خانه » 40 طرح جذاب و فوق العاده نمای مدرن

40 طرح جذاب و فوق العاده نمای مدرن

نمای مدرن یک ساختمان، با طراحی خلاقانه و جسورانه ی خود، اولین سرنخ را در مورد چیزی که پس از ورود به ساختمان در انتظار افراد می باشد، به انسان ارائه می دهد. در نما ، استفاده از ریتم های عمودی و افقی و زاویه دار همچنین مصالح نوین و تکنولوژی های جدید بر جذابیت و پویایی این سبک می افزاید. با وجود بسیاری از مواردی که می تواند در طراحی یک بنا برجسته باشد، همیشه می توانید منتظر غافلگیری های غیر منتظره در نمای مدرن باشید.

المان میان متن
نمای مدرن ساختمان مسکونی Modern facade
المان میان متن
در حالی که بیشتر مردم به نمای بیرونی خانه صرفاً به عنوان یک موضوع زیبایی شناختی نگاه می کنند، اما نماها نیز نقش بسزایی در پایداری خانه دارند. طراحی نمای هر ساختمان، لباس و پوسته بیرونی آن است و موجب ایجاد اولین تصور ناظران در مورد خانه خواهد بود.

علت اهمیت نمای ساختمان مسکونی

نمای ساختمان مهم است زیرا فرصتی برای تاکید بر طراحی است. برای بسیاری از ساختمان ها، طرح های استانداردی مطابق با مقررات ساختاری تنظیم شده اند اما فاقد هر نوع شخصیت هستند. این موضوع موجب ایجاد تاثیرات مخربی بر مکان هایی که ما در آن زندگی می کنیم، می باشد.

نمای مدرن شیک و به روز Modern facade علت اهمیت نمای ساختمان مسکونی

علاوه بر بحث زیبایی شناسی، یک نمای ساختمان نیز نقش مهمی در بهره وری انرژی و همچنین پیوند طراحی بیرونی ساختمان با طراحی داخلی دارد. با نوآوری های جدید در مواد، ایده ها و طراحی، یک نمای ساختمانی می تواند بسیاری از فرصت ها را برای ساختمان ها ایجاد کند. در انتخاب سبکی خاص برای نمای بیرونی ساختمان، مهم این است که چندین مولفه را در نظر بگیرید: آب و هوا و محیط طبیعی، خاص بودن مکان خانه، ظاهر ساختمان های مجاور و تمایل شما برای ادغام با محیط. درادامه در مورد طراحی نمای مدرن، این سبک زیبا و جسورانه در معماری توضیح داده می شود.

نمای ساختمان مدرن Modern facade علت اهمیت نمای ساختمان مسکونی

نمای مدرن ساختمان مسکونی

کلمه ی “مدرن” به معنای آنچه که مربوط به زمان حال است، می باشد. بنابراین هنگامی که در مورد خانه هایی با نمای مدرن صحبت می کنیم، به مواردی اشاره می کنیم که مطابق با آخرین روش ها ساخته می شوند. جنبش مدرن در معماری در دهه های اولیه ی قرن بیستم آغاز شد. این طرح به عنوان مخالفت با سبک های قدیمی استفاده می شد که با تزئینات پیچیده طراحی می شدند. طراحان به دنبال راه هایی برای ساده تر کردن معماری بودند. این امر منجر به ایجاد اشکال ابتکاری در ساخت و ساز با استفاده از مواد جدیدی مانند بتن، فلز و شیشه شد.

نمای ساختمان مسکونی Modern facade نمای مدرن ساختمان مسکونی

در حال حاضر، انواع نامتناهی از طرح های خانه هایی با نمای مدرن وجود دارد. با این حال، همه ی آنها بر اساس اصول مشترک سادگی، کارایی، ظرافت و عدم تزئینات بنا طراحی شده اند. زیبایی یک خانه مدرن در طراحی بی تکلف آن نهفته است. این رویکرد منجر به افزایش تعداد ساختمان های مرتفع شده که از سیستم های فریم ساختاری با دهانه های طولانی تشکیل شده اند و به لطف فناوری توسعه یافته است.

نظرات میس ون دروهه در مورد نما

تعریف “معماری پوست و استخوان از میس ون دروهه” سیستم های دیوار پرده ای را توصیف می کند که امروزه در بسیاری از ساختمان ها اعمال می شود.”فرم از كاركرد پیروی می‌كند”  از اصول مهم مدرنیسم می باشد، به این معنی كه طراحی باید مستقیماً از هدف مشتق شود. شعار دیگر معماری مدرن از میس ون دروهه عبارت “کمتر بیشتر است” بوده است، که این مورد به این معناست که فرم ساختمان باید با حذف جزئیات غیر ضروری، سادگی و وضوح داشته باشد.همچنین مفهوم “حقیقت مواد” وجود داشت، که معتقد بود به جای پنهان کردن یا تغییر ظاهر طبیعی یک ماده، این موضوع باید در نمای مدرن قابل مشاهده باشد.

نمای مدرن ساختمان مسکونی Modern facade نظرات میس ون دروهه در مورد نما

ویژگی های اصلی نمای مدرن

 • عناصر قرار گرفته به صورت 90 درجه و تاکید بر خطوط افقی و عمودی.
 • استفاده از بتن مسلح و فولاد در نمای مدرن.
 • بیان بصری ساختار بنا به جای مخفی کردن عناصر ساختاری.
 • دنبال کردن زیبایی شناسی در استفاده از مواد تولید شده توسط فرآیندهای صنعتی.
 • اشکال مستطیل، استوانه ای و مکعبی ساختمان
 • ترکیبات نامتقارن
 • عدم تزئینات خانه
 • پنجره های بزرگ در باندهای افقی تنظیم شده است
 • نمای سفید یا کرم

نما ساختمان شیک Modern facade ویژگی های اصلی نمای مدرن

اصول طراحی نمای مدرن

1)عدم وجود تزئینات در نمای خانه مدرن

تزئینات در نمای مدرن از بین می روند و بسیار ساده و در عین حال زیبا اجرا می شوند. به گونه ای که در آن مواد و اتصالات بسیار ساده و به خوبی اجرا می شوند.

نما بیرونی ساختمان به سبک امروزی Modern facade 1)عدم وجود تزئینات در نمای خانه مدرن

2)تاکید بر اشکال مستطیلی و خطوط افقی و عمودی در نمای مدرن

استفاده از سطوح عمودی و افقی در نمای مدرن به وضوح قابل مشاهده است.

3)استفاده از متریال و سیستم های مدرن در نما

از ستون های فولادی در معرض نور استفاده می شود، بلوک های بتنی به عنوان یک مواد کامل استفاده می شوند. خرپاها از جنس استیل با فاصله طولانی اجازه فضای بدون ستون را می دهند و سیستم های گرمایش تابشی باعث راحتی انسان می شود.

 طراحی نامنظم در نما Modern facade 3)استفاده از متریال و سیستم های مدرن در نما

4)استفاده از متریال سنتی به روش های جدید

از متریال هایی مانند چوب، آجر و سنگ به روش های ساده استفاده می شود که منعکس کننده زیبایی شناسی مدرن است. فکر کردن فراتر از استفاده سنتی از متریال ضروری است. ترکیبات همچنین می توانند تعادل را به یک فضای بیرونی سخت منتقل کنند. نمای سایدینگ تخته سنتی با روکش تخته عمودی ساده که در نماهای بزرگ استفاده می شود جایگزین می شود. آجر و سنگ تراشی ساده، بدون پایه است و در نمای مدرن به صورت مستطیل استفاده می شود.

5)تاکید بر واقعیت مواد

چوب برای بیان شخصیت طبیعی خود اغلب به جای رنگ آمیزی ،با رنگ طبیعی خود در نمای مدرن به نمایش گذاشته می شود. که باعث می شود بافت و ویژگی خود را بیان کند.

متریال چوب در نما ساختمان Modern facade 5)تاکید بر واقعیت مواد

6)رابطه بین فضاهای داخلی و سایت بنا و استفاده فراوان از شیشه و نور طبیعی در نمای مدرن

در نمای مدرن از پنجره های عمودی و افقی به نحو گسترده ای از کف تا سقف استفاده می شود که ورود نور طبیعی به عمق فضاهای خانه احساس می شود. استفاده گسترده از شیشه باعث می شود از منظره های اطراف و محوطه سازی طبیعی بیشتر استفاده شود. برای مشاهده انواع نماهی مدرن شیشه ایی و اطلاعات بیشتر درباره نمای شیشه ای پیشنهاد می کنم از مقاله نمای شیشه ای کراتین وال اوج هنر و معماری در کنار جذابیت و زیبایی را مشاهده کنید.

استفاده از متریال شیشه در نماساختمان Modern facade 6)رابطه بین فضاهای داخلی و سایت بنا و استفاده فراوان از شیشه و نور طبیعی در نمای مدرن

7)شکستن بخش ها با مخلوط کردن خطوط افقی و عمودی و آزمایش با عرض های مختلف و الگوهای چند جهت

این مورد این اطمینان را برای شما فراهم می کند که در راه رسیدن به یک طراحی واقعاً بی نظیر هستید. در نمای مدرن سعی بر این است که از یک متریال سبک و خلاقانه استفاده شود. که کاملاً به شکل های جعبه هستند و نمایی سبک و هندسی را در ترکیب با روکش های فلزی به شکل یا رنگ های متفاوت به وجود می آورند.

استفاده از متریال های مختلف در نما Modern facade 7)شکستن بخش ها با مخلوط کردن خطوط افقی و عمودی و آزمایش با عرض های مختلف و الگوهای چند جهت

انتخاب دو یا سه متریال متفاوت اما هماهنگ، می تواند به نمای مدرن جلوه ای خاص ببخشد. اگر دیوارهای نما از روکش کامپوزیت سیمانی پوشیده شده باشد. گرمی را با لمس مواد طبیعی و خاکی مانند درب گاراژ چوبی یا حصار آجری می تواند وارد نمای مدرن کنید.

استفاده از گستره شیشه در نما Modern facade 7)شکستن بخش ها با مخلوط کردن خطوط افقی و عمودی و آزمایش با عرض های مختلف و الگوهای چند جهت

متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

متریالی که عمدتا در طراحی نمای مدرن ساختمان انتخاب می شوند عبارتند از:

 • بتن که ستون فقرات معماری مدرن است.
 • استفاده از آجر
 • نمای مدرن شیشه ای که شامل کرتین وال، فریم لس و اسپایدر می باشد.
 • استفاده از آلومینیوم یا کامپوزیت
 • استفاده از سنگ طبیعی در نما
 • نمای چوب یا ترموود
 • نمای مدرن اچ پی ال
 • نمای لوور
 • نمای دکوراتیو

نما با خطوط مستقیم Modern facade متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نما با سبک مدرنیته Modern facade متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

برای آشنایی بیشتر با نمای کامپوزیت می توانید مقاله نمای کامپوزیت را مشاهده کنید. در ادامه ایده های خلاقانه و جسورانه در طراحی نمای بیرونی ساختمان مسکونی را با هم می بینیم.

ساختمان با طراحی نمای جدید و امروزی Modern facade متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نما ساختمان به سبک امروزی Modern facade متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای فوق العاده شیک و زیبا طراحی شده به سبک مدرن و دارای نورپردازی بسیار عالی که این سازه در دو طبقه تمام دوبلکس طراحی شده که دارای موقعیت دسترسی جنوبی بوده که بسیار شیک و زیبا و با طراحی بروزترین متدهای روز دنیا طراحی شده است.

ساختمان کاملا جدید و امروزی Modern facade متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

ساختمان به سبک مدرن متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

طراحی و اجرای بی نظیر نما به سبک مدرن که ساخته شده با تلفیقی از سنگ رومی، سنگ آنتیک و سنگ تراورتن بوده و با ترکیب رنگ های شکلاتی و کرم بوده که فوق العاده شیک و زیبا میباشد، این سازه بسیار عالی دارای موقعیت دسترسی شمالی است که دارای پارکینگ سرپوشیده میباشد.

نمای مدرن و امروزی متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای ساختمان به سبک مدرن و امروزی متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

طراحی و اجرای سازه ای بسیار شیک و زیبا با نمایی به سبک مدرن که با بهترین و باکیفیت ترین متدهای روز طراحی و اجرا شده که این نمای فوق العاده با تلفیق سنگ سفید عباس آباد و سنگ آنتیک بوده که با ترکیب رنگ های زرد، قهوه ای، زرشکی و سفید در دو طبقه ساخته شده که دارای موقعیت دسترسی شمالی است.

متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن نمای ساختمان مدرن ساده و زیبا

نمای ساختمان مدرن ساده و زیبا متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

پیشنهاد می کنم مقاله نمای کلاسیک را هم مشاهده کنید و انواع طرح های فوق العاده را مشاهده کنید.

نمای مدرن ساختمان فوق العاده زیبا متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای مدرن ساختمان متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای فوق العاده شیک و زیبا به سبک مدرن ساخته شده با سنگ تراورتن و سنگ سفید عباس آباد و موقعیت دسترسی جنوبی و با ترکیب رنگ های مشکی و سفید ساخته شده است.

نما ساختمان ساده و شیک متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای ساختمان شیک و زیبا متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

دیگران مشاهده کردند: آیا نمای سرامیکی گزینه مناسبی برای ساختمان شماست؟

نمای ساختمان ترکیب سفید و قهوه ایی متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نما ساختمان با نور پردازی عالی متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

نمای ساختمان با تزیینات متریال قابل استفاده در طراحی نمای مدرن

0 0 رای
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
5 Comments
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
امتیاز :
     

بسیار عالی مطالب خوبی دارید.نماها بسیاز زیبا هستن

امتیاز :
     

سلام؛
واقعا نما های قشنگی دارید .اگر بخوام سفارش طراحی نما بدم باید چکار کنم؟؟؟

فوق العاده جذاب و زیبا

Go to Top