خانه » آینه و کنسول و مدلهای فوق العاده جذاب 2020 برای تغییر در دکوراسیون شما

آینه و کنسول و مدلهای فوق العاده جذاب 2020 برای تغییر در دکوراسیون شما

آینه و کنسول از عناصری هستند که با افزودن آن به دکوراسیون داخلی خود می توانید فضایی خاص و لوکس را ایجاد کنید. از این عناصر می توانید در جاهای مختلف مثل راهروها،اناق خواب،فضای تقسیم سرویس بهداشتی و حتی در پذیرایی استفاده کنید.آینه و کنسول ها در جنس های مختلفی وجود دارند که با توجه به سبک معماری دکوراسیون داخلی خود می توانید آنها را انتخاب کنید.

آینه و کنسول سبک کلاسیک

در ادامه با خانه معمار همراه باشید و انواع مختلف آینه و کنسول را مشاهده کنید.

آینه و کنسول عناصری مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

یکی از اجزای مهم در دیزاین داخلی منزل آینه و کنسول است که متناسب و هماهنگ با دیگر اجزای دکوراسیون داخلی در انواع و مدل های مختلفی ساخته شده است.از دیرباز نیاکان ما آینه را مایه روشنی و خوش یمنی می دانستند به طوری که اولین کالای منزل یک تازه عروس شامل یک دست آینه و شمعدان بوده و امروزه نیز خرید آینه و شمعدان و وجودش در سر سفره عقد از رسوم ازدواج ما ایرانیان است.امروزه عروس خانم ها با انتخاب آن،هم مراسم خرید آینه را برای سر عقد به جا می آورند و هم یکی از اجزای دکوراسیون داخلی منزلشان را خریداری می کنند، این در حالی است که تنوع بیش از حد انواع و اقسام آنها موجب باز شدن دست ما برای انتخاب بهترین و هماهنگ ترین نوع، مطابق خواسته مان می شود.

دراور سبک مدرن

آینه کنسول مدرن

دراور با آینه مدرن

انواع آینه کنسول

تنوع طرح، رنگ، شکل، نحوه استفاده، جنس، مدل و … این وسیله و مشابه آن آنقدر بالا هست که اشاره به تمام آنها تنها در این نوشته امکان پذیر نباشد،لیکن به تعدادی از آنها اشاره می کنیم.

سبک های مختلف آینه ها و کنسول

این وسیله در انواع و سبک های مختلفی وجود دارد.

  • سبک مدرن
  • سبک کلاسیک
  • اینه و کنسول اسپرت
  • آینه و کنسولهای آنتیک
  • آینه و کنسول سلطنتی
  • سبک های سنتی

در گذشته استفاده از آینه مرسوم بوده قاب آینه های عتیقه و با ارزش بسیاری وجود دارد که با تعویض آینه و ساخت یک کنسول متناسب و هماهنگ با هارمونی آینه می توان از آنها یک میز کنسول و آینه ی قیمتی به وجود آورد.

دراور با آینه برای پذیرایی

دراور چوبی کلاسیک

جنس میز کنسولها می تواند از فلز (مس، برنز، استیل، طلا، برنج، ورشو و …) یا چوب ( جنس چوب تاثیر زیادی در ماندگاری و زیبایی و دوام وسیله دارد ) و یا حتی پلاستیک و نیز تلفیقی از موارد ذکر شده باشد.

آینه و کنسول مدرن

شکل ظاهری آینه و کنسولها

این عناصر دارای مدل های مختلفی است: مثل گرد، مربعی، مستطیلی یا حتی ذوزنقه.
طرح های روی آنها هم به صورت کنده کاری یا طرح که می تواند به صورت گل برجسته، مورب، شطرنجی، زنبوری، معرق، کرکره ای و … باشد.
نحوه کارکرد این وسیله می تواند تنوع بالایی داشته باشد چون قسمت پایین کنسول معمولا شامل فضایی برای جا دادن وسایل کوچک است می تواند شامل کشو های کوچک یا بزرگتر در اشکال مختلف باشد که به شکل های مختلف مثل ریلی، کشویی یا قفسه ای و … ساخته شود.

آینه ساده با همراه کنسول مدرن

آینه مستطیلی به همراه میز

تاریخچه آینه کنسول در اروپا

در قرن هجدهم در ایتالیا میز کنسول ساخته شده برای نمایش بود. نمونه های زیادی از این دوره ثبت شده است. تکیه گاه آن ها معمولاً به صورت چهره های انسانی، عقاب ها، شاخ و برگ های دلفریب و دلفین ها است که اغلب آنها طلا کاری می شدند.فرانسوی ها آن را به صورت کنسول های بزرگ در زمان سلطنت لوئیز چهاردهم تبدیل کردند، پس از تغییرات انجام شده در فرانسه، در انگلیس و سایر مناطق اروپا استفاده از آینه و کنسول رواج یافت.

آینه و کنسول سبک کلاسیک

آینه و کنسول را کجای خانه بگذاریم؟

آینه و کنسول از معدود وسایل خانه است که می تواند در هر جای خانه به کار گرفته شود;از راهرو گرفته تا داخل پذیرایی و یا حتی اتاق ها می توان جایی برای آن در نظر گرفت;از آنجا که این وسیله جدا از کاربردی که دارد به عنوان یک آیکون تزئینی نیز در دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شود، در مدل های مختلف وجود دارد.

این وسیله جزء جدا نشدنی هر اتاق خوابی است.در دکوراسیون اتاق خواب کنسول،دارای کاربری میز آرایش هم هست;پس مدل های دارای کشو کارایی بیشتری دارد.

آینه و کنسول در آتاق خواب

استفاده از آینه و کنسول در فضای راهرو اگر کوچک باشد،می تواند به بزرگتر نشان دادن آن کمک کند.
در فضای پذیرایی هم می تواند محل خوبی برای قرار دادن وسایل دکوری باشد; با انتخاب مدلهای دارای کشو می تواند برای قرار دادن وسایل و ظروف هم استفاده کرد.

دراور چوبی با آینه در پذیرایی

آینه و کنسول مدرن زیبا و شیک

اگر به دنبال طراحی دکوراسیون داخلی خود هستید حتما کلیک کنید.

آینه منبت کاری شده به همراه میز آینه

دراور چوبی کشو دار

يك ديدگاه

  1. […] دیگران مشاهده کردند: آینه و کنسول و مدلهای فوق العاده جذاب 2020 برای تغییر در د… […]

ثبت ديدگاه