چراغ مطالعه مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

3/5 امتیاز از (2 رای )

چراغ مطالعه یک وسیله ضروری برای کتابخوان هاست. علاوه برآن در طراحی داخلی می تواند نقش پر رنگی داشته باشد. همه چیز در دست شما است. می توانید از هر بخشی برای زیباتر شدن محیط استفاده کنید. یک چراغ مطالعه، کتاب ها، شمع، حتی اجزای میز مطالعه اگر در دستان یک طراح قرار بگیرد، نقش خود را نشان خواهند داد. امروز علاوه بر ویژگی یک خرید چراغ مطالعه خوب، می خواهیم ببینیم با یک چراغ مطالعه چه کارهایی در دکوراسیون می توان کرد.

چراغ مطاله با پایه بلند ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

3/5 امتیاز از (2 رای )

ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

برای انتخاب یک چراغ مطالعه ابتدا باید بدانید آن را برای کجا قرار است استفاده کنید. انواع مختلفی از چراغ ها وجود دارد که برای اتاق خواب استفاده شده و حتی بر روی تخت قابل نصب است. ویا انواعی از آن دارای پایه ایی بلند است که قابل استفاده در کنار مبل در پذبرایی است و یا انواعی که می تواند بر روی میز و یا اتاق کودک استفاده شود.

چراغ مطاله مدل فضانوردی ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

چراغ به سبک قدیمی ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

علاوه بر تناسب با مکانی که قرار است از آن استفاده کنید یک چراغ مطالعه خوب ویژگی های دیگری هم باید داشته باشد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

چراغ مدرن ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

چراغ برای اتاق کودک مدل فضا نوردی ویژگی یک چراغ مطالعه خوب

نور و رنگ مناسب

لامپ استفاده شده در چراغ خواب باید مناسب باشد چرا که رابطه مستقیمی با سلامتی چشم شما دارد. در بیشتر موارد می توانید لامپ های گوناگونی روی چراغ مطالعه نصب کنید. پس کمی راحت تر با موضوع برخورد کنید. قرار نیست خیلی محدود باشید، بلکه می توانید به دلخواه خودتان تصمیم بگیرید. بنا به نیاز از نور مناسب استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید نور تندی به کار نگیرید. چرا که به جهت کارکرد، نور شدید اصلا برای مطالعه خوب نیست. باعث فشار بر روی چشمان شده و خسته خواهید شد و البته نور نا مناسب می تواند باعث خستگی شما حین مطالعه شود. در مورد رنگ هم دقت کنید نباید از هر رنگی برای لامپ استفاده کنید. نور مناسب برای مطالعه باید کمی نزدیک به زرد باشد.

چراغ مطالعه مدرن نور و رنگ مناسب بسیار شیک و زیبا

ویژگی یک چراغ مطالعه خوب چراغ مطالعه جدید و مدرن

ارتفاع مناسب پایه

یک ویژگی دیگر که باید به آن توجه کنید ارتفاع پایه چراغ است. چراغ با پایه کوتاه برای میزهای کم وسعت مناسب است. چراغ های با پایه بلند منطقه وسیع تری را روشن می کنند بنابراین برای میز های با وسعت زیاد مناسب هستند.

چراغ مطالعه با پایه قراردادن لوازم التحریر ارتفاع مناسب پایه

گردنی قابل تنظیم

اگر چراغ شما این قابلیت را داشته باشد می توانید با چرخاندن گردنی، نور را در زاویه های مختلف تنظیم کنید. انجام هر کاری نیاز به نور با زاویه مناسب دارد مثل طراحی، نوشتن و مطالعه.

چراغ با گیره قابل نصب بر روی میز گردنی قابل تنظیم

ارتفاع و سایز مناسب کلاهک

اگر کلاهک چراغ دارای سایز و ارتفاع مناسب نباشد. لامپ از زیر کلاهک دیده شده و باعث می شود خود لامپ نیز سایه ایجاد کند که برای مطالعه مضر است.

ارتفاع مناسب پایه چراغ ارتفاع و سایز مناسب کلاهک

حباب مناسب

حباب ها داری انواع مختلف شفاف، مات و نیمه شفاف هستند. حباب های مات برای مطالعه مناسب تری هستند، چون نور را به بالا و پایین هدایت می کنند و شرایط بهتری را برای مطالعه فراهم می کنند. برخی از چراغ مطاله ها داری پایه ایی برای قرار دادن لوازم التحریر و یا قرار دادن تبلت و … هستند. می توانید بر حسب نیاز خود هر نوعی که لازم دارید را انتخاب کنید.

چراغ مطالعه با پایه قراردادن لوازم التحریر ارتفاع مناسب پایه حباب مناسب

حباب مناسب با روشنایی بسیار استانداردو عالی به سبک مدرن و بسیار شیک

چراغ مطالعه تنها برای کتابخانه نیست

چراغ مطالعه تنها برای استفاده در کتابخانه ها نیست. می توانید از آن در اتاق خواب، نشینمن و یا هر محل دیگری استفاده کنید. تنها محدودیت، تمایل شما برای کتابخوانی است. اگر یک فرد کتابخوانی هستید حالا مساله ترکیب، طرح و میزان نور را باید درنظر داشته باشید. بر اساس محیط می توانید دست به انتخاب بزنید.

تناسب در دکوراسیون داخلی با توجه به جزییات چراغ مطالعه تنها برای کتابخانه نیست

تناسب با دکوراسیون

فرض کنید شما یک محیط بسیار دکوراتیو با ریزه کاری های فراوان در اختیار دارید. در چنین فضایی، استفاده از یک لامپ مدرن مینیمال، اصلا جذابیت نخواهد داشت. علاوه بر آن عدم وجود همخوانی بیشتر احساس آشفتگی و بی نظمی را به وجود می آورد. پس نکته اول همخوانی است. باید لامپ مورد نظر با سایر وسایل و دکور آن محیط همخوانی داشته باشد. اگر مدتی است به بازار مراجعه نکردید، بد نیست کمی در وب سایت ها بچرخید. احتمالا مدل های زیادی هست که تا کنون ندیده اید. مدل های بسیار زیادی وارد بازار شده اند که بنا به نیاز می توانید از آنها استفاده کنید. وجود یک آلبوم از انواع مختلف چراغ مطالعه در ذهن شما، می تواند در زمان تصمیم گیری کار را بسیار آسانتر کند. پیشنهاد می کنم مقاله 20 مدل چراغ خواب مدرن و زیبا برای اتاق خواب را مشاهده کنید ایده های جذابی برای شما داریم.

استفاده از لوازم جزیی برای دکوراسین بی نظیر تناسب با دکوراسیون

گاهی می توانید کمی از تضاد رنگی استفاده کنید. تضاد باعث می شود آن وسیله بیشتر به چشم بیاید. اگر دکوراسیون چوبی استفاده می کنید، می توانید از چراغ هایی که بدنه آنها طرح چوب دارند استفاده کنید. به همین صورت برای مدل های فلزی هم دست شما باز است.

یک نکته مهم در طراحی

بهتر است در اطراف چراغ مطالعه حتما یک کتابخانه یا میز مطالعه وجود داشته باشد. استفاده از آن با فاصله از میز و یا کتابخانه باعث مصنوعی به نظر رسیدن خواهد شد. زیبایی در کنار کارایی است که معنا پیدا می کند. گاهی بد نیست به مجلات یا سایت های دکوراسیون مراجعه کنید. ایده های بسیار جذابی به دستتان خواهد رسید. اگر از جهت مالی دست شما باز است، توصیه می شود حتما از یک طراح داخلی کمک بگیرید. اگر هم این امکان را ندارید، حداقل تلاش کنید مشورت بگیرید. هر چه به دکوراسیون اصولی تر نگاه کنید، نتیجه بهتری می گیرید. حتی اگر برای تصمیم انتخاب یک چراغ مطالعه باشد.

کتاب خواندن در پذیرایی با نور مناسب یک نکته مهم در طراحی

یک نکته مهم در طراحی کتاب خواندن با نوری خوب

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
0 پرسش و پاسخ
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات