20 ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری

اتاق ناهار خوری فضایی است در که در همجواری آشپزخانه و فضای نشیمن و پذیرایی طراحی می شود و از آنجا که مکان خوبی برای جمع شدن اعضای خانواده و دورهمی های دوستانه است. لازم است به طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری توجه ویژه داشته باشیم. اگر طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری به خوبی انجام شود. این فضا می تواندبه قطب دکوراسیون شما تبدیل شود. با ما همراه باشید تا در مورد موضوع های: دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان، نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق ناهار خوری، نورپردازی در دکوراسیون اتاق ناهار خوری، رنگ در دکوراسیون ناهار خوری، انتخاب میز ناهار خوری مناسب، تزیین میز ناهار خوری ، انتخاب رومیزی، استفاده از نورپردازی مناسب در بالای میز ناهار خوری، استفاده از گل و گیاه، استفاده از رانرهای زیر بشقابی، استفاده از شمع برای تزیین میز ناهار خوری بحث و گفتگو کنیم.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان

برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی دکوراسیون داخلی کلیک نمایید.

دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان

قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه مشکلاتی را برای خانم خانه به همراه دارد. معمولا خانم خانه نمی تواند برای پذیرایی از مهمانان از فضای آشپزخانه استفاده کنند. حتی اعضای خانواده هم تمایلی برای استفاده از این فضا ندارند. چرا که انرژیهای منفی ایجادشده از آشفتگی آشپزخانه مانع حضور اعضای خانواده در این فضا می شود. از طرفی قرار گیری میز ناهار خوری در آشپزخانه مثلت کار برای خانم خانه طولانی تر می کند.

دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان

همچنین! امروزه فرهنگ ما ایرانیان نسبت به گذشته تغییر کرده و حضور مهمانان از ساعتها قبل رایج نیست. خانم خانه ترجیح می دهد مراحل آماده کردن تجهیزات پذیرایی را به تنهایی انجام داده و میز ناهار خوری را از قبل برای پذیرایی مهیا کنید. در این شرایط لازم است میز ناهار خوری در فضایی جدا از آشپزخانه قرار داشته باشد تا این کار امکان پذیر باشد. فضای ناهار خوری لازم است دارای حداقل مساحتی 3.5×4 متر مربع باشد. تا حتی در زمان بیرون بودن صندلی ها سرویس دهی به اعضای خانواده به راحتی انجام گیرد.

دکور برای فضای ناهارخوری دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون پذیرایی به صورت حرفه ای و زیبا

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری

از آنجا که فضای ناهار خوری فضایی کاملا مجزا نیست و در همجواری پذیرایی و آشپزخانه قرار دارد، لازم است هم از نظر رنگ و هم از نظر سبک طراحی با دیگر فضاها هماهنگی داشته باشد و متناسب با آنها طراحی شود.

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری

 نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری

فضای ناهار خوری لازم است که از نورپرداری مناسبی برخوردار باشد. وجود نور کافی برای دیدن غذا و مهمتر از آن برای دیده شدن چهره افراد لازم است. برای ایجاد نورپرداری مناسب می توانید از لوستر و آویزهای بلند و یا آپاورهای ایستاده استفاده کنید. البته تمرکز نور باید بر روی میز ناهار خوری باشد.اگر در دکوراسیون شما وسایل دکوراتیو زیادی وجود دارد می توانید از آویزهای ساده و با جزییات کم استفاده کنید.

درصورتی که محیط شما جزییات دکوراتیو زیادی ندارد می توانید از لوسترهای با جزییات زیاد استفاده کنید.

 نورپردازی در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

استفاده از لوستر برای نورپردازی  نورپردازی در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق ناهار خوری

رنگ در دکوراسیون اتاق ناهارخوری خیلی اهمیت دارد. رنگها باید آرامش بخش و در عین حال خوشمزه باشند. رنگهای شفاف و پر رنگ می تواند گزینه خوبی باشد. رنگ آبی ازآن دسته رنگ هایی که برای فضای ناهار خوری مناسب است چون رنگ ملایمی است و فضا را دلنشین می کند. ترکیب رنگ گلبهی با رنگ قهوایی نسکافه ایی و رنگ سبز هم ترکیب خوبی است. می توانید رنگ سبر پر رنگ را با رنگ قهو هایی به عنوان مکمل، استفاده کنید. رنگ زرشکی در کنار رنگ های خنثی و روشن هم ترکیب جذابی است.

رنگ در دکوراسیون ناهار خوری

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون آشپزخانه به صورت حرفه ای و زیبا

اما رنگ خاص و مورد پسند همه

رنگ سفید برای دکوراسیون ناهارخوری رنگی است که همه طرفدار آن هستند. اما چون خیلی زود کثیف می شود از انتخاب آن صرفه نظر می کنند. اگر دوستدار این رنگ هستید می توانید از جنس هایی که تمیز کردن آن راحت است استفاده کنید.

رنگ در دیزاین فضای ناهار خوری اما رنگ خاص و مورد پسند همه

رنگ در دیزاین فضای ناهار خوری اما رنگ خاص و مورد پسند همه

 دیگران مشاهده کردند :میز جزیره مدرن 40 مدل خیره کننده و بی نظیر2020

انتخاب میز نهار خوری مناسب

میز ناهار خوری نقش محوری در دکوراسیون اتاق ناهارخوری دارد. برای انتخاب میز ناهارخوری، ابتدا لازم است به سبک دکوراسیون داخلی منزل توجه کرد و سپس به سلیقه خودتان. در دکوراسیون داخلی مدرن ، فلز در اولویت قرار دارد. میز ناهار خوری های شیشه ایی و صندلی های پایه فلزی می تواند گزینه مناسبی باشد.

میز ناهار خوری با پایه فلزی انتخاب میز نهار خوری مناسب

در مورد دکوراسیون های مدرن گزینه مناسب تر استفاده از میز های چوبی است.

میز ناهار خوری خوبی در دکوراسیون انتخاب میز نهار خوری مناسب

میز با سبک کلاسیک انتخاب میز نهار خوری مناسب

میز ناهار خوری چوبی انتخاب میز نهار خوری مناسب

میزهای گرد برای فضاهای کوچک مناسب هستند. به دلیل گرد بودن چیدمان صندلی در اطراف آن راحتتر است. حتی در مواقع ضروری از تعداد بیشتری صندلی می توانید استفاده کنید. در صورتی که میزهای مستطیلی به دلیل پایه ها و اضلاعشان این امکان را ندارند.

میز مستطیلی انتخاب میز نهار خوری مناسب برای دکوراسیون سبک مدرن

دیزاین فضای ناهار خوری انتخاب میز نهار خوری مناسب سبک مدرن

میز ناهارخوری شش نفره، میز بزرگ سفید و رویه شیشه و شش صندلی که بالشتک نشیمن و تکیه گاه آن به رنگ توسی است اما بدنه اسکلت چوبی سفید رنگ دارد که روی پایه های آن طرح سلطنتی رنگ طلایی کار شده که زیبایی آن را دوچندان کرده است.

میز دایره شکل در دیزاین ناهار خوری انتخاب میز نهار خوری مناسب

پیشنهاد می کنم مشاهده کنید: دیزاین آشپزخانه کوچک و نقلی 20 ایده خلاقانه و کاربردی

میز ناهار خوری گرد انتخاب میز نهار خوری مناسب برای دکوراسیون های سبک مدرن

میز ناهار خوری گرد هشت نفره با صندلی هایی با تکیه گاه گرد و میز چوبی گرد رنگ قهوه ای سوخته و صندلی های اسکلت چوبی به همان رنگ و نشیمن و تکیه گاه سفید رنگ که مناسب برای دکوراسیون های سبک مدرن میباشد.

طراحی مدرن فضای ناهار خوری انتخاب میز نهار خوری مناسب

میز ناهارخوری بسیار شیک و زیبا و مدرن با صندلی های طرح الماس و میز سفید رنگی که با رنگ صندلی ها ست میباشد و رویه میز که رنگ چوبی آن با پارکت ست است و هارمونی فوق العاده زیبا و به روزی ایجاد شده است.

ایجاد فضای رومانتیک در فضای ناهار خوری انتخاب میز نهار خوری مناسب

دیگران مشاهده کردند: میزجلو مبلی مدل های شیک و فوق العاده سال 2020 برای دکوراسیون شما

تزیین میز نهار خوری تاثیر فوق العاده بر دکوراسیون اتاق ناهار خوری

تزیین میز ناهار خوری با تزیین میزهای جلو مبلی و یا میزهای سایر قسمت ها متفاوت است. ایده ها و روش های مختلفی برای تزیین میز ناهار خوری وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می توانید استفاده کنید. ما در زیر به چند نکته جهت زیباتر شدن دکوراسیون اتاق ناهارخوری می پردازیم.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری تزیین میز نهار خوری تاثیر فوق العاده بر دکوراسیون اتاق ناهار خوری

دیگران مطالعه کردند: طراحی دکوراسیون اتاق خواب به صورت حرفه ای و زیبا

انتخاب رومیزی

قبل از انجام هرگونه تزیینات برای میز ناهارخوری لازم است رومیزی آن انتخاب شود. انتخاب رومیزی نیز علاوه بر سبک طراحی دکوراسیون اتاق نهارخوری به مدل میز ناهار خوری هم بستگی دارد.

  • رومیزی مناسب میز گرد

رومیزی گرد رومیزی مناسب میز گرد برای دیزاین میزهای سبک مدرن

برای میزهای گرد به طور معمول از رومیزهای بالند استفاده می کنند. اما اگر مدل میز شما شیک و زیباست و با دکوراسیون اتاق نهارخوری شما هماهنگی دارد. زیبایی میز خود را زیر رومیزی پنهان نکنید.

  • رومیزی مناسب میزهای مستطیل

تزیین میز مستطیلی رومیزی مناسب میزهای مستطیل سبک کلاسیک

برای میزهای مستطیلی بیشتر از رانرها استفاده می کنند. طریق استفاده از رانرها بر روی میز ناهارخوری هم می تواند متفاوت باشدو بستگی به سلیقه و البته اندازه میز ناهارخوری دارد. می توانید از رانرهای بلند استفاده کنید و یا از رانرهایی که فقط در وسط میز ناهارخوری قرار می گیرند که این مدل بشتر برای میزهایی که از زیبایی برخوردار هستند مناسب است. برای مشاهده اطلاعات بیشتر درباره انواع رومیزی می توانید مقاله انواع رومیزی شیک و زیبا جلوه گر دکوراسیون شما را مطالعه کنید.

تزیین رومیزی با استفاده از رانر رومیزی مناسب میزهای مستطیل

استفاده از نورپردازی مناسب در بالای میز ناهارخوری 

اگر در دکوراسیون اتاق ناهار خوری شما در بالای میز از چراغ ها و آباژورهای پایه بلند که نور را برروی میز متمرکز می کند استفاده شده باشد. همین نورپردازی می تواند میز شما را زیباتر جلوه دهد و دیگر نیازی به استفاده از ظروف گرانقیمت نیست.

استفاده از گل و گیاه

وجود گل و گیاه در هر محیطی باعث ایجاد نشاط و طراوت در آن محیط می شود. بنابراین همیشه سعی کنید از گیاهان و گلدان های شیک روی میز ناهار خوری استفاده کنید و حس خوب را به اعضای خانواده و مهمانان انتقال دهید.

استفاده از گل و گیاه روی میز ناهارخوری استفاده از گل و گیاه

پیشنهاد می کنم مشاهده کنید: پیانو در دکوراسیون ایده ای خارق العاده و بی نظیر

استفاده از رانرهای زیر بشقابی

میتوانید برای تزیین و زیباتر شدت میز خود ار رانرهای زیر بشقابی استفاده کنید. این رانرها در جنس ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند و با توجه به دکوراسیون و سلیقه خود می توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از رانر زیر بشقابی استفاده از رانرهای زیر بشقابی

استفاده از شمع برای تزیین نیز ناهار خوری

شمع ها یکی از گزینه ای بی نظیر برای تزیین میز ناهار خوری هستند که برای هر مدل میز ناهارخوری و هر سبک دکوراسیون اتاق ناهارخوری قابل استفاده هستند.

تزیین میز ناهارخوری استفاده از شمع برای تزیین نیز ناهار خوری

درنهایت توجه داشته باشید برای سبک دکوراسیون مدرن نیازی به استفاده زیاد از اکسوری های زیاد و وسایل دکوری زیاد نیست و هر چه محیط ساده تر و وسایل دکوری ساده و کمتری استفاده شود زیباتر است چرا که مبنای دکوراسیون مدرن بر سادگی است. اما در دکوراسیون های کلاسیک و سنتی می توانید از وسایل و چیدمان شلوغ تر استفاده کنید.

تزیین میز ناهارخوری استفاده از شمع برای تزیین نیز ناهار خوری

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات

[…] 20 ایده جذاب دکوراسیون اتاق ناهارخوری […]

Go to Top