دکوراسیون آبی و 10 ایده جادویی رنگ آبی در دکور داخلی منزل

1/5 امتیاز از (1 رای )

رنگ آبی از رنگهای دوست داشتی در دکوراسیون است. تزئین اتاق با کمک سایه های آبی می تواند نقش برجسته ای در دکوراسیون داخی  شما داشته باشد.البته دکوراسیون آبی در ترکیب با رنگ های دیگر می تواند جلوه و زیبایی بیشتری داشته باشد. ما به شما تلفیقی از ایده های دکوراسیون آبی را پیشنهاد می کنیم که فضای داخلی آن ها به طور فعال از رنگ آبی یا تنوع آن در دکوراسیون و مبلمان استفاده می کند. خونسردی و طراوت که با سایه های آبی به فضای اتاق منتقل شده است به معنای واقعی کلمه در حال تغییر فضا است و محیط را با شخصیت لازم و خلاقیت پر می کند .

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون

1/5 امتیاز از (1 رای )

روانشناسی رنگ آبی

در میان رنگها رنگ آبی از پر طرفدارترین رنگهاست.این رنگ نیز مانند رنگ سبز فراوان در طبیعت دیده می شود به همین دلیل به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد. این رنگ در انسان حس آرامش ، راحتی و آسودگی را ایجاد می کند و از آنجا که جزء رنگهای سرد محسوب می شود دمای بدن و ضربان قلب را کاهش می دهد بنابراین برای محیط هایی مثل اتاق نشیمن ، سالن پذیرایی ، اتاق خواب و سرویس بهداشتی مناسب است. به دلیل آرامش بخش بودن باعث کاهش اشتها شده بنابراین برای فضای آشپزخانه و اتاق ناهار خوری توصیه نمی شود.علاوه بر محیط های مسکونی رنگ آبی برای محیط های اداری ، محیط درمانی ، مطب پزشکان نیز مناسب است.

روانشناسی رنگ آبی در دکوراسیون

روانشناسی رنگ آبی در دکوراسیون

رنگ آبی با چه رنگ هایی ست می شود؟

برای ست کردن رنگها استفاده از رنگ در دکوراسیون دانستن قوانین مربوط به ست کردن رنگ ها لازم است. برای قرار دادن وسایل در کنار هم سه حالت وجود دارد. استفاده از مکمل رنگ اصلی، استفاده از خنثی کننده رنگ اصلی و یا مشابه رنگ اصلی که بسته به سلیقه و مکان مورد استفاده از یکی از این حالات می توانیم استفاده کنیم. در دکوراسیون های آبی برای اینکه بتوانید زیبایی دکوراسیون خود را نشان دهید می توانید از مکمل های این رنگ که رنگ قهوه ایی، خاکستری، قرمز، سفید، زرد کم رنگ، سبز مایل به زرد است استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر درباره رنگ در دکوراسیون می توانید مقاله  بهترین ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی ساختمان را مشاهده کنید.

رنگ آبی با چه رنگهایی ست می شود؟

رنگ آبی با چه رنگهایی ست می شود؟

حتما مشاهده کنید: مبل سلطنتی شیک ترین مدل مبلمان برای لاکچری پسندها+عکس

چگونه از رنگ آبی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم؟

بیشتر افراد زمان طراحی دکوراسیون به خصوص دکوراسیون سالن پذیرایی و نشیمن به رنگهایی مثل سفید و خاکستری فکر می کنند. افرادی که روحیه آرمی دارند طرفدار رنگ آبی هستند اما بازهم در انتخاب این رنگ برای این فضاها دچار تردید می شوند. در ادامه ما ایده هایی را برای طراحی دکوراسیون آبی به شما میدهیم که به شما کمک می کند از این رنگ به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. رنگ آبی هرچند رنگ آرامش بخشی است اما در استفاده از آن نباید افراط کرد. از رنگ آبی می نوانید در دیوارها و مبلمان  استفاده کنید.

خلق دکوراسیون آبی با رنگ دیوارها

یکی از ایده های خلق دکوراسیون های آبی استفاده از این رنگ در سطح دیوارهاست. رنگ دیوار در پذیرایی از اهمیت خاصی برخوردار است و قطعا دکوراسیون شما را تحت الشعاع قرار می دهد. استفاده از رنگ آبی و یا کاغذ دیواری با تناژ رنگ آبی می تواند دکوراسیون آرامش بخش و زیبایی را خلق کند. رنگ روشن برای انتخاب دکوراسیون دیوار ها در اتاق نشیمن انتخابی نادر است. اما چنین طراحی در اتاق با فضای داخلی بسیار خاص توجیه می شود. ترکیب های متضاد،فضای داخلی روشن، منسوجات رنگی و لوازم جانبی رنگارنگ و با وجود لکه های غنی از رنگ های مختلف، باعث می شود تا جو فوق العاده هماهنگ و متعادل به نظر برسد.

پیشنهاد می کنم برای دیدن بهترین ایده های  طراحی دیوار از صفحه آن دیدن کنید.

استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون خلق دکوراسیون آبی با رنگ دیوارها

رنگ آبی تیره پس زمینه ای مناسب برای تصاویر شما در یک اجرای روشن و رنگارنگ است. به منظور ” پیچیدن اطراف ” استفاده از پالت آبی رنگ اتاق برای تکرار لحن در منسوجات و عناصر تزئینی، کشیدن روی یک فرش یا کوسن کافی است. 

تم رنگی آب کم رنگ در دکوراسیون رنگ آبی با چه رنگ هایی ست می شود؟

رنگ آبی در مبلمان

همیشه مبلمان در دکوراسیون جزء اولین المان هاست که مورد توجه قرار می گیرد. با وجود دکوراسیون روشن و ترکیب تزئینات متضاد ،مبل های آبی تبدیل به مرکز توجه در اتاق نشیمن می شوند. رنگ سفید با تناژهای مختلف آبی به خوبی ست می شود. استفاده از وسایل دکوری چوبی نیز نه تنها پالت رنگی شما را متنوع می کند، بلکه باعث ایجاد گرما و انرژی در فضای اتاق می شود.

ترکیب رنگ زیبا در مبلمان رنگ آبی در مبلمان

مبل راحتی با رنگ روشن در دکور رنگ آبی در مبلمان

دکور آبی برای فضاهای کوچک

ما عادت کردیم که اتاق های کوچک بهتر است که از رنگ های روشن استفاده کنند و می توانیم پروژه های طراحی زیادی در این زمینه پیدا کنیم و در این جا نمونه ای آورده ایم از چگونگی این که اتاق نشیمن تزئین شده با ابعاد متوسط ​​هم می تواند جلوه خوبی ایجاد کند و هم ایجاد یک فضای دنج و راحت برای استراحت در کنار شومینه باشد.

مبلمان سفید در دکور داخلی دکور آبی برای فضاهای کوچک

دکور آبی و استفاده از رنگ در دیوارها دکور آبی برای فضاهای کوچک

دکور آبی در اتاق دارای پنجره مشرف به آفتاب

برای اتاق هایی که دارای پنجره های مشرف به سمت آفتاب هستند، استفاده از رنگ های آبی و سایه ها وحشتناک نیست. دکوراسیون، مبلمان، چاپ روی پارچه، اثاثه یا لوازم داخلی فرش یک شکل هماهنگ است. 

مبلمان راحتی در دکوراسیون داخلی دکور آبی در اتاق دارای پنجره مشرف به آفتاب

از طیف رنگی تیره و روشن آبی در کنار هم استفاده کنید

یکی از بهترین ایده ها برای استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون استفاده از طیف رنگی تیره و روشن این رنگ است. در این صورت دکوراسیونی فوق العاده خواهید داشت. البته باید همچنان این اصل را مورد توجه داشته باشید که در استفاده از این طیق رنگی افراط نکنید. یعنی شما نمی توانید کل فضا را از طبف رنگی آبی استفاده کنید. بهتر است در کنار رنگ های خنثی مثل سفید از این رنگ بهره ببرید.

از طیف رنگی تیره و روشن آبی در کنار هم استفاده کنید

از طیف رنگی تیره و روشن آبی در کنار هم استفاده کنید

بهترین ترکیب رنگی با آبی رابشناسید

استفاده از هر رنگی در دکوراسیون اگر به خوبی با رنگهای دیگر ست نشود علاوه بر اینکه زیبایی خاصی به فضا نمی دهد باعت نازیبا شدن دکوراسیون شما هم می شود. در ادامه به تعادای از ترکیب رنگها که به خولب ا رنگ آبی ست می شود را می بینید.

بهترین ترکیب رنگی با آبی رابشناسید

بهترین ترکیب رنگی با آبی رابشناسید

دکوراسیون آبی و سفید

استفاده از رنگ سفید و آبی ترکیبی محبوب و شیک است که می تواند انرژی و نشاط زیادی را به فضا القا کند. قطعا رنگ سفید از بهترین رنگها برای استفاده در کنار رنگ آبی است. ترکیب این دو رنگ در کنار رنگ طلائی بیشتر فضا را به سمت کلاسیک و سلطنتی سوق می دهد و فضایی کاملا کلاسیک و فوق العاده زیبا و شیک را ایجاد می کند. اگر علاقه مند به سبک های مدرن هستید استفاده از این دو رنگ در سبک ساحال هم فوق العاده است.استفاده از ترکیب رنگ آبی و سفید در کنار المان هایی از دریا در خانه های ویلایی انتخابی خاص و رویایی ست.

ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون

ترکیب سفید و آبی در دکوراسیون

ترکیب رنگ آبی و سفید در دکوراسیون دکوراسیون آبی و قهوه ایی

دکوراسیون آبی و قهوه ایی

رنگ قهوه ایی رنگی خنثی است که از لحاظ ویژگی شبیه به رنگ آبی عمل می کند و حس آرامش و اعتماد را در افراد بالا می برد. اگر این رنگ به درستی با رنگ مناسب ست نشود فضایی کسل کننده وبی روح را ایجاد می کند. به کار گیری این رنگ در کنار رنگ آبی تاثیر خارق العادی در درکوراسیون دارد. هر دو رنگ آبی و قهوه ایی داری تناژ رنگی مختلفی هستند که باید با توجه به سبک طراحی دکوراسیون خود تناژهای مختلف این دو رنگ را به کار ببرید. اما بهترین پیشنهاد برای ترکیب این دو رنگ در دکوراسیون این است که از تناژهای مختلف رنگ قهوه ایی در کف پوش ها ، دیوار ها و مبلمان استفاده کنید و از رنگ آبی را برای تاکید در دکوراسیون بهره ببرید.

مبلمان قهوه ایی و استفاده کم از رنگ آبی دکوراسیون آبی و قهوه ایی

ترکیب رنگ آبی و قهوه ایی در دکوراسیون دکوراسیون آبی و قهوه ایی

دیگران مشاهده کردند: آشنایی با مهمترین قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی

دکور داخلی و طراحی شومینه دکور آبی در اتاق دارای پنجره مشرف به آفتاب

اتاق خواب با ترکیب رنگی قهوه ایی دکور آبی در اتاق دارای پنجره مشرف به آفتاب

شگفت آور است که چگونه استفاده از تغییرات مختلف با همان رنگ نه تنها می تواند پالت رنگ اتاق را غنی سازد بلکه می تواند یک طراحی واقعاً بی نظیر و به یادماندنی از کل فضا را ایجاد کند.

ترکیب رنگی نقره ایی _ آبی

رنگ نقره ای جزء رنگ های خنثی است و به راحتی با بیشتر رنگها قابیلیت ست شدن دارد. ترکیب این رنگ ظاهری لوکس و تجملی به دکوراسیون می بخشید و دکوراسیون را به سمت کلاسیک سوق مسی دهد.

دکوراسیون آبی و نارنجی

استفاده از این ترکیب رنگ دکوراسیونی مدرن و زبا را ایجاد می کند رنگ نارنجی جزء رنگهای گرم است و رنگ آبی حسی سردو خنک را به فضا می دهد و ترکیب این دو با هم دکوراسیون را به تعادل می رساندو گرما و انرژی لازم را به فضا منتقل می کند.در کنار این دو رنگ می توان از طیف رنگی خنثی مثل سفید و یا نتاژهای مختلف رنگ آبی  و حتی زرد و قرمز را استفاده کرد.

ترکیب آبی و سبز

استفاده از دو ترکیب رنگی آبی و سبز در کنار هم به دلیل نزدیک بودن این دو رنگ در چرخه رنگی ترکیبی فوق العاده را ایجاد می کند. البته اگر در کنار این دو رنگ از رنگ خنثی مثل سفید استفاده کنید فضایی آرام و به دور از هیجان را برای شما ایجاد می کند و برای کسانی که به دنبال فضایی آرام هستند مناسب است.

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

3 2 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
امتیاز
3 پرسش و پاسخ
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
امتیاز :
     

Q👌

امتیاز :
     

۵ و ۸ عالی