خانه » 20 مدل بی نظیر لوستر پذیرایی فوق العاده با شکوه و زیبا

20 مدل بی نظیر لوستر پذیرایی فوق العاده با شکوه و زیبا

لوستر پذیرایی یکی از وسایل لازم و ضروری در دکوراسیون منزل است. در صورن نامناسب بودن نورپردازی پذیرایی ،هر چقدر هم از دکوراسیون زیبایی برخوردار باشید جذابیت و زیبایی آن به چشم نمی آید. و کمبود نبود چیزی احساس خواهد شد. همچنین استفاده از لوستر پذیرایی متناسب با فضا و تامین نور مناسب در روحیه افراد نیز تاثیر می گذارد و فضا را سرشار از انرژی می کند.

لوستر پذیرایی بسیار باشکوه

در ادامه با ما همراه باشید و نکته های مهم برای خرید لوستر مناسب پذیرایی را مشاهده کنید.

انتخاب لوستر مناسب برای اتاق پذیرایی

در زمان انتخاب لوستر پذیرایی به چند نکته تئجه داشته باشید تا انتخاب مناسب و درستی داشته باشید.

توجه به سبک دکوراسیون داخلی

قبل از اینکه تصمیم به خرید لوستر بگیرید، باید ببینید طراحی منزلتان به چه سبکی است; لوسترها در سبک های مختلف سنتی، مدرن و صنعتی طراحی شده اند; بهتر است لوستری را انتخاب کنید که با دکوراسیون خانه شما هماهنگ باشد.

نورپردازی سالن پذیرایی

توجه به ارتفاع سقف 

معمولا از لوسترهای حبابی برای اتاق های پذیرایی استفاده نمی شود; چرا که نمای جالبی به این فضاها نمی دهند.
توجه به ارتفاع سقف در زمان انتخاب لوستر پذیرای اهمیت دارد ;اگر سقف منزل شما کوتاه است،از لوسترهای بلند و آویز استفاده نکنید چون سقف خانه را کوتاهتر نشان می دهد.
در صورتی که سقف بلندی دارید استفاده از لوستر های با پایه بلند به جذابیت فضا می افزاید.

نورپردازی سالن با لوستر با پایه بلند

توجه به اندازه فضای پذیرایی

میزان فضای مورد نظر اولین نکته ای است که باید در نظر بگیرید. اگر فضای اتاق پذیرایی شما کوچک است، بهتر است از لوسترهایی که تعداد شاخه ها و چراغ های آن ها کمتر است استفاده کنید.اگر فضای سالن پذیرایی شما بزرگ است، بهتر است از لوسترهای حجیم استفاده کنید.

لوستر با پایه کوتاه

انتخاب سایز مناسب لوستر پذیرایی

تعیین سایز مناسب لوستر پذیرایی یا هر قسمت دیگر، یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب لوستر است. اگر لوستر کوچکتر از اندازه مناسب خریداری کنید، در فضای بزرگ خود را نشان نمی دهد و عملا پول خود را هدر داده اید. اگر انتخاب شما بزرگتر از حد معمول باشد، تناسب را به هم زده اید و فضای زیبایی نخواهید داشت.

لوستر رشته ایی

نور مناسب برای فضای خانه

یکی از عمومی ترین سوالاتی که کاربران هنگان خرید لوستر پذیرایی می پرسند این است که، برای فضای 40 تا 50 متری با ارتفاع 3 متر چه لوستری مناسب است؟
باید بگوییم که این سوال جواب مشخصی ندارد. بهتر است برای انتخاب لوستر یا تعداد شاخه های آن به دو فاکتور توجه کنیم. اولا هدف از خرید لوستر چیست و دوما لوستر را برای کدام قسمت از خانه خریداری می کنید. شما باید میزان روشنایی سایر منابع نوری را در نظر بگیرید و سپس یک لوستر برای تکمیل نور آن ها انتخاب کنید. برای مثال برای راهروی ورودی نور 200 تا 400 وات کافی است.

نورپردازی سالن نشیمن

این نکته را در نظر بگیرید که لوستر دارای چندین لامپ است و هر چه تعداد لامپ ها بیشتر باشد، روشنایی آن بیشتر است. اگر مقدار روشنایی لوستر پذیرایی بیش از مقدار مورد نیاز آن فضا باشد، باید لامپ بعضی شاخه ها را خاموش کنید که در این صورت لوستر شما زیبایی خود را از دست می دهد. اگر از لوسترهایی استفاده کنید که لامپ های آن پوشش داشته باشد، می توانید مقدار نور خروجی را کم کنید.

دکوراسیون سالن نشیمن

چراغ پذیرایی به سبک کاملا مدرن

دکوراسیون پذیرایی

لوستر با شکوه نشیمن

نور مناسب پذیرایی

انتخاب نور مناسب نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی

2 Comments

  1. مهران مارس 17, 2020 در 5:33 ب.ظ

    عالی هست ،مطالب جدیدی که میگذارید واقعا لذت بخشن

ثبت ديدگاه