خودتان نصب نکنید!

ممکن است مشکلاتی در طی چسباندن کاغذ ایجاد شود که نتوانید آن را برطرف کنید. پس خودتان اقدام به چسباندن کاغذدیواری نکنید. مشکلاتی از قبیل ارتفاع دیوار و یا ناهمواری سطح دیوار که فقط یک حرفه ای می تواند آن را برطرف کند.نوع کاغذدیواری هم می تواند یکی دیگر از این چالش ها باشد. در صورتی که میخواهید خودتان این کار را انجام دهید از یک قسمت کوچک شروع کنید.

چند  ویژگی یک نصاب حرفه ای

  • یک نصاب حرفه ای می تواند سطح دیوار های نامناسب را آماده کند هر طرح را به راحتی نصب کند.
  • نصاب با تجربه می داند چطور با نقاط ضعف دیوار برخورد کند.
  • روش کار با انواع مختلف کاغذدیواری را می داند.
  • صبور و دقیق است.