خانه » 5 روش جادویی تمیز کردن شیرآلات و جرم گیری آن ها بدون مواد شیمیایی

5 روش جادویی تمیز کردن شیرآلات و جرم گیری آن ها بدون مواد شیمیایی

تمیز کردن شیرآلات یکی از کارهایی است که هنگام نظافت منزل انجام می دهید. از آنجایی که هر روز از شیرآلات استفاده می شود، بدون شک لکه و رسوب بر روی آن ها ایجاد می شود. خوشبختانه با روش های ساده می توان شیرآلات را تمیز کرد و برق انداخت. براق بودن شیرآلات نشان دهنده تمیز بودن و بهداشت خانه است. برای تمیز کردن شیرآلات استیل باید نکات بسیاری را رعایت کنید تا پوشش رویی شیر از بین نرود.

تمیز کردن و برق انداختن شیر آب

با ما همراه باشید با روش های تمیز کردن و برطرف کردن جرم شیرآلات

علت کدر شدن شیرآلات چیست؟

قبل از اینکه درباره نحوه برق انداختن و تمیز کردن شیرآلات صحبت کنیم، بهتر است بدانید که چرا شیرآلات کدر می شوند؟

شیرآلات ممکن است بر اثر باقی ماندن اثر انگشت و یا لکه آب کدر شوند; از آنجاکه شیرآلات در تماس مداوم با آب هستند ماده ای به نام کربنات کلسیم باعث تشکیل جرم و کدر شدن آنها می گردند.
برخی افراد از مواد پاک کننده شیمیایی و یا سیم های ظرفشویی برای برق انداختن شیرآلات استفاده می کنند;به کار بردن این مواد مانند جوهر نمک، وایتکس و یا سایر شوینده های شیمیایی خود عامل کدر شدن و خراب شدن رنگ شیرآلات می شوند.

برق انداختن شیر آب

در ادامه شما را با چند روش ساده برای تمیز کردن و برق انداختن شیرآلات آشنا می کنیم.

روشهای جادویی تمیز کردن شیرآلات

همانطور که گفتیم استفاده از بعضی مواد شیمایی، باعث از بین رفتن آبکاری شیرآلات می شود. بنابراین بهتر است مواد سالم و طبیعی را جایگزین این مواد شیمیایی کنیم. اگر روزانه و هفتگی از شیرآلات مراقبت کنید، نیازی به استفاده از مواد شیمیایی ندارید. شما می توانید از مواد طبیعی همچون جوش شیرین، سرکه، صابون و روغن بچه استفاده کنید.

از بین بردن جرم شیرآلات

تمیز کردن شیرآلات با جوش شیرین

یکی از بهترین مواد طبیعی که برای از بین بردن رسوب و جرم روی شیرآلات استفاده می شود، جوش شیرین است. سینک ظرفشویی و شیرهای آن به دلیل قرار گرفتن در محیط آشپزخانه جرم زیادی به خود می گیرند. برای تمیز کردن آن ها کافیست مقداری جوش شیرین را روی یک مسواک بریزید و روی سینک و شیرآلات بکشید. در نهایت شیرآلات را آبکشی کنید و با یک دستمال خشک کنید. خودتان نتیجه کار را خواهید دید.

از بین بردن جرم شیرآلات با سرکه

یکی دیگر از مواد طبیعی که برای برق انداختن شیرآلات به کار می رود، سرکه سفید است. برای استفاده از این ماده معجزه آسا، کافیست یک حوله را به سرکه آغشته کنید و دور شیرآلات بپیچید. حدودا 10 دقیقه زمان بدهید، سپس به کمک یک دستمال دیگر لکه ها و جرم ها را به راحتی تمیز کنید.

اگر شیرآلات قدیمی است و دارای جرم و رسوب زیاد است می توانید شب زمان خواب کیسه ایی نایلونی را از سرکه سفید پر کرده و شیر را در آن قرار داده و دور آن را ببندید و صبح کسه را باز کرده و به راحتی رسوبات رت پاک کنید.

پاک کردن جرم های قدیمی شیر آب

.

شستشوی شیرآلات با آب و صابون 

برای برق انداختن شیرآلات می توانید از آب و صابون استفاده کنید; این محلول بدون اینکه رنگ شیرها را از بین ببرد به خوبی آن ها را براق می کند.

استفاده از روغن بچه

یک ماده دیگر که می توان از آن برای برق انداختن شیرآلات استیل استفاده کرد، روغن بچه است; این ماده هم ارزان است و هم اینکه به پوست و شیرآلات شما آسیب نمی رساند.
برای اینکار مقداری روغن بچه را روی یک دستمال تمیز بریزید و سطح شیر را با آن پاک کنید; سپس با یک دستمال خشک روی آن بکشید.

استفاده از نوشابه

با استفاده از نوشابه می توانید جرم شیرآلات را از بین بیرید; برای این کار کافیست مقداری نوشابه را روی آنها اسپری کنید و چند دقیقه صبر کنید; سپس به راحتی با استفاده از یک اسفنج نرم شیر را تمیز کنید.

تمیز کردن شیرآلات با آب و صابون

در پایان! 

اگر به طور مدام و روزانه شیرآلات را تمیز کنید از رسوب جرم و لکه جلوگیری می شود;در این صورت تنها با استفاده از چند قطره مایع ظرفشویی می توانید شیرآلات را برق بیندازید

By |2020-03-18T16:04:55+03:3018th مارس, 2020|بلاگ, خانه داری|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه