خانه » 30 ایده بی نظیر تزیین بالکن به روشی ساده و خلاقانه

30 ایده بی نظیر تزیین بالکن به روشی ساده و خلاقانه

تزیین بالکن، جهت به وجود آوردن محیطی که برای استراحت روزانه و لذت بردن از هوای آزاد مناسب باشد، نتایج بسیار لذت بخشی در پی دارد. اغلب خانواده های ایرانی، از بالکن به عنوان انباری برای نگهداری وسایل غیرضروری و یا محلی برای خشک شدن لباس ها و نگهداری ترشیجات و اغذیه استفاده می کنند. این در حالی است که با اندکی سلیقه، بالکن می تواند به پرطرفدار ترین بخش خانه شما بدل شود.

در این مقاله ایده های فوق العاده جذابی از طراحی تزیین بالکن را مشاهده می کنید.

زیبا سازی بالکن متناسب با کاربری آن

در خانه های کوچک امروزی، افراد خانواده مجبورند تا از همه بخش های خانه برای جای دادن اسباب و لوازم خود استفاده کنند. اما همه ما گاها وسایلی را نگهداری می کنیم که نه تنها هیچ گاه به کارمان نیامده اند، بلکه به احتمال بسیار زیاد در آینده هم از آن ها استفاده نخواهیم کرد. شما نیز اگر درب بالکن خود را باز کنید، با خیل عظیمی از این دست وسایل مواجه خواهید شد. بنابراین برای تنوع هم که شده بهتر است بالکن خود را خلوت نموده و آن را از انباری، تبدیل به محلی لذت بخش برای صرف وقت کنید.

دکوراسیون بالکن زیبا

گام اول برای داشتن بالکنی شیک و زیبا

ابتدا باید تصمیم بگیرید که دلتان می خواهد از بالکن چه استفاده ای کنید.
تراس می تواند جهت مطالعه، استراحت، گفتگو، گلکاری و حتی صرف غذا دکور شده و مورد استفاده قرار گیرد;پس از تصمیم گیری و انتخاب نوع کاربری،  نوبت به تهیه وسایل مورد نیاز جهت تزیین بالکن می رسد.

طراحی بالکن

تزیین بالکن جهت صرف وقت و استراحت

اگر مایل هستید که تنها برای وقت گذرانی و استراحت از بالکن خود استفاده کنید، چند مبل راحتی، یک میز کوچک چوبی، گلدان و درختچه های کوچک و بزرگ می توانند به خوبی زینت دهنده فضای شما باشند. استفاده از تاب های پایه دار نیز می تواند بسیار خوشایند باشد.جهت رسیدن به این هدف و تریین بالکن شیک و فوق العاده می توانید از متریال های متفاوت مثل کف پوش ها و پارکت هاو یا حتی چمن مصنوعی برای کف استفاده کنید.

طراحی بالکن با مبل راحتی

محیطی دنج برای صرف غذا

اما اگر بالکن را برای صرف غذا در نظر گرفته اید، باید به فکر میز غذا خوری باشید; میز های غذاخوری کم جایی وجود دارند که برای تراس طراحی شده اند.
کار گذاشتن یک باربیکیو برای کباب کردن مواد غذایی نیز بسیار خوشایند خواهد بود; اما به یاد داشته باشید که این امر در آپارتمان، برای همسایه ها آزار دهنده است.

تزیین بالکن بسیار زیبا

ایده هایی برای تزیین بالکن کوچک با دکوراسیون خلاقانه

در تراس های بزرگ، هیچ مشکلی از بابت نوع وسایلی که مایلید در آن ها جای دهید وجود نخواهد داشت; در نتیجه می توانید بدون هیچ محدودیتی، با هر وسیله ای که با سلیقه تان جور در می آید، تزیین بالکن را به انجام برسانید. اما در تراس های کوچک این گونه نیست.

فضای سبز در تراس

در تراس های کوچک، بهتر است از گیاهان عمودی برای گل کاری و تزیین بالکن استفاده کنید. سعی کنید گلدان های کوچک برگزینید و آن ها را روی دیوار نصب کنید. نصب میله های مخصوص و کاشتن گیاهان پیچشی روی آن ها نیز منظره فوق العاده زیبایی پدید می آورد.در بالکن های کوچک استفاده از مبل امکان پذیر نیست. اما صندلی های جمع و جور چوبی، به همراه میز های کوچک برای صرف چای و میان وعده انتخاب بسیار مناسبی خواهد بود. حتی در صورتی که امکان قرار دادن میز در بالکن وجود نداشته باشد، می توان سکوی کنار دیوار را چند سانتی متر عریض نموده و با گلدان روی آن را تزیین نمود تا نقش میز را ایفا کنند.

طراحی بالکن کوچک با گلدان های زیبا

تزیین زیبای محیط تراس

تزیین بالکن بسیار زیبا

طراحی تاب ننویی در بالکن

میز صبحانه در بالکن

مبلمان تراس

طراحی سنتی تراس

طراحی ویژه تراس

بالکن زیبا و شیک

تراس شیک و زیبا

زیبا سازی تراس با توجه به کاربری آن

زیبا سازی تراس

مبل تابی در بالکن

مبلمان راحتی در تراس

طراحی صندلی ننویی در تراس

محیط دنج برای استراحت

طراحی زیبای بالکن

By |2020-04-05T16:10:02+04:305th آوریل, 2020|بلاگ, دکوراسیون|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه