خانه » دکوراسیون قرمز ،دکوری مناسب برای منزل نیست!! اشتنباه نکنید!!

دکوراسیون قرمز ،دکوری مناسب برای منزل نیست!! اشتنباه نکنید!!

دکوراسیون قرمز، دکوراسیونی خاص، گرم و پر انرژی است که خواه ناخواه بیننده را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب افراد تصور می کنند دکوراسیون قرمز تنها مختص کافه ها، رستوران ها و مهدکودک هاست و با توجه به ویژگی برانگیزنده ای که دارد، آرامش افراد را مختل نموده و مناسب فضای خانه نیست!! این در حالی است که نه تنها استفاده از این رنگ در طراحی داخلی منزل مخل آرامش و آسایش نمی شود، بلکه گرمای آن فضای خانه را صمیمی تر می کند.

مبلمان قرمز در دکوراسیون

در ادامه ایده های زیبا از ترکیب رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی منزل را مشاهده می کنید.

روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون

دیدن هر رنگی، در بیننده حسی خاص و منحصر به فرد ایجاد می کند; این حس صرف نظر از اینکه به تجربه دیداری افراد بستگی دارد، ویژگی ای ثابت است که هر رنگی، به صورت ذاتی در بردارد و از نظر روانشناسی خود به خود به بیننده القا می کند.
ویژگی بارز رنگ قرمز انرژی و گرمای بالای آن است.قرار گرفتن در فضاهایی که در آن ها رنگ های تند و گرمی همچون قرمز، نارنجی و بنفش پررنگ به کار برده شده، تاثیر مستقیمی در ضربان قلب، سرعت تنفس، نوع و سرعت فکر افراد ایجاد می کند.

روانشناسی رنگ و تاثیر آن در طراحی داخلی

تاثیر رنگ قرمز در دکوراسیون داخلی

به علاوه همان طور که پیش تر بیان شد، استفاده از رنگ قرمز در دکوراسیون به صورت غالب، ظاهری به شدت منحصر به فرد ایجاد می کند. بنابراین دکور قرمز برای افرادی که به دنبال دکوراسیون های خاص و ویژه هستند، گزینه بسیار مناسبی است.
اما با توجه با تاثیر روانشناسی رنگ قرمز، به یاد داشته باشید; بدون مطالعه نباید رنگهای خاصی همچون قرمز را در فضای داخلی استفاده کنید.
برای مثال اگر کودکی با اختلال بیش فعالی در منزل دارید، قطعا استفاده از دکوراسیون قرمز انتخابی اشتباه است; یا اگر منزلتان در مناطق گرمسیری واقع است، رنگ های گرمی همچون قرمز برای دکوراسیون مناسب نمی باشند.
اما به جز موارد خاص، دکوراسیون قرمز، انتخابی منحصر به فرد و جذاب است;رنگ قرمز افراد را به هم نزدیک و حتی در صمیمیت و روحیه افراد اثر مثبتی دارد.

دکور داخلی پذیرایی

مکمل رنگ قرمز در دکور و رنگهایی که با آن ست می شود

رنگ های خنثی همچون سفید در ترکیب با هر رنگی، می توانند جذابیت خاص خود را به وجود آورند; ولی رنگ قرمز باید در کمپوزیسیون مناسبی به کار برده شود تا جذابیت بصری ایجاد کند.
رنگهایی که برای ترکیب با قرمز در محیط زندگی مناسب هستند، شامل سفید، طوسی، طلایی، نقره ای، مشکی،خاکستری هستند;سایر رنگ های بسیار کمرنگ مانند سبز، آبی و زرد روشن (در صورتی که نسبت سفید بسیار بالاتر باشد) نیز مناسب قرار گیری در کنار قرمز هستند.
اغلب تصور می کنند که رنگ قرمز در دکوراسیون تنها باید در جزئیات استفاده شود; و معمولا المان های اصلی بهتر است در رنگ های ملایم تر استفاده شوند;اما با یک طراحی حرفه ای می توان از قرمز به صورت رنگ غالب در دکوراسیون استفاده نمود.به عنوان مثال از رنگ قرمز در دکوراسیون در دیوارها و یا مبلملان نیرز می توان استفاده کرد.

دکور اتاق خواب قرمز

ترکیب رنگ مشکی و خاکستری

مبل قرمز در ددکوراسیون

برای اینکه رنگ قرمز در عین گرمی بتواند آرامش را نیز فراهم کند; بهتر است چند بخش مهم اتاق را به رنگ سفید یا طوسی انتخاب کنید.

دکور با دیوار قرمز رنگ

دکور داخلی پذیرایی

 دکور اتاق خواب

ترکیب رنگ هایی زیبا در دکوراسیون

دکور قرمز ویژه افراد خاص

اتاق خواب با رنگ خاص

دکوراسیون اتاق خواب سفید و قرمز

طراحی اتاق خواب با رنگهای زیبا

ترکیب رنگ قهوه ایی و قرمز

مبلمان چرم قرمز رنگ

ترکیب سفید و قرمز

اینکه هر کدام از بخش های اتاق چه رنگی داشته باشند، علاوه بر سلیقه، امری تخصصی است که طراحان داخلی می توانند در انتخاب آن به افراد کمک کنند. کارشناسان خانه معمار آماده اند تا بهترین پیشنهاد ها را به مشتریان عزیز ارائه داده و دکوراسیون داخلی جذاب و زیبا در محیط پدید آورند.

به نظر می رسد که شما نوتیفیکیشن را مسدود کرده اید!

ارسال دیدگاه

avatar