خانه » 20 ایده جذاب دکوراسیون اتاق ناهارخوری

20 ایده جذاب دکوراسیون اتاق ناهارخوری

اتاق ناهار خوری فضایی است در که در همجواری آشپزخانه و فضای نشیمن و پذیرایی طراحی می شود و از آنجا  که مکان خوبی برای جمع شدن اعضای خانواده و دورهمی های دوستانه است، لازم است به طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری توجه ویژه داشته باشیم.اگر طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری به خوبی انجام شود، این فضا می تواندبه قطب دکوراسیون شما تبدیل شود.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری

می توانید ایده ای جذاب دکوراسیون فضای نهار خوری را در ادامه ببینید.

دلیل در نظر گرفتن فضای ناهار خوری در ساختمان

قرار دادن میز ناهار خوری در آشپزخانه مشکلاتی را برای خانم خانه به همراه دارد. معمولا خانم خانه نمی تواند برای پذیرایی از مهمانان از فضای آشپزخانه استفاده کنند. حتی اعضای خانواده هم تمایلی برای استفاده از این فضا ندارند; چرا که انرژیهای منفی ایجادشده از آشفتگی آشپزخانه مانع حضور اعضای خانواده در این فضا می شود.
از طرفی قرار گیری میز ناهار خوری در آشپزخانه مثلت کار برای خانم خانه طولانی تر می کند.

میز برای فضای ناهارخوری

همچنین!

امروزه فرهنگ ما ایرانیان نسبت به گذشته تغییر کرده وحضور مهمانان از ساعتها قبل رایج نیست; خانم خانه ترجیح می دهد مراحل آماده کردن تجهیزات پذیرایی را به تنهایی انجام داده و میز ناهار خوری را از قبل برای پذیرایی مهیا کنید.در این شرایط لازم است میز ناهار خوری در فضایی جدا از آشپزخانه قرار داشته باشد تا این کار امکان پذیر باشد.

فضای ناهار خوری لازم است دارای حداقل مساحتی 3.5×4 متر مربع باشد ;تا حتی در زمان بیرون بودن صندلی ها سرویس دهی به اعضای خانواده به راحتی انجام گیرد.

دکور برای فضای ناهارخوری

نکات مهم در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری

از آنجا که فضای ناهار خوری فضایی کاملا مجزا نیست و در همجواری پذیرایی و آشپزخانه قرار دارد، لازم است هم از نظر رنگ و هم از نظر سبک طراحی با دیگر فضاها هماهنگی داشته باشد و متناسب با آنها طراحی شود.

 نورپردازی در دکوراسیون اتاق ناهارخوری

فضای ناهار خوری لازم است که از نورپرداری مناسبی برخوردار باشد; وجود نور کافی برای دیدن غذا و مهمتر از آن برای دیده شدن چهره افراد لازم است .

برای ایجاد نورپرداری مناسب می توانید از لوستر و آویزهای بلند و یا آپاورهای ایستاده استفاده کنید. البته تمرکز نور باید بر روی میز ناهار خوری باشد.اگر در دکوراسیون شما وسایل دکوراتیو زیادی وجود دارد می توانید از آویزهای ساده و با جزییات کم استفاده کنید.

استفاده از چراغ های ساده و بدون جزییات

درصورتی که محیط شما جزییات دکوراتیو زیادی ندارد می توانید از لوستر های با جزییات زیاد استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق ناهار خوری

نورپردازی فضای ناهار خوری

رنگ در دکوراسیون ناهار خوری

رنگ در دکوراسیون اتاق ناهارخوری خیلی اهمیت دارد; رنگها باید آرامش بخش و در عین حال خوشمزه باشند.رنگهای شفاف و پر رنگ می تواند گزینه خوبی باشد.
رنگ آبی ازآن دسته رنگ هایی که برای فضای ناهار خوری مناسب است چون رنگ ملایمی است و فضا را دلنشین می کند. ترکیب رنگ گلبهی با رنگ قهوایی نسکافه ایی و رنگ سبز هم ترکیب خوبی است.می توانید رنگ سبر پر رنگ را با رنگ قهو هایی به عنوان مکمل ،استفاده کنید. رنگ زرشکی در کنار رنگ های خنثی و روشن هم ترکیب جذابی است.

اما رنگ خاص و مورد پسند همه

رنگ سفید برای دکوراسیون ناهارخوری رنگی است که همه طرفدار آن هستند;اما چون خیلی زود کثیف می شود از انتخاب آن صرفه نظر می کنند.
اگر دوستدار این رنگ هستید می توانید از جنس هایی که تمیز کردن آن راحت است استفاده کنید.

میز به رنگ روشن در دیزاین فضای ناهار خوری

رنگ در دیزاین فضای ناهار خوری

میز شیشه ایی با صندلی رنگ روشن

دیگران مشاهده کردند:

میز جزیره مدرن 40 مدل خیره کننده و بی نظیر2020

جدیدترین ومدرن ترین مدل کابینت آشپزخانه2020

انتخاب میز نها خوری مناسب

میز ناهار خوری نقش محوری در دکوراسیون اتاق ناهارخوری دارد .برای انتخاب میز ناهارخوری، ابندا لازم است به سبک دکوراسیون داخلی منزل توجه کرد و سپس به سلیقه خودتان.اگر دکوراسیون داخلی شما مدرن است، فلز در اولویت قرار دارد .میز ناهار خوری های شیشه ایی و صندلی های پایه فلزی می تواند گزینه مناسبی باشد.

میز ناهار خوری با پایه فلزی

برای دکوراسیونهای کلاسیک بیشتر از چوب و میز های چوبی استفاده کنید.

میز ناهار خوری چوبی

سبک کلاسیک در دیزاین آشپزخانه

میز ناهار خوری چوبی

میزهای گرد برای فضاهای کوچک مناسب هستند.به دلیل گرد بودن چیدمان صندلی در اطراف آن راحتتر است; حتی در مواقع ضروری از تعداد بیشتری صندلی می توانید استفاده کنید.
در صورتی که میزهای مستطیلی به دلیل پایه ها و اضلاعشان این امکان را ندارند.

میز مستطیل شکل

میز با شکل مستطیل و رنگ خنثی

میز دایره ایی شکل با صندلی سفید


دیزاین زیبای فضای صرف غذا

برای دیدن جذابترین ایده های طراحی دکوراسیون داخلی کلیک کنید.

میز ناهار خوری دایره ایی شکل

طراحی مدرن فضای ناهار خوری

میز ناهار خوری

استفاده از شمع برای ایجاد فضای رمانتیک

تزیین میز نهار خوری تاثیر فوق العاده بر دکوراسیون اتاق ناهار خوری

تزیین میز ناهار خوری با تزیین میزهای جلو مبلی و یا میزهای سایر قسمت ها متفاوت است.ایده ها و روش های مختلفی برای تزیین میز ناهار خوری وجود دارد که با توجه به سلیقه خود می توانبد استفاده کنید.ما در زیر به چند نکته جهت زیباتر شدن دکوراسیون اتاق ناهارخوری می پردازیم.

دکوراسیون اتاق ناهارخوری

انتخاب رومیزی

قبل از انجام هرگونه تزیینات برای میز ناهارخوری لازم است رومیزی آن انتخاب شود.انتخاب رومیزی نیز علاوه بر سبک طراحی دکوراسیون اتاق نهارخوری به مدل میز ناهار خورم هم بستگی دارد.

  • رومیزی مناسب میز گرد

رومیزی گرد

برای میزهای گرد به طور معمول از رومیزهای بالند استفاده می کننداما اگر مدل میز شما شیک و زیباست و با دکوراسیون اتاق نهارخوری شما هماهنگی دارد; زیبایی میز خود را زیر رومیزی پنهان نکنید.

  • رومیزی مناسب میزهای مستطیل

تزیین میز مستطیلی

برای میزهای مستطیلی بیشتر از رانرها استفاده می کنند.طریق استفاده از رانرها بر روی میز ناهارخوری هم می تواند متفاوت باشدو بستگی به سلیقه و البته اندازه میز ناهارخوری دارد.می توانید از رانرهای بلند استفاده کنید و یا از رانرهایی که فقط در وسط میز ناهارخوری قرار می گیرند که این مدل بشتر برای میزهایی که از زیبایی برخوردار هستند مناسب است.

تزیین رومیزی با استفاده از رانر

استفاده از نورپردازی مناسب در بالای میزناهارخوری 

اگر در دکوراسیون اتاق ناهار خوری شما در بالای میز از چراغ ها و آباژورهای پایه بلند که نور را برروی میز متمرگز می کند استفاده شده باشد;همین نورپردازی می تواند میز شما را زیباتر جلوه دهدو دیگر نیازی به استفاده از ظروف گرانقیمت نیست.

استفاده از گل و گیاه

وجود گل و گیاه در هر محیطی باعث ایجاد نشاط و طراوت در آن محیط می شود.بنابراین همیشه سعی کنید از گیاهان و گلدان های شیک روی میز ناهار خوری استفاده کنید و حس خوب را به اعضای خانواده و مهمانان انتقال دهید.

استفاده از گل و گیاه روی میز ناهارخوری

استفاده از رانرهای زیر بشقابی

میتوانید برای تزیین و زیباتر شدت میز خود ار رانرهای زیر بشقابی استفاده کنید.این رانرها در جنس ها و مدل های مختلفی در بازار وجود دارند و با توجه به دکوراسیون و سلیقه خود می توانید ازآنها استفاده کنید.

استفاده از رانر زیر بشقابی

استفاده از شمع برای تزیین نیز ناهار خوری

شمع ها یکی از گزینه ای بی نظیر برای تزیین میز ناهار خوری هستندکه برای هرمدل میزناهار خوری و هر سبک دکوراسیون اتاف ناهارخوری قابل استفاده هستند.

تزیین میز ناهارخوری

درنهایت توجه داشته باشید برای سبک دکوراسیون  مدرن نیازی به استفاده زیاد از اکسوری های زیاد و وسایا دکوری زیاد نیست و هرچه محیط ساده تر و وسایل دکوری ساده و کمتری استفاده شود زیباتر است چرا که مبنای دکوراسیون مدرن بر سادگی است. اما در دکوراسیون های کلاسیک و سنتی می توانید از وسایل و چیدمان شلوغ تر استفاده کنید.

تزیین میز ناهارخوری

درباره نویسنده:

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

رفتن به بالا