30 مدل بی نظیر لوستر پذیرایی فوق العاده با شکوه و زیبا

لوستر پذیرایی یکی از وسایل لازم و ضروری در دکوراسیون منزل است. در صورن نامناسب بودن نورپردازی پذیرایی، هر چقدر هم از دکوراسیون پذیرایی زیبایی برخوردار باشید جذابیت و زیبایی آن به چشم نمی آید و کمبود و یا نبود چیزی احساس خواهد شد. همچنین استفاده از لوستر پذیرایی متناسب با فضا و تامین نور مناسب در روحیه افراد نیز تاثیر می گذارد و فضا را سرشار از انرژی می کند. در ادامه با نکاتی درباره انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی آشنا می شوید پس با ما همراه باشید.

لوستر پذیرایی بسیار باشکوه کابرد لوستر و نکات مهم برای انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی

کابرد لوستر و نکات مهم برای انتخاب لوستر مناسب برای پذیرایی

در زمان انتخاب لوستر یکی از مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید کاربرد لوستر است. لوستر را باید مناسب با فضایی که قصد استفاده در آن را دارید انتخاب کنید. لوستر اتاق خواب با لوستر آشپزخانه و یا پذیرایی متفاوت است. در اینجا با نکات مهم برای انتخاب لوستر پذیرایی می پردازیم.

توجه به سبک دکوراسیون داخلی

قبل از اینکه تصمیم به خرید لوستر بگیرید، باید ببینید طراحی منزلتان به چه سبکی است. لوسترها در سبک های مختلف سنتی، مدرن و صنعتی طراحی شده اند. بهتر است لوستری را انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد. 

نورپردازی سالن پذیرایی توجه به سبک دکوراسیون داخلی

توجه به ارتفاع سقف 

معمولا از لوسترهای حبابی برای اتاق های پذیرایی استفاده نمی شود، چرا که نمای جالبی به این فضاها نمی دهند. توجه به ارتفاع سقف در زمان انتخاب لوستر پذیرای اهمیت دارد. اگر سقف منزل شما کوتاه است، از لوسترهای بلند و آویز استفاده نکنید چون سقف خانه را کوتاهتر نشان می دهد. در صورتی که سقف بلندی دارید استفاده از لوستر های با پایه بلند به جذابیت فضا می افزاید.

توجه به ارتفاع سقف زمان انتخاب لوستر و میزان روشنایی آن

توجه به اندازه فضای پذیرایی

میزان فضای مورد نظر اولین نکته ای است که باید در نظر بگیرید. اگر فضای اتاق پذیرایی شما کوچک است، بهتر است از لوسترهایی که تعداد شاخه ها و چراغ های آن ها کمتر است استفاده کنید. اگر فضای سالن پذیرایی شما بزرگ است، بهتر است از لوسترهای حجیم استفاده کنید.

توجه به اندازه فضای پذیرایی در زمان خرید لوستر و مطابق لوستر با فضای مربوطه

توجه به اندازه فضای پذیرایی لوستر با پایه کوتاه

اگر قصد خرید لوستر را دارید پیشنهاد می کنم مقاله نکاتی در مورد خرید لوستر را مطالعه کنید.

انتخاب سایز مناسب لوستر پذیرایی

تعیین سایز مناسب لوستر پذیرایی یا هر قسمت دیگر، یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب لوستر است. اگر لوستر کوچکتر از اندازه مناسب خریداری کنید، در فضای بزرگ خود را نشان نمی دهد و عملا پول خود را هدر داده اید. اگر انتخاب شما بزرگتر از حد معمول باشد، تناسب را به هم زده اید و فضای زیبایی نخواهید داشت.

لوستر رشته ایی انتخاب سایز مناسب لوستر پذیرایی انتخاب سایز مناسب لوستر پذیرایی

انتخاب سایز مناسب لوستر پذیرایی دکوراسیون اتاق نشیمن

پیشنهاد می کنم مشاهده کنید: لوستر آشپزخانه به همراه طرح های فوق العاده شیک و زیبا

انواع لوستر پذیرایی

 لوستر کلاسیک

 لوستر چوبی

 لوستر آویز دار کریستالی 

 لوستر مدرن

لوستر پذیرایی کلاسیک 

از جذاب ترین و قدیمی ترین سبکهای دکوراسیون داخلی می توان به سبکی پر زرق و برق و تجملی به نام کلاسیک اشاره کرد. در این سبک اجزای دکوراسیون و تزیینات آن بسیار مجلل و پر زرق و برق همراه با مبل های بزرگ استیل هستند که بر روی آنها کنده کاری های زیبا و بعضی مواقع منبت کار شده .همچنین از پرده های لوکس مخمل و حریر برای این سالن ها استفاده می شود.

لوستر کلاسیک

لوستر کلاسیک به رنگ مشکی

لوستر زیبای 12 شاخه ای کلاسیک

لوستر زیبای 12 شاخه ای کلاسیک

از اجزای مهم دیگر دکوراسیون کلاسیک لوستر می باشد. لوسترهای کلاسیک با جلوه زیبا و باشکوه خود اصولا از جنس فلزاتی مانند نقره ،برنز و گاهی اوقات طلا ساخته می شوند. مدلهای رایج این لوسترها اصولا چند شاخه ای فلزی با چراغهای شمعی هستند.همچنین مدلهای مجلل تر بصورت آبشاری دو طبقه یا سه طبقه و با شاخه های بیشتر برای نصب چراغهای بیشتر طراحی می شود که برای سالن های بزرگ و مجلل وتالارها و هتلها کاربرد دارد. قیمت این نوع لوسترها در مقایسه با لوسترهای دیگر تفاوت چشمگیری دارد. از این نوع لوسترها به دلیل تنوع زیاد هم در محیط های به سبک کلاسیک و هم در محیط های به سبک مدرن می توان استفاده کرد.

لوستر مجلل و بزرگ کلاسیک

لوستر مجلل و بزرگ کلاسیک

لوستر مدل کلاسیک

لوستر مدل کلاسیک

لوستر کلاسیک با چراغهای شمعی

لوستر کلاسیک با چراغهای شمعی

لوستر چوبی

در بعضی از سالن ها و دکوراسیون های داخلی متریال اصلی بکار رفته چوب می باشد که برای هماهنگی اجزای آن می توان از لوسترهای چوبی استفاده کرد. لوسترهای چوبی در انواع و مدلهای مختلفی تولید می شوند که به دلیل قیمت مناسب تر و وزن نسبتا پایین در مقایسه با انواع دیگر لوسترها طرفداران بیشتری دارد.

لوستر شمعی از جنس چوب

لوستر شمعی از جنس چوب

لوستر آویزی چوبی

لوستر آویزی چوبی

لوستر پذیرایی چوبی

لوستر پذیرایی چوبی

لوسترهای چوبی از 3 شاخه تا 12 شاخه تولید می شوند. همچنین بصورت دو طبقه یا سه طبقه می باشند.اینکه از چه مدل لوستری و با چند شاخه استفاده کنیم ابتدا باید محیط مورد نظر را بسنجیم اگر فضای نصب لوستر کوچک باشد از لوسترهای چوبی 3 شعله یا 4 شعله می توان استفاده کرد. اما در پذیرایی های بزرگ و سالن های وسیع برای تامین نورمحیط باید از لوسترهای 6 شعله ای و یا بیشتر استفاده کرد. از این مدل لوسترها به دلیل زیبایی خاص و قیمت مناسب و وزن کم می توان در آشپزخانه یا بالای میز ناهار خوری هم استفاده کرد.

لوستر زیبای چوبی

لوستر زیبای چوبی

لوستر اویزی از جنس چوب

لوستر اویزی از جنس چوب

لوستر آویز دار کریستالی

از مدلهای دیگر لوسترهای پرطرفدار می توان به لوستر آویز دار کریستالی اشاره کرد. در این مدل لوسترها از آویزهای کریستالی به همراه چند عدد لامپ استفاده شده که بازتاب نور لامپ ها بر روی کریستالها جلوه خاصی به لوستر و محیط بیرون می بخشد.این نوع لوسترها نور را در فضا پخش می کنند و و بخوبی روشنایی محیط را تامین خواهند کرد.به تناسب فضای سالن پذیرایی می توان از یک یا چند عدد لوستر کریستالی استفاده کرد.

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر آویز دار کریستالی

لوستر مدرن

لوسترهای مدرن همانند سبک دکوراسیون داخلی مدرن با اشکال منظم و ساده و بدون زرق و برق زیاد تولید شده اند.اشکال هندسی مربعی و مستطیلی و دایره ای مخصوص سبک مدرن هستند . 

لوستر مدرن

لوستر مدرن

لوستر مدرن با اشکال هندسی 6 ضلعی

لوستر مدرن با اشکال هندسی 6 ضلعی

امروزه لوسترهای جدید مدرن با اشکال مختلفی با طرحهای فانتزی و خاص تولید می شوند بطوری که خلاقیت زیادی در این مدلها بکار برده می شود.در اکثر لوسترهای مدرن از کلاهک استفاده شده. رنگ این کلاهک ها را با توجه به دکوراسیون منزل می توان تغییر داد.

لوستر شاخه ای مدرن

لوستر شاخه ای مدرن

لوستر هندسی به سبک مدرن

لوستر هندسی به سبک مدرن

لوستر سه تکه مناسب اشپزخانه و ناهار خوری

لوستر سه تکه مناسب اشپزخانه و ناهار خوری

لوستر زیبای پذیرایی به سبک مدرن

لوستر زیبای پذیرایی به سبک مدرن

نور مناسب برای فضای خانه

یکی از عمومی ترین سوالاتی که کاربران هنگان خرید لوستر پذیرایی می پرسند این است که، مثلا برای فضای 40 تا 50 متری با ارتفاع 3 متر چه لوستری مناسب است؟ باید بگوییم که این سوال جواب مشخصی ندارد. بهتر است برای انتخاب لوستر یا تعداد شاخه های آن به دو فاکتور توجه کنیم. اولا هدف از خرید لوستر چیست و دوما لوستر را برای کدام قسمت از خانه خریداری می کنید. شما باید میزان روشنایی سایر منابع نوری را درنظر بگیرید و سپس یک لوستر برای تکمیل نور آن ها انتخاب کنید. برای مثال برای راهروی ورودی نور 200 تا 400 وات کافی است.

نورپردازی سالن نشیمن نور مناسب برای فضای خانه

نور پردازی مدرن سالن پذیرایی نور مناسب برای فضای خانه

این نکته را در نظر بگیرید که لوستر دارای چندین لامپ است و هر چه تعداد لامپ ها بیشتر باشد، روشنایی آن بیشتر است. اگر مقدار روشنایی لوستر پذیرایی بیش از مقدار مورد نیاز آن فضا باشد، باید لامپ بعضی شاخه ها را خاموش کنید که در این صورت لوستر شما زیبایی خود را از دست می دهد. اگر از لوسترهایی استفاده کنید که لامپ های آن پوشش داشته باشد، می توانید مقدار نور خروجی را کم کنید.

لوستر با چند عدد لامپ

لوستر با چند عدد لامپ

نور مناسب برای فضای خانه دکوراسیون سالن نشیمن

نور مناسب برای فضای خانه دکوراسیون سالن نشیمن

پیشنهاد می کنم مشاهده کنید: نورپردازی معجره ایی شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان

چراغ پذیرایی به سبک کاملا مدرن نور مناسب برای فضای خانه و شیکتر کردن خانه

نور مناسب برای فضای خانه دکوراسیون پذیرایی

نور مناسب پذیرایی نور مناسب برای فضای خانه و زیبایی بخشیدن به آن

اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی

About the Author:

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
امتیاز :
     

عالی هست ،مطالب جدیدی که میگذارید واقعا لذت بخشن

Go to Top