خانه » 20 مدل پرده اتاق کودک زیبا و فانتزی

20 مدل پرده اتاق کودک زیبا و فانتزی

پرده اتاق کودک یکی از بخش های بسیار تاثیرگذار بر دکوراسیون اتاق است که می تواند به صورت ناخودآگاه بر خلقیات فرزند شما نیز تاثیر بگذارد. انتخاب طراحی و رنگ های نامناسب، تیره و یا خشن برای دکوراسیون اتاق کودک، از سرویس خواب و مبل تا پرده می تواند از نظر روانی روی کودک شما تاثیر زیادی بگذارد; بنابراین در انتخاب پرده علاوه بر سلیقه فرزندتان، اصول مهم روانشناسی را نیز درنظر بگیرید.

لطفا تا پایان این مقاله با ما همراه شوید.

پرده اتاق کودک

هنگام خرید پرده اتاق کودک به چه نکاتی توجه کنیم؟

در صورتی که قصد خرید پرده اتاق کودک برای فرزند دلبندتان را دارید، بهتر است به موارد زیر توجه ویژه نشان دهید:

ضخامت پرده اتاق کودک

ضخامت پارچه مورد استفاده رابطه مستقیمی با شدت نور وارد شده به اتاق خواب دارد. در صورتی که در طول روز میزان شدت نور زیاد است;پرده های ضخیم تر می تواند به آرامش و خواب بهتر کودک شما کمک کند.

پرده اتاق کودک

سلیقه کودک

به خاطر داشته باشید که شما پرده را برای اتاق کودکتان تهیه می کنید; بنابراین انتخاب آن باید بر اساس سلیقه و روحیات وی انجام شود و نه سلیقه شما! اگر کودک شما به برنامه کارتونی خاص، رنگ خاص یا یک طرح خاص علاقه دارد; بهتر است با توجه به سلیقه او خرید خود را انجام دهید.

تناسب آن با دکوراسیون اتاق

به این نکته توجه کنید که رنگ و طرح پرده اتاق کودک باید با رنگ دیگر وسایل به کار رفته در اتاق مانند سرویس خواب و یا فرش و گلیم آن متناسب باشد. ممکن است شما یک پرده زیبا انتخاب کرده باشید اما عدم تناسب آن با دیگر وسایل هارمونی و زیبایی آن را تا حد زیادی بپوشاند.

ایمنی پرده اتاق کودک

مسئله بسیار مهم دیگر توجه به ایمنی پرده است. این نکته را به خاطر داشته باشید که کودکان بازیگوش هستند و ممکن است بارها هنگام بازی پرده های اتاق خود را بکشند. انتخاب پرده های سنگین برای کودکانی که به تازگی راه می روند بسیار اشتباه است. همچنین بهتر است از خرید پرده هایی همراه با نخ و بندهای آویز خودداری کنید.

پرده اتاق کودک

استفاده از رنگ های آرامش بخش

رنگ ها به صورت مستقیم می توانند بر روح و روان انسان ها تاثیر بگذارند; رنگ ها می توانند شما را خوشحال، غمگین، خسته و یا پر انرژی کنند;از این رو برای انتخاب رنگ پرده اتاق خواب بهتر است رنگ های ملایم و آرامش بخش را انتخاب کنید.
رنگ های بسیار تند می تواند کیفیت خواب فرزند شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

جنسیت فرزند

بسیاری از پرده های اتاق خواب طراحی اسپرت دارند و شما می توانید آن ها را برای اتاق خواب فرزند دختر یا پسر خود انتخاب کنید. اما برای طراحی های دیگر به این نکته توجه داشته باشید که رنگ و طرح مورد نظر مناسب با جنسیت فرزند شما باشد.

هزینه پرده اتاق کودک

پرده تنها یک بخش از وسایل اتاق کودک است و شما برای خرید وسایل دیگر نیز باید هزینه کافی در اختیار داشته باشید. بهتر است به دنبال کیفیت در کنار قیمت مناسب باشید. می توانید فروشگاه های مختلفی را به صورت آنلاین و یا حضوری بررسی و مناسب ترین پرده با بهترین قیمت را انتخاب کنید.

دکوراسیون اتاق کودک 2018

پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک 

آنچه دیگران مطالعه کردند : جدیدترین و مجلل ترین مدل پرده سال 2020

پرده اتاق کودک

پرده اتاق کودک

بهترین تزیین اتاق کودک

بهترین تزیین اتاق کودک

پرده ایی از جنس حریر برای اتاقهای کودکان

بهترین تزیین اتاق پسرانه

این صفحه را هم مشاهده کنید: جدیدترین مدل های اتاق کودک 2020

دکوراسیون خواب پسرانه

پرده اتاق کودک

ثبت ديدگاه