باربیکیو یکی از روش های پخت غذا است. اکثر افراد تمایل دارند قسمتی از فضای باز منزل خود را به پخت‌کباب اختصاص دهند. باربیکیو علاوه بر کاربردی که دارد فضای زیبایی را ایجاد خواهد کرد. کباب پزها در مدل های مختلفی طراحی می شوند. شما می‌توانید بر اساس بودجه و فضایی که در اختیار دارید اقدام به ساخت باربیکیو کنید.

انواع باربیکیو زیبا و شیک

انواع باربیکیو زیبا و شیک

دیگران مشاهده کردند : انواع طراحی آلاچیق مدرن و سنتی مناسب ویلا و باغ

نکات مهم زمان طراحی باربیکیو

امروزه از روش های جدیدی برای پخت کباب استفاده می کنند. دیگر خبری از ذغال، هیزم و چاله نیست. اکثر افراد در فضاهای باز منازل خود فضایی را برای قرار دادن کباب پز در نظر می‌گیرند. شما می توانید کباب پز را در حیاط خلوت، پاسیو و یا بالکن قرار دهید. امروزه کباب پزهای مختلف و در ابعاد متنوع در بازار موجود هستند. شما باید قبل از خرید باربیکیو نیاز خود و شرایط محل قرارگیری آن را در نظر بگیرید.

باربیکیو را می توان در مکان های مختلف منزل طراحی کنید حتی اگر خانه شما آپارتمانی است می توانید آن را در گوشه بالکن طراحی کنید. قسمت هایی که لازم است برای باربیکیو طراحی کنید شامل موارد زیر است.

طراحی پیشخوان کباب پز: طراحی پیشخوان جهت آماده سازی و به سیخ کشیدن گوشت ها کاربرد دارد. با طراحی پیشخوان می توانید تمامی کارها را به راحتی و در فضای باز انجام دهید. در این صورت زمان بیشتری در طبیعت و کنار گیاهان سپری خواهید کرد. 

طراحی پیشخوان کباب پز

طراحی پیشخوان کباب پز

طراحی کابینت زیر پیشخوان کباب پز: با ایجاد کمدهای کابینت در زیر پیشخوان می توانید فضایی را جهت نگهداری لوازم و وسایل ضروری در نظر بگیرید. همچنین در صورت وجود سکو در محوطه می ‌توانید از آن برای فضای نشستن استفاده کنید. 

طراحی کابینت زیر پیشخوان کباب پز

طراحی کابینت زیر پیشخوان کباب پز

طراحی باکس مخصوص برای کباب پز: یکی از ایده های جالب، طراحی باکس برای کباب پز است. با این ایده در صورت نیاز نداشتن به کباب پز می توانید درب باکس را ببندید. به عبارت دیگر کباب پز را از مراکز دید مخفی کنید. این ایده برای افرادی که ظاهر کباب پز را دوست ندارند بسیار مناسب می باشد.

طراحی باکس مخصوص برای کباب پز

طراحی باکس مخصوص برای کباب پز

ایده های مختلف طراحی باربیکیو

انتخاب مصالح و وجود سینک ظرفشویی در کنار کباب پز: بهتر است بدانید که انتخاب مصالح جهت ساخت پیشخوان کباب پز قاعده و قانون مشخصی ندارد. شما می توانید متناسب با علاقه و سایر اجزای فضا، مصالح را انتخاب کنید. وجود سینک ظرفشویی در سهولت کار و حفظ بهداشت آن کمک بیشتری خواهد کرد.

انتخاب مصالح و وجود سینک ظرفشویی در کنار کباب پز

انتخاب مصالح و وجود سینک ظرفشویی در کنار کباب پز

استفاده از چوب برای کابینت زیر کباب پز: هدف برخی افراد از قرار گرفتن در فضای باز ارتباط با طبیعت است. یکی از مصالح مناسب برای این افراد چوب می باشد، زیرا چوب عنصری از طبیعت است. چوب می تواند حس طراوت را در کنار فضای سبز دو چندان کند.

استفاده از چوب برای کابینت زیر کباب پز

استفاده از چوب برای کابینت زیر کباب پز

استفاده از سنگ برای پیشخوان کباب پز: سنگ ها هم عنصری از دل طبیعت هستند. استفاده از سنگ ها با همان حالت و ظاهر طبیعی سبب تقویت ارتباط با طبیعت خواهند شد. البته بهتر است برای سطح روی پیشخوان از سنگ های مسطح استفاده کنید. در این صورت موقع انجام کار بر روی سطح پیشخوان دچار مشکل نخواهید شد.

استفاده از سنگ برای پیشخوان کباب پز

استفاده از سنگ برای پیشخوان کباب پز

طراحی هندسه پیشخوان کباب پز:  طراحی پیشخوان کباب پز به عنوان میز غذاخوری یکی از ایده های جالب است. شما می‌توانید پیشخوان را با فرم هندسه مناسب طراحی کنید. در این صورت شما می‌توانید از پیشخوان به عنوان میز صرف غذا استفاده کنید. این ایده سبب ایجاد فضایی مشابه آشپزخانه می شود. در واقع فضا مشابه آشپزخانه هایی خواهد شد که از اپن آن به عنوان میز غذاخوری استفاده می کنند.

طراحی هندسه پیشخوان کباب پز

طراحی هندسه پیشخوان کباب پز

طراحی سایبان برای فضای کباب پز: افرادی که می خواهند کباب‌پز را در گوشه ای از حیاط قرار دهند بهتر است یک سایبان بسیار مناسب برای آن در نظر بگیرند. انتخاب سایبان متناسب با اندازه پیشخوان کباب پز آسایش و آرامش بیشتری را فراهم خواهد کرد.

طراحی سایبان برای فضای کباب پز

طراحی سایبان برای فضای کباب پز

سایبان چتری برای فضای باربیکیو: استفاده از سایبان چتری با توجه به ابعاد فضایی که در اختیار دارید ایده مناسبی می باشد. با انتخاب سایبان چتری می توانید آن را در طول روز جهت سایه اندازی مناسب جا به جا کنید.

سایبان چتری برای فضای باربیکیو

سایبان چتری برای فضای باربیکیو

استفاده از هود برای کباب پز: اگر می خواهید کباب پز را در فضای ایوان و به دور از هوای آزاد طراحی کنید، باید برای آن هود نصب کنید. استفاده از هود مانع از کثیف شدن سقف ایوان می‌شود. همچنین بوی کباب به فضای داخلی خانه نفوذ نمی کند. برای افزایش زیبایی محیط می توانید هود را در باکس زیبا و متناسب با محیط قرار دهید.

 قرار گیری کباب پز در آلاچیق: برخی افراد تمایل دارند کباب پز را در آلاچیق قرار دهند. توصیه می کنیم کباب پز را بین دو ستون آلاچیق قرار دهید. این امر سبب تقسیم شدن فضای آلاچیق به دو قسمت باز و نیمه باز می شود.

قرار دادن کباب پز بین دو ستون آلاچیق

قرار دادن کباب پز بین دو ستون آلاچیق

کباب پز های چرخ دار و متحرک: استفاده از باربیکیو های چرخ دار برای افرادی که فضایی برای کباب پز در نظر نگرفته اند مناسب است. در این صورت شما می‌توانید کباب‌پز را در بخش‌های مختلف منزل جا به جا کنید.

استفاده از کباب پز های پیش ساخته: کارخانه های سازنده  با تولید کباب پز های متنوع توانسته اند نیاز مشتریان را برطرف کنند. نمونه های دیواری تاشو فضای بسیار کمی از محیط را اشغال می کنند. در مقابل نمونه های ایستاده با توجه به ابعادی که دارند در هر گوشه و کناری جای می‌گیرند. مشتریان باید بر اساس نیاز و فضایی که در اختیار دارند مدل باربیکیو را انتخاب کنند.

باربیکیو پیش ساخته

باربیکیو پیش ساخته

انواع باربیکیو

در گذشته تهیه و ساخت کباب دردسرهای بسیار زیادی داشته است. اما امروزه با انواع مختلف و مدرن کباب پز شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون هیچ گونه دردسری کباب تهیه کنید. با طراحی باربیکیو در فضای باز می توانید زمان بیشتری را با طبیعت در ارتباط باشید. کباب پزهای های گازی گزینه بسیار مناسبی برای خانه های امروزی به حساب می آیند. نظافت این نوع کباب پز ها بسیار راحت و آسان است. با استفاده از کباب پزهای گازی می‌توانید در محیطی منظم و مرتب کباب بسیار لذیذ و خوشمزه ای را آماده کنید. از طرفی با وجود خانه های آپارتمانی استفاده از کباب پز ها به روش سنتی و ذغالی غیر ممکن است. امروزه کباب پز های چوبی و سنگی توجه اکثر افراد را به خود جلب کرده اند، زیرا استفاده از چوب و سنگ سبب برقرار کردن ارتباط بهتر با طبیعت می شود. توصیه ما به شما این است که مصالح به کار برده شده در ساخت کباب پز را با توجه به سایر مصالح موجود در فضای باز خود انتخاب کنید.