خانه » ایده های جذاب و خلاقانه طراحی دیوار

ایده های جذاب و خلاقانه طراحی دیوار

طراحی دیوار یکی از گزینه های است که اگر به دنبال تغییر کامل دکوراسیون خود نیستید، با انجام آن می توانید تغییر چشمگیری، در دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید. طراحی دیوار پذیرایی، طراحی طراحی دیوار اتاق خواب و حتی طراحی دیوار حیاط هر کدام به تنهایی می توانند محیط شما از یکنواختی خارج کرده و به محیطی خاص و دوست داشتی تبدیل کند. برای تزیین دیوار می توانید ایده های خلاقانه ایی به کارببرید.

کاغذ دیواری پشت میز تی وی اصول اساسی در طراحی دیوار

اصول اساسی در طراحی دیوار

برای شروع طراحی داخلی همیشه باید یک نقطه کانونی و برجسته وجود داشته باشد که بر اساس آن چیدمان صورت گیرد. این نقطه عنصر اصلی طراحی است، زیرا به سرعت جلب توجه می‌کند و دیده می‌شود. به همین منظور دیواری که بیشتر در دید است و فضای بهتری را در اختیار ما قرار می‌دهد می‌تواند نقطه کانونی برای طراحی باشد. برای طراحی مناسب یک دیوار که قرار است مرکز توجه باشد باید خلاق باشید. همچنین باید به اندازه فضایی که در اختیارتان است هم توجه کنید تا بهترین ترکیب را برای فضا به کار ببرید. برای تزیین دیوار و طراحی دکور مکان های مختلف مثل پذیرایی ، اتاق خواب و حیاط راهای مختلفی وجود دارد. در زیر می خواهیم چند تا از روش ها ر به شما بگوییم. برخی از روشها قابل استفاده در همه مکان ها هستند و برخی ویژه مکان خاصی هستند.

استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب اصول اساسی در طراحی دیوار

1)اضافه کردن بافت به دیوار

اگر هدف شما ایجاد یک بافت متفاوت در فضای داخلی‌تان است، می‌توانید از نقاشی های دو بعدی یا کاغذ دیواری های سه بعدی برای طراحی استفاده کنید. همچنین پوستر های دیواری نیز دارای طرح های سه بعدی و زیبایی هستند که می توانند جلوه بخش دکوراسیون شما باشند. برای مشاهده طرح های زیبا از پوستر دیواری پیشنهاد می کنم از مقاله آن دیدن کنید.

ایجاد بافت در دیوار اتاق 1)اضافه کردن بافت به دیوار

 می‌توانید با روش‌های مختلف تو رفتگی و برآمدگی در نمای دیوار خود ایجاد کنید. این کار باعث عمق بخشیدن به فضای محیط‌تان می‌شود. می‌توانید از پتینه‌کاری برای بخشیدن بافت به محیط و تزیین استفاده کنید. اضافه‌ شدن بافت به محیط می‌تواند به جلوه بصری طراحی‌تان کمک زیادی بکند. بافت‌ها گاهی خشن و گاهی صاف و یکنواخت هستند. بافت‌های خشن به صمیمت فضا و بافت‌های صاف به تازگی و طراوت بیشتر محیط کمک می‌کنند. پیشنهاد می کنم برای آشنایی بیشتر با پتینه کاری مقاله پتینه کاری هنری خلاقانه و جذاب در دکوراسیون داخلی را مشادهده کنید.

استفاده از فرورفتگی ها در دیوار اتاق 1)اضافه کردن بافت به دیوار

2)طراحی دیوار با نورپردازی

یکی از روش‌هایی که امروزه برای تزیین دیوار مد نظر قرار گرفته است نورپردازی است. این ایده با روش‌های متعددی قابل اجراست. با نصب لامپ‌ها و نورپردازی در جاهای مشخصی از دیوار تزیینات نصب شده بر روی دیوار جلوه بهتری پیدا می‌کند. روش دیگر ایجاد فرورفتگی‌هایی در دیوار به صورت طاقچه‌مانند و نصب لامپ در آن است. از این فرورفتگی‌ها به عنوان بوفه استفاده می‌شود که بافت جدیدی هم به فضا می‌بخشند.

نور پردازی در دیوار اتاق 2)طراحی دیوار با نورپردازی

در اتاق خواب یکی از بهترین گزینه برای تزیین دیوار نورپردازی است. اگر نورپردازی اتاق خواب به صورت اصولی و درست انجام شود، علاوه برخلق یک دکوراسیون بی نظیر باعث ایجاد محیطی آرامش بخش نیز می شود. نورپردازی های متفاوت در دکوراسیون داخلی را می توانید مشاهده کنید.

3)استفاده از استیکر 

استفاده از استیکر برای طراحی یکی از روش‌های ارزان و رایج است. شما می‌توانید برای ایجاد یک چشم‌انداز زیبا استیکرهای متفاوتی را متناسب با فضا و سلیقه خود تهیه کنید. استیکر ها درارای طراح های متنوع و زیادی هستند که به همین لحاط قابلیت استفاده در پذیرایی اتاق خواب، اتاف خواب کودک را دارند و به لحاظ هزینه قیمت خیلی پایینی نسبت به کاغذدیواری و یا پوستر هایی دیواری دارند و استفاده از استیکر در اتاق و مهد کودک می‌تواند بسیار جذاب باشد. استیکر ها نمونه ای سه بعدی هم دارند که بسیار جذاب و زیبا هستند شما با استفاده از استیکر در طراحی دیوار می توانید در کمتر از 5 دقیقه دکوراسیون خود را متحول کنید.

استفاده از استیکر در پذیرایی 3)استفاده از استیکر 

3)استفاده از استیکر  استفاده از استیکر در اتاق کودک

دیگران مشاهده کردند: شیک ترین ترکیب رنگ اتاق خواب دخترانه 2020

4)طراحی دیوار با قفسه و شلف‌ها

استفاده از شلف‌ها و قفسه‌ها یک راه به نسبت سریع و ارزان است. که در طراحی، بسیار مفید و قابل دسترس هستند. شلف ها در اتاق کودک، اتاق خواب و حتی در آشپزخانه هم قابل نصب هستند. نصب شلف ها در فضای پذیرایی، در صورت هارمونی و تناسب با دکوراسیون فضایی شیک و  فوق العاده ایجاد می کند. انواع مختلف و متفاوت شلف دیواری را مشاهده کنید.

استفاده ار شلف دیواری در طراحی دیوار 4)طراحی دیوار با قفسه و شلف‌ها

شلف دیواری 4)طراحی دیوار با قفسه و شلف‌ها

نکته مهم! فقط برای تهیه شلف ها دو مورد را مد‌نظر بگیرید:

  •  اندازه شلف ها را متناسب با فضایی که دارید انتخاب کنید
  • هنگام خرید قفسه برای دکوراسیون از مدل‌های متنوع و خلاقانه استفاده کنید.

شلف های دیواری در اتاق خواب 4)طراحی دیوار با قفسه و شلف‌ها

تزیین دیوار با شلف 4)طراحی دیوار با قفسه و شلف‌ها

طراحی دیوار با نمای سنگی، دیوارپوش‌های چوبی، رنگ‌آمیزی شاد، نماهای آجری از دیگر گزینه ها هستند. انواع کاغذ دیواری ها هم یک طراحی متفاوت را به ما می دهند.

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

درباره نویسنده:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات

عنوان

رفتن به بالا