میز تلویزیون یکی از پارامترهای مهم دکوراسیون داخلی به شمار می آید، زیرا نقطه کانونی طراحی داخلی محسوب می شود. تلویزیون از جمله وسایلی است که در همه خانه ها وجود دارد. چنانچه تلویزیون در منزلی نباشد، نشان دهنده ناقص بودن دکوراسیون آن منزل است. اگر تلویزیون زیبایی را خریداری کنید اما میز آن نامناسب باشد، زیبایی تلویزیون شما بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

 

نکات انتخاب میز تلویزیون مناسب

امروزه پیشرفت تکنولوژی سبب شده است که تلویزیون ها در طرح و رنگ های مختلف ساخته شوند. از طرفی به دلیل وجود تلویزیون های مختلف، میزهای تلویزیون در مدل و طرح های مختلفی در بازار موجود هستند. بنابراین منزل شما با هر سبک چیدمان، حتما به یک میز تی وی نیاز دارد. بهتر است میزی را انتخاب کنید که با سبک چیدمان منزل شما تناسب داشته باشد.انتخاب میز متناسب با تلویزیون، زیبایی دکوراسیون داخلی را افزایش خواهد داد. از طرفی در سال های اخیر طرح های بسیار متنوع میز روانه بازار شده است. بنابراین مشتریان ممکن است هنگام انتخاب میز دچار مشکل شوند.

 

اندازه میز تی وی

یکی از نکات مهم موقع انتخاب میز این است که باید پایه ای جهت بستن تلویزیون داشته باشد. با توجه به قیمت بالای تلویزیون، میز باید به درستی از تلویزیون شما محافظت کند. از دیگر نکات مهم، اندازه میز است. اندازه میز باید با توجه به تلویزیونی شما انتخاب شود، زیرا اگر میز بزرگتری را بخرید، تاثیری بسیار منفی در دکوراسیون منزل شما خواهد داشت. برای مثال اگر تلویزیون شما 49 اینچ است، یعنی دارای عرض 112 سانتی متر می باشد. بنابراین باید میزی را انتخاب کنید که با این عرض همخوانی داشته باشد.
میزی استاندارد است که از هر طرف 10 سانتی متر بزرگتر باشد. البته در صورت داشتن فضایی بیشتر می توانید از میزهای نسبتا بزرگ استفاده کنید. میزهای بزرگ، زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی می دهند.

انتخاب رنگ میز LCD و LED

انتخاب رنگ میز تی وی بسیار اهمیت دارد. بسیاری از افراد دوست دارند از رنگ های مشابه استفاده کنند;اما توصیه ما به شما این است که از رنگ های کاملا مشابه استفاده نکنید. رعایت تناژ رنگی میز با سایر وسایل کافی است. در مواردی برای ایجاد جلوه زیبا، از تضاد رنگی استفاده می شود. زیبایی میز تی وی در شیک نشان دادن دکوراسیون داخلی منزل تاثیر بسزایی دارد.

میز تلویزیون کلاسیک

افراد با توجه به سلیقه ای که دارند میزهای مدرن و یا کلاسیک را انتخاب می کنند. برای انتخاب میز کلاسیک باید به رنگ بندی و سبک دکوراسیون داخلی توجه ویژه شود. امروزه در اتاق های نشیمن از تلویزیون استفاده می کنند. بنابراین باید با توجه به فضای اتاق نشیمن مدل میز مورد نظر خود را انتخاب کنید.
جنس میز تی وی بسیار اهمیت دارد. سعی کنید میز تلویزیونی را انتخاب کنید که جنس بسیار عالی داشته باشد. رنگ و طرح میز باید با سایر وسایل منزل هماهنگی داشته باشد. جنس میز رابطه مستقیمی با کیفیت و در نتیجه زیباتر نشان دادن آن دارد. میزهای امروزی دارای کشو و جعبه هایی جهت نگهداری از سایر وسایل جانبی هستند. میزها باید مقاومت کافی برای نگهداری وسایل داشته باشند. جنس اسکلت و رویه میز تی وی باید بسیار محکم باشد تا موقع تمیز کردن خط و خشی روی آن ایجاد نشود.

 


میز تی وی